Ratări lasere

Discuție în 'Probleme generale' creată de the_beast_comes_out, 12 Iul 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Va rog spuneti mi si mie daca e posibil ca eu cu 5/5 pct la registru pe calibrator sa dau 3/5 salve ratate continuu?!Am ajuns sa dau cu x3,sab pe cub si abia sa il fac fara boostere si cu promerium,cu 2 configuri !Investesti atat in registru pilot si pentru ce?sa dau 3 salve ratate din 5?Sa nu mai spun ca diferenta dintre daunele maxime si daunele minime pe care le provoc cu x4 +amplificatoare + seprom este uriasa,trece si de 15k !Iar cpu pt tintire mananca xenomitul foarte repede!
    De mentionat ca am un cont destul de evoluat(zic eu) cu 25 lf4+full havoc,iar cubul ar trebui sa fie floare la ureche de omorat(mai ales cu x3 si sab,in cazul in care salvele mele si ar atinge cu bine tinta!)
     
  2. nu esti singrul,si eu patesc la fel,ratez incontinuu
     
  3. Ensw

    Ensw User

    25% sansa de reusita pare mult?
    Ai puncte pe vanatori alieni?Sa pui cateva, poate asa se mai compenseaza din ratari.
     
  4. 25% nu pare mult,dar ma gandesc ca fara puncte la registru tot nu ar trebui sa ratezi 3/5 salve,cele 25% de sanse in plus doar ar trebui sa iti sporeasca putin sansa de reusita.Nu imi voi pune pct pe vanator de alieni pt ca nu stau sa fac mereu npcuri
     
  5. Ensw

    Ensw User

    Cu 3 puncte la calibrator:
     
    �ĐΞŁTΛ_ŦØRCΞ� apreciază asta.
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    ce vrei să subliniezi cu această întrebare !?
    abilitatea "vînător de alieni" măreşte daunele provocate acestora nu îmbunătăţeşte sistemul de ţintire a armamentului! iniţiatorul temei are o problemă cu numărul mare de rateuri !
     
  7. relax

    relax User

    Exact! Iar numarul mare de rateuri se poate datora faptului ca, the_beast_comes_out, tu, faci warp inainte dea a te lua la cearta cu npc-urile sau cu alti jucatori. Asigura-te ca data viitoare cand faci warp de pe o nava pe alta, te deconectezi si reconectezi.. daca ai acele puncte puse pe calibrator, isi vor face treaba.. la npc-uri nu ar trebui sa ratezi(cel putin nu intr-o rata ingrijoratoare.. poate chiar neobservabila). Daca gresesc, atunci te poti adresa doar suportului pentru a fi facute niste verificari mai amanuntite asupra contului tau. Cat despre tine, Ensw, nu mai fa pe regizorul pe aici prin forum si vezi-ti de joc atata timp cat nu stii sa vii cu niste comentarii cat de cat satisfacatoare pentru ceilalti sau nu esti in stare sa te tii de ceea ce ai spus prima data pana la capat!
    Edit: nu stiu de ce warpul afecteaza acea abilitate, dar se poate observa ca acest fenomen se intampla.
     
  8. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    e un bug. nu am reuşit reproducerea lui exactă şi nu reuşec să obţin o explicaţie logică a apariţiei lui. în mod normal, orice navă a contului tău trebuie să beneficieze în totalitate de abilităţile dobîndite în registrul pilot.
     
  9. Dar nu facusem warp inainte sa ma duc sa fac cubi.Stiu ca dupa ce faci warp trebuie oricum sa te deconectezi,in primul rand pt dmg ul scazut,iar apoi pt salvele ratate.
     
  10. Observaţie corectă...iar cât timp este un bug, normalul e în vacanţă! ;)
     
  11. Ensw

    Ensw User

    Ai uitat cum sunt cu procentele de reusita in joc ;)
    ...daunele alea marite mai compenseaza oleaca din rateu :).
    Degeaba le ai cu virgula daca nu pricepi care-i faza cu cifrele .
    Textul a fost completat si de un clip, ca nu-l pricepi si tu nu-i problema mea.
    Ti s-au resetat punctele la registru ca, nu-mi vine sa cred in 9 mii de ore jucate doar 30 acumulate :D .
     
  12. relax

    relax User

    In primul rand nu sunt doar 30, iar in al doilea rand am considerat ca ar fi mai bine sa ma axez cu abilitatile pe ceea ce imi convine mie, deci daca vreau pot sa am mai multe puncte, am decis ca nu vreau. In schimb, vreau sa vad daca tu cu punctele care le ai in plus dai dupa upgrade-urile pe care le am eu :D . Si, de altfel, sigur ai gresit persoana, nu sunt 9000.
    Edit: acel clip imi dovedeste ca tu, in data de 10 iulie ai aflat despre acele easter egg-uri.. ceea ce chiar intareste tot ce continui sa spun despre tine.
     
  13. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    foloseste CPU auxiliar de obiectiv 2 si o sa vezi rezultatul asta daca ai resurse suficiente
    bafta la joc
     
  14. am spus in primul post de la aceasta tema ca acel cpu mananca prea repede xenomitul.Nu vad de ce l ar folosi cineva la npc uri.Se foloseste la nave si nici acolo mereu pentru ca,mentionez inca o data,consuma prea repede xenomitul.

    inteleg ce vrei sa spui,cam acelasi lucru se intampla si cand iti cumperi amplifuri.Problema e ca nu vreau sa ma axez pe npcuri,dar nici pe cutiute (vorbind de registru).Si degeaba am eu un dmg sporit pe npc uri daca eu tot ratez salvele,nu ma ajuta foarte mult acele puncte pe calibrator.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 14 Iul 2015
  15. Ensw

    Ensw User

    2.800.000 HP+SCUT la Cubikon.
    Cu 12.000 daune pe secunda il dai jos in mai putin de 4 minute.
    In cat timp dai cubikonul jos?
    In cat timp dai clonul jos?
    Vezi cate daune pe secunda dai si la unu si altu, poate ai doar un bug vizual.
     
  16. dau in jur de 30k media cu x3 si 21-22k cu sab(fara amplif,fara seprom,cu surgeonu) pe cub,iar pe klon cred ca e la fel,nu am mai facut unu de mult:))
     
  17. Ensw

    Ensw User

    Sa inteleg ca faci cubu intr-un minut jumate?
     
  18. nu am cronometrat,probabil
     
  19. Ensw

    Ensw User

    Trebuia sa cronometrezi :)
    Pana la urma vezi si suportu ce zice, probabil o sa-ti confirme ca ai vre-un bug vizual.
     
  20. nu cred ca e bug vizual..iar suportul ar trebui sa ia in considerare aceasta problema din moment ce nu sunt singurul care o intalneste
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.