Suport Revendicare la calendarul exclusiv pentru clientul descărcabil

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de **DAWNI**, 27 Oct 2020.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. **DAWNI**

    **DAWNI** User

    Stimate echipă de support

    Azi folosind clientul descărcabil, am observat un fenomen ciudat în legătură cu calendarul de bonusuri exclusivi. Azi 27.10.2020 în jurul orei 01:00 am revendicat bonusul, dar pe aceeași zi în jurul orei 13:00 după ce s-a început noul zi conform calendarului, nu mai aveam posibilitatea de a revendica bonusul zilei.
    Vă rog frumos, mă puteți ajuta cumva? Nu vreau să pierd bonusul, după ce am ajuns așa de aproape de bonusul final.

    Cu stimă **dawni**
     
  2. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    pentru o mai largă și accentuată confuzie în do ziua se schimbă la ora 1:00, în coformitate cu schimbarea datei calendaristice și de asemenea cu fusul orar al germaniei(ziua hotelieră nu influențează mersul lucrurilor în do), asta chiar dacă în fiecare dimineață la ora 5:30 are loc restartul serverelor.
     
    DΛRTHVΛDΣR apreciază asta.
  3. Depinde de serverul pe care joci. Imediat dupa ce te loghezi in joc, pe pagina principala apare ora de joc. Bonusul oferit de Calendar pe ziua rezpectiva poate fi revendicat pana la ora de joc 00:00. In caz contrar, fie nu va fi acordat (cazul eventurilor "Ziua Portilor Deschise") fie nu va fi incrementat (cazul Calendarului Zilnic / Calendar Event Zilnic).

    Pentru o abordare mai usoara, se poate utiliza ca reper numarul de ore ramas in fereastra de Calendar Zilnic

    Sper ca am putut sa-ti fiu de ajutor
     
    DΛRTHVΛDΣR apreciază asta.
  4. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Este vorba despre ora serverului șí nu ´´fusul orar al Germanei´´. În funcție de server, ora este diferită. Aplicabil în toate jocurile BP.

    Mulțumim @MidNight_Striker , răspuns corect.