"reducere pentru trisori"

Discuție în 'Probleme generale' creată de -***LUNETISTUL***-, 19 Sep 2019.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Asta e un mod de a face bani. mai trebuie sa platim impozit pentru nave si gata. se duce de rapa jocul
     
  2. ROMANIA-18

    ROMANIA-18 User

    Mi se pare o absurditate , am momente in care poate stau 6 7 ore cu clanul la joaca , nu mi se pare corect ca datorita lor sa fiu eu sanctionat . Sunt persoane care intra si fac direct pvp , altii sunt pe npc uri , in fine , daca e sa ne luati bani si la inregistrare !
     
    BROSCOIUL, omul.negru, Veneficus și alți 2 apreciază asta.
  3. styv86

    styv86 User

    La cutiile bonus , la npc-uri sunt diminuate recompensele pentru programații care stau non-stop pe hărți ! Nu cred că poate cineva să stea 6-7 ore să culeagă sau să facă npc ( asta dacă e pentru o misiune mai stai ) ...dar nu cred că are cineva răbdare să stea axat pe pe pvp la cules sau la făcut npc-uri 6-7 ore ( doar dacă e pe program ) ? Este o măsură bună care aduce o diminuare a resurselor pe care programații le făceau fără număr ( uridium , experiență , onoare și credite ) și la fiecare event sunt blindați cu uri și toate cele necesare pentru a te bate . Pe când eu unul nu mă pot compara cu unul care a stat pe program non-stop să mă bat cu el în resurse ( ” bagă ” băiatul emp după emp , scuturi instante fără număr , tech-uri la fel și eu abia dacă am ceva după o săptămână de joc ) ...este o soluție foarte bună anti-bot !
     
  4. omul.negru

    omul.negru User

    Mai oameni buni, nu le mai dati idei ca astia deabea asteapta si le si aplica !!! nu ati invatat nimica pana acum ? astia doar asteapta idei cum sa-ti smangleasca banii mai rapid !!!!! Daca trebuie sa platesc impozit pe nava o sa trebuiasca sa cumpar si garaj ca altfel o sa rugineasca si trebuie sa ma duc si la atelier ca sa fiu la cerintele DO-ului :)
     
    Adryanno, Veneficus și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  5. gabighe

    gabighe User

    Salut,dupa o jumatate de ora primesc recompense mai mici pentru NPC-uri,eu inteleg ca trebuie opriti cei care folosesc programe tip BOT,dar nu iar pe spinarea jucatorilor corecti.
     
    Veneficus apreciază asta.
  6. Stai tu linistit cu asta BP a dat cu stangu in dreptu si a demonstrat ca nu sunt competenti sa elimine pe cei care folosesc programe asa zise ilegale ca de fapt sunt acceptate de catre ei deci legale. Daca nu le pica de pe joc le pica din partea "cealalta"
     
    Veneficus apreciază asta.
  7. Dupa cat timp se aplica aceasta regula ? dupa 12 ore ? pai daca in 12 ore , le convine ca face dea uridium :))) si mai da un restart si isi revina la loc , wtf
     
  8. Eu sunt cel mai afectat de acest fenomen si familia mea, noi jucam cu randul pe cont, aseara statea tata si facea kloni si pac.... recompensa mai putina, ma trezeste din somn, vin, facem o pauza si azi cu mama iar....
     
  9. Salut, Mos -Crăciun și la mine a stat fimiu toata noaptea și la fel.. recompensa mai putina, ma gandesc sa nu fi luat un virus ........, vroiam sa il mai pun si pe nepotu dar nu mai insist....
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. gabighe

    gabighe User

    De unde ai scos 12 ore,doar ce am scris mai sus ca dupa 30 de minute scad recompensele.
     
    Veneficus apreciază asta.
  11. ar fi ceva imposibil 30 minute ...pai ce drq eu intru 30 minute pe darkorbit pe zi ? pai duminica joc cel putin 5- 6 ore , wtf
     
  12. Este vorba de " automati ", nu stiu cum la tine scade recompensa , dar la mine unul , am stat 6 - 7 ore astazi si nu a scazut nimic , hitac si behemond .

    PS : Spune-le rudelor tale sa mai faca o pauza :D
     
    styv86, omul.negru și _^MATRIX^_ apreciază asta.
  13. _^MATRIX^_

    _^MATRIX^_ User

    e simplu, la boti le scad ... la restul nu! Si eu am jucat astazi si nu am vazut nici o modificare la recompense, deci fac parte din categoria ... la care nu le scade recompensa. Cum a zis viruss41: sa mai faca cate o pauza acele rude!!!
     
  14. si in porti la fel , liniste , sper cand fac cubi sau behemoth sa nu fie probleme la kloni dumnezeu cu mila , sa nu mai vad un bot
     
  15. in loc sa faca jocul asta fara lag, ei scad recompensele. au bagat munitia aia x7, singura sansa ca sa o obtii e sa cumperi chronim sau cum ii zice. daca vrei sa pui osmiu pe scuturi la fel .. a murit jocul asta de tot . vor numai bani bani bani atat . o sa ii puna pe piept darkorbitul.
     
  16. Masura buna dar totusi FOARTE TOLERANTA CU TRISORII... clanurile turcesti uzeaza iar de un exploit ce le permite sa puna 1 mil trageri cu seprom la fiecare 24 ore, fara a depasi insa milionul iar pe harti sunt mai multi botzi decat npc-uri!!!!
    CUM ERA LOZINCA BP ACUM CATIVA ANI: "TOLERANTA ZERO PT TRISORI" si chiar banau zeci de mii de conturi.... SI BINE FACEAU!!!
    DOAR DUPA CE SCAPATI DE TRISORI VE-TI RESUSCITA JOCUL, CARE ESTE IN MOARTE CLINICA ACUM !!!!
     
    Hideous_Hog, Veneficus, INVICTUS și alți 3 apreciază asta.
  17. Chestia asta cu " reducere pentru trisori" a adus cu ea si un lag infernal????
     
    Veneficus apreciază asta.
  18. Pai de... "mecanicii" lucreaza pentru noi,consum de resurse, mai ai si pretentia sa mearga jocul bine?
     
    Veneficus apreciază asta.
  19. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Asa de bine au rezolvat problema trisorilor caci pe global 1 punctele de rank au crescut peste noapte cu 1 milion :))
     
    Veneficus și styv86 apreciază asta.
  20. Cosmin123

    Cosmin123 User

    ei vor doar sa diminueze, nu si sa inlature definitiv problema butilor :))
    + cei turci care folosesc autolock si nush ce program de folosit EMP o data la 2 secunde !
     
    Hideous_Hog, BROSCOIUL și Veneficus apreciază asta.