resurse skylab

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de 3lnyn0, 31 Oct 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. 3lnyn0

    3lnyn0 User

    am inteles ca nu mai pot trimite pe skylab .Cum pot face sa fac upgrade la skylab daca nu am resurse .Am fiecare colector level 8 si as vrea sa le fac level 20. Mersi!
     
  2. trebuie sa cumperi robotei ca sa colecteze si sa opresti xenomitu ca sa ai energie sufiecienta sa upgradezi sistemu solar si restu
     
  3. 3lnyn0

    3lnyn0 User

    ce fel de robotei ? nu mai stiu , nu am mai intrat de aproape 2 ani pe joc si m-am reapucat de aproximativ o saptamana
     
  4. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    oprește pentru o vreme rafinăriile și lasă colectoarele să lucreze apoi dezvoltă doar colectoarele pînă ai o diferență de trei nivele între ele și rafinăriile de prometid și duranium.
     
    Cehn apreciază asta.
  5. bubuletz

    bubuletz User

    Robotei: la cele 3 colectoare -prometium,endurium si terbium ,daca dai click pe ele iti apare o ferestra cu 3 tab-uri ,respectiv Info ,Upgrade si Productivitate . Daca dai click pe Productivitate vei gasi si roboteii . Iti recomand minim 72 de robotei (x 250 credite/buc) pe fiecare colector.Ideea e sa fie nr. egal ,ca sa nu fie diferente.De asemenea ,macar cateva zile e util sa procedezi cum a scris Wizard mai sus,sa opresti rafinariile,ca sa se stranga mai repede resursele de baza.
     
  6. 3lnyn0

    3lnyn0 User

    [​IMG] nu ma lasa sa schimb dupa nava pe skylab ,pot trimite doar dupa skylab pe nava
     
  7. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Aşa este. De aceea pune în practică ce ţi-au spus WIΖΛΓΔ şi bubuletz.
    După aceea, poţi să trimiţi resurse pe navă pentru a le vinde pe credite. Dar, asta după ce ai "ridicat" skylab-ul.
     
  8. 3lnyn0

    3lnyn0 User

    am cumparat robotei . sa opresc rafinarile ,adica sa opresc acele colectoare ?
     
  9. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Colectoarele sunt pe stânga, respectiv rafinăriile pe dreapta. Nu le amesteca.
    Procedează după cum ţi s-a spus deja.
     
  10. 3lnyn0

    3lnyn0 User

    gata am rezolvat . thanks ! :D
     
  11. ΛЯΣS

    ΛЯΣS Guest

    Tema inchisa si spor la joc!
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.