Returnare drone pierdute in perioada 01-02.02.2014

Discuție în 'Probleme generale' creată de -state_potcovaru-, 3 Feb 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. cand vom primi dronele si cei care le-au cumparat la licitatie isi vor capata creditele inapoi astept raspuns de la un admin ...
     
  2. Cele promise ca şi compensare, urmează să fie creditate automat de către un script, în următoarele câteva zile.

    Din ce înţeleg eu din enunţul anunţului, e vorba de dronele care s-au pierdut datorită imposibilităţii reparării lor.
     
    -state_potcovaru- apreciază asta.
  3. da da
    dronele sau luat inapoi pe credite dar creditele se dau inapoi?
     
  4. Despre ce "luat inapoi" este vorba?
     
  5. pai cineva si-a pierdut 5 drone si a luat o drona pe uri si restul la licitatie deci sa inteleg ca se vor inapoia uri si creditele inapoi?
     
  6. Să înţeleg că aţi sfidat "problemele tehnice" existente la momentul respectiv, mai ales în contextul pagubei suferite?

    Vom solicita lămuriri suplimentare cu privire la această situaţie.
     
  7. nu am sfidat nimik am pierdut 5 irisi si mi-am luat unu inapoi pe uri si 4 pe credite
     
  8. Exact! Ştiind că sunt probleme, personal aş fi aşteptat să văd ce are de gând dezvoltatorul jocului să facă.

    În altă ordine de idei, am solicitat lămuririle suplimentare. Aşteptăm să vedem ce zic cei de la tehnic.
     
  9. ok astept si eu raspuns de la dumneavostra sa vad daca imi voi recapata inapoi uri si creditele
     
  10. LostAngel

    LostAngel User

    In principiu stimati colegi ar fi bine sa va verificati emailul cu totii inclusiv sectiunea Spam, dezvoltatorul a trimis eVoucher...cadou in incercarea de a mai indulci frustrarile din ultimele zile, acel Voucher il introduceti la sectiunea uridium / Bonuri. Succes!
     
  11. Acel e-mail la care faci referire, şi care include un cod de bon, a fost transmis doar membrilor TGC, având legătură cu Dark Orbit Reloaded, nicidecum cu problemele tehnice ...şi eşti off-topic!
     
  12. SILUR0

    SILUR0 User

    scuza-ma daca sunt off-topic,intrucit am primit acest voucer,inseamna ca sunt membru TGC?
     
  13. Foarte posibil, nu cred că se pot produce erori în astfel de cazuri. Te rog să te adresezi suportului pentru confirmare.

    LE: Se pare că este vorba de 2 astfel de e-mail-uri promoţionale: unul transmis în atenţia membrilor TCG iar celălalt, în atenţia utilizatorilor activi.
     
  14. Din precizările primite de la suportul tehnic, reiese faptul că scriptul care se va ocupa de recreditarea dronelor pierdute în perioada problemelor tehnice, va ţine cont de orele şi datele menţionate în ANUNŢ.

    Acest lucru înseamnă că scriptul va restitui dronele pierdute (ATENŢIE!!!) la starea lor din momentul de dinaintea distrugerii lor, cu acelaşi nivel de daune şi upgrade (imediat după primirea lor se impune repararea!!!).


    Problema scriptului e că nu poate reda dronele la stadiul lor de atunci dacă utilizatorul are deja drone pe cont, sistemul blocând orice creditare de drone peste numărul normal posibil. De aceea ar fi fost bine ca numărul lor sa fie 0 (zero), pentru ca utilizatorul să fie sigur că le primeşte aşa cum erau atunci, inclusiv cu upgrade dar şi daune.

    Cu toate acestea, nu vă apucaţi să vindeţi dronele cumpărate pt. a le înlocui pe cele distruse, până nu clarificăm cu suportul tehnic dacă trebuie procedat aşa.

    Din păcate, se pare că doar dronele astfel pierdute vor fi restituite, nu şi creditele / uridiumul utilizat ulterior pt. achiziţia unor noi drone.

    LE: - în acest moment există şi CONFIRMAREA!
     
    Modificat ultima dată: 4 Feb 2014
  15. am inteles dar eu le-am luat inapoi al-4lea pe uridium si restul pe credite voi primi inapoi creditele si uridiumul?
     
  16. Da, din informațiile pe care le dețin în acest moment, ar trebui să ți se restituie cheltuielile aferente, nejustificate.

    Adresează-te suportului pt. confirmare, eventual compensare.
     
  17. Apropo de ceva.Dupa ce unii au pierdut droane,credite,uri si nave.Si inafara de GG nu ia-ti inapoiati cate vreo 50-100 gg sau au fost inapoiati daca este vreo problema.
     
  18. CooL|HD

    CooL|HD User

    pai despre ce coduri este vorba..ce ofera ele?..alea ca iti da nava spearhead + hala de hangar si alea ce dau ceva munitie acolo ?
     
  19. Lumineaza-ne si pe noi...Ce ai vrut sa spui de fapt aici?:eek::eek::eek: Data viitoare poate folosesti limba romana; aici este un forum romanesc. Despre drone s-a precizat ca vor fi inapoiate. Doar trebuie sa citesti putin mai sus, ca nu e greu. Partea a doua a postarii tale ma induce in eroare, ma chinui sa deslusesc misterul relatarii tale de 5 minute si nu reusesc.
    Astea au fost singurele vouchere promotionale primite, din cate stiu eu.
     
    Modificat ultima dată: 6 Feb 2014
  20. Înaintea codului de bon ce oferea hangar + navă Spearhead sau doar Spearhead, a mai fost un rând de coduri, ce ofereau GG şi muniţie.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.