Raportări de buguri/erori

Discuție în 'Probleme generale' creată de ©ØrrØsivΞ, 30 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. INVICTUS

    INVICTUS User

    jocul merge in poze
     
    Veneficus și DeathZone™ apreciază asta.
  2. Mai luati-va pantalonii pe voi ca sunteti tot cu curu plin de la atacurile-n DDOS adminilor
     
    Veneficus și DeathZone™ apreciază asta.
  3. Harta client se incarca la infinit.... ... ...
    si daca totusi se incarca, o face incomplet apoi te face fortat logoff dupa cateva secunde.

    Toate astea, chiar daca am dat "clear cache" si chiar daca folosesc un calculator foarte bun si o conexiune de internet foarte buna.
     
    *NinjaBoyz*[ŔΛŮ] și Veneficus apreciază asta.
  4. EG 7 - Jocul nu merge de cca 2 zile. "Conexiunea va fi stabilita........", la pastele cailor, probabil.
     
  5. |H|

    |H| User

    Nu ma pot conecta pe nava , ati omorat jocul asta cu atatea implementari de nave , arme ,dizaine etc
    Vreti numai bani , bani si iar bani
    Ati creat o multime de event-uri fara rost
    Introduceti o multime de pachete de lasere drone si nave DEGEABA , oricum mai bine de jumatate din jucatori nu le achizitioneaza
    A si mai nou mai este un bug in hangar trebuie sa trag de 2 sau 3 ori un laser ,generator etc pentru a se pune pe nava sau invers
    Lista de prieteni cand vreau sa o deschid trebuie sa ma rog sa se afiseze din prima
    Acum 10 ani jocul asta era ceva , acum nu e nici un sfert din cat a fost l-ati mutilat de tot .
     
    *NinjaBoyz*[ŔΛŮ], chiradal1 și Veneficus apreciază asta.
  6. Pentru hangar este simplu la echipament .
    CTRL+dublu click pentru a echipa itemul selectat
    SHIFT+click pentru a selecta toate itemele de același fel și apoi CTRL+dublu click pentru echipare .
    Iar pagina de contacte și warp îmi fac și mie la fel da nu le bag in seama .
     
    |H| apreciază asta.
  7. Bataia de joc continua si la aceasta ora, dureaza deja de vreo cinci ore.

    Harta client nu se incarca, mesajul "conexiunea va fi stabilita..." se invarte la nesfarsit chiar daca am avut grija sa curat cache.

    Azi 18.01, fix la 17:30, a reaparut bataia de joc exact ca aseara:

    Harta client nu se incarca, mesajul "conexiunea va fi stabilita..." se invarte la nesfarsit chiar daca am avut grija sa curat cache.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 8 Feb 2024
    Veneficus apreciază asta.
  8. Salut.
    Exista repercursiuni pt vinatoarea de boots? Ma refer la repercursiuni gen ban/bock cont , etc.
     
    Veneficus apreciază asta.
  9. _basty13_

    _basty13_ User

    DatăCalendar ProsperousMisiuni Prosperous, Cutii, Eveniment Mutație,
    Cutii de cadouri
    Muniție WIZ-X în shopWeekendul cu recompense speciale în Porțile Galactice 1 / Ziua recompenselor duble în Poarta Galactică / 15 % reducere la învârtiri Poarta galacticăZile speciale suplimentare
    7 feb, miercuriXXX
    8 feb, joiXXXX
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. Bätaia de joc a reîncept azi, la ora 16:55 (RO)

    Harta client nu se incarca, mesajul "conexiunea va fi stabilita..." se invarte la nesfârsit chiar daca am avut grija sa curat cache-ul.

    Din acest motiv, boicotul anti-DO si anume /NU SE MAI BAGA BANI IN ACEST JOC/ se prelungeste cu sase (6) luni începând din acest moment.

    Acum, ora 18:30 (RO) harta client si-a revenit, se poate deschide.

    Dar boicotul ramâne activ.

    Jocul a fost iarasi blocat azi 30.03.2024 - aprox intre orele 17:50 - 18:00, poate si dupa aceea.

    Harta client nu se incarca, mesajul "conexiunea va fi stabilita..." mergea la nesfârsit chiar daca am curatat cache-ul.

    Din acest motiv, boicotul anti-DO si anume /NU SE MAI BAGA BANI IN ACEST JOC/ se prelungeste cu sase (6) luni începând din acest moment.

    Chiar daca acum merge, adica harta client se incarca. Cam greu dar totusi se incarca.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 30 Mar 2024
    Veneficus apreciază asta.
  11. In acest moment se pare ca doar hartile x-1 si x-8 nu se pot deschide.
     
  12. Stike27

    Stike27 User

    nu poti intra in joc...conexiunea va fi stabilita...
     
    Veneficus apreciază asta.
  13. Da, tu nu poti sa intrii pe joc dar eu culeg doar oua clocite, ce event de paste este asta ??? sau sunt ouale de anul trecut :) va sfatuiesc sa nu le ciocniti ca au sa puta :) :)))))
     
  14. Da, este adevarat pentru hartile x-1 si x-8. Sunt blocate la infinit !!

    Dar pe alte harti se poate intra, se pot incarca. Dar ATENTIE: trebuie sa aveti o nava in harta in care doriti sa intrati. Altfel, ... saltul prin portal duce la blocaj total !!

    Pentru aceste motive boicotul anti-DO /NU BAGATI BANI IN ACEST JOC/ (no more money for this game) se prelungeste cu sase (6) luni, adica 183 zile incepand din acest moment.
     
    *NinjaBoyz*[ŔΛŮ], Veneficus și Cat_SPIRII apreciază asta.
  15. Cat_SPIRII

    Cat_SPIRII User

    poartalurile si salturile nu functioneaza: dai salt sau vrei sa treci prin vreun portal si te tezesti blocat total !!
     
    Veneficus apreciază asta.
  16. COMMANDER

    COMMANDER User

    Buna seara,

    Din cauza ca sunt probleme cu jocul erori etc. eram in Kappa si mi-a distrus nava!

    Va rog frumos rezolvati ceva cu jocul, pentru ca se bag bani multi din placere si nu rezolvati situatiile.

    O seara placuta.
     
    Veneficus apreciază asta.
  17. Stike27

    Stike27 User

    24 ore nu pot intra in joc...conexiunea va fi stabilita...Foarte fain
     
    Veneficus apreciază asta.
  18. luci_halas

    luci_halas User

    Si iar nu merge,a mers mult de la restart si pana acum....
     
  19. Multumim Departamentului Tehnic pentru rezolvare :)))
     
    Veneficus apreciază asta.
  20. EG4 merge decat 1-4, 1-3 , 4-5 si 5-2 . Nu stiu la vru si eic ce merge .
     
    *NinjaBoyz*[ŔΛŮ] apreciază asta.