Raportări de buguri/erori

Discuție în 'Probleme generale' creată de ©ØrrØsivΞ, 30 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. BUGURI si ERORI DIVERSE, LISTA DE IERI, RE-ACTUALIZATA
    19.11.2020 ora 23:50
    observate de:
    ID [​IMG]95888706 / .manablitz. / EG6

    Urmatoarele erori/bug-uri iau fost identificate recent si sunt inca NEREZOLVATE.

    1. s-a rezolvat.

    2. Impozitul de clan nu se mai colecteaza, desi % de colectare este diferit de zero.

    3. Codul CAPTCHA nu mai poate fi ingrodus nicaieri, deci codurile bonus nu pot fi utilizate iar licitatia este interzisa celui care a facut greseala sa liciteze prea repede pe mai mult de 5 (cinci) items.

    4. Transferul intre nave nu se realizeaza complet. La unele nave - solace, sentinel - modulele SPC-SL01 si DMG-NPC-01 sunt aplicabile la fel, dar nu se transmit atunci cand se activeaza sistemul de transfer.

    5. Istoricul licitatiei apare cu mare intarziere.

    6. 5. Item-urile castigate la licitatie apar in hangar/inventar cu mare intarziere.

    7. (raportat de alti jucatori) Exista un lag extrem de mare pe unele harti, mai ales cele cu multe npc-uri, astfel incat vazi pe harta mica pozitia in care te afli dar de fapt esti in cu totul al punct al hartii.

    8. Intri pe contul tau dar dupa 3..6 minute îti face LOGOT fortzat, desi ai activitae - cum ar fi schimbi nava sau echipamentul in hangar, licitezi, sau chiar si daca ai harya client deschisa si executi misiuni. Se pare ca unul din LOGOUT-urile fortzate are loc cu patru minute inainte de finalul licitatiei.


    CONCLUZIE: voi alege alt joc, se pare ca produsele BigPoint au prea multe defecte si bug-uri.


    Spor la .... nu se stie ce ;)
    .ManaBlitz.
     
  2. Mai adaug si mai precizez ca, in timp ce scriam postarea precedenta, mi s-a facut LOGOUT fortzat !!!

    R U S I N E , B P !!!
     
  3. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Problemele semnalate sunt deja cunoscute și echipa tejnică lucrează la remedierea lor. Vă rugăm să aveți răbdare.
    Mulțumim!
     
    .ManaBlitz. apreciază asta.
  4. problee la licitatie iar ... am licitat sa iau IRIS, imi mananca 15 milioane, se termina timpul, castig iris ca u a mai licitat nimeni peste ... dar mesaj nu vine, IRIS nu apare, Credite nu apar returnate ca ar fi licitat alt jucator peste mine ... EG3 acesta este si numele cotului tot asa ca pe forum ... Eu ce fac ? raman fara credite sau fara IRIS ?
     
  5. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Uneori sistemul se actualizează cu întârziere. Dacă ai câștigat licitația cu siguranță vei primi itemul, dacă ai pierdut îți vor fi restituite creditele. Dacă nu se rezolvă, te rog să contactezi suportul jocului, asfel de probleme nu se rezolvă în forum.
     
    ♥§Δ§ü|{£♥ apreciază asta.
  6. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Nu stiu daca se intimpla la toti jucatorii .
    In timp ce te joci si esti conectat pe pagina de joc , pagina de start se deconecteaza .
    Destul de enervant sper sa se remedieze aceasta problema .
    Multumesc .
     
  7. Problema cu delogarea (incheierea sesiunii) pe pagina principala este frecventa si apare in urma ultimelor -sync- anuntate de @-pianoman-
    Era de asteptat sa apara o gramada de probleme... ca de fiecare data cand sunt introduse in joc noutati care n-au fost testate in prealabil.
    La fel cum clientul de joc DO este in stadiu Beta, dezvoltatorul ar trebui sa retrogradeze jocul la o versiune de tip Beta sau chiar Alfa.

    my2cents
     
  8. Buna seara,
    Anuntul facut de BA Althea acum 5 postäri, azi la 06:54, începe sa se confirme - unele din problemele semnalate au fost rezolvate deja.

    Vezi pct 8 si PS

    Vezi pct 8 si PS

    Vezi punctul 5 si 6.

    Multumim, sper sa ajute si :

    Monitorizez urmatoarele
    BUGURI si ERORI DIVERSE, LISTA DE IERI, RE-RE-ACTUALIZATA
    20.11.2020 ora 21:07 (RO)
    observate de:
    ID [​IMG]95888706 / .manablitz. / EG6

    Urmatoarele erori/bug-uri au fost identificate recent.

    1. REZOLVAT. Logare la nesfârsit pe client. REZOLVAT.

    2. IN CURS DE MONITORIZARE. Impozitul de clan nu se mai colecteaza, desi % de colectare este diferit de zero.

    3. REZOLVAT. Codul CAPTCHA nu mai poate fi introdus nicaieri, deci codurile bonus nu pot fi utilizate iar licitatia este interzisa celui care a facut greseala sa liciteze prea repede pe mai mult de 5 (cinci) items.

    4. IN CURS DE MONITORIZARE. Transferul intre nave nu se realizeaza complet. La unele nave - solace, sentinel - modulele SPC-SL01 si DMG-NPC-01 sunt aplicabile la fel, dar nu se transmit atunci cand se activeaza sistemul de transfer.

    5. ASTEPTATI 30 minute sau daca va grabiti, verificati la URIDIUM/BILANT. Istoricul licitatiei apare cu mare intarziere.

    6. ITEMS CASTIGATE APAR IN INVENTAR DUPA 30 minute. Item-urile castigate la licitatie apar in hangar/inventar cu mare intarziere.

    7. NECONFIRMAT. (raportat de alti jucatori) Exista un lag extrem de mare pe unele harti, mai ales cele cu multe npc-uri, astfel incat vazi pe harta mica pozitia in care te afli dar de fapt esti in cu totul al punct al hartii.

    8. NEREZOLVAT !!. Intri pe contul tau dar dupa 3..6 minute îti face LOGOT fortzat, desi ai activitae - cum ar fi schimbi nava sau echipamentul in hangar, licitezi, sau chiar si daca ai harya client deschisa si executi misiuni. Se pare ca unul din LOGOUT-urile fortzate are loc cu patru minute inainte de finalul licitatiei.


    P.S. Ati ghicit: în timp ce scriam acest post, am for delogat de din joc, chiar de pe pagina principala.
     
    liberalul13 și ♥§Δ§ü|{£♥ apreciază asta.
  9. In pagina de joc, daca deschizi eventul „Febră” apare urmatorul anunt:

    "Navele din seria urmatoare vor castiga +20% daune provocate de NPC-uri si +10% viteza in Poarta Black Light Etern". Poate se corecteaza, pentru ca mai mult ca sigur e o greseala, altfel nu vad de ce faptul ca NPC-urile au 20% daune in plus inseamna un castig pentru vreo nava...:)
     
  10. Mi s-a facut LOGOUT de pe pagina principala desi eram in plina actiune pe clientul de joc.
    Adica, am ramas cu clientul aciv, dar a trebuit sa fac un nou LOGIN ca sa vand cargo, sa dau la licitatie, sa schimb configuratii si nave, etc, etc ...
     
  11. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    pai iti spune clar, navele urmatoare vor primii 20% mai multa paguba dela npc-uri si npc-urile o sa fuga de 10 ori mai tare decat tine.si dupa cum a spus Althea ca sa ai putina rabdare caci ea tocmai fuge dupa NPC-uri dar .... nu le prinde inca :( poate o ajuta pianoman ,, dar trebuie sa intre si el in aldente caci la piano canta deja toti tiganii :)
     
    Veneficus apreciază asta.
  12. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    am stat si eu si m-am gandit : ce inseamna BP ? am ajuns la concluzia ca : BP inseamna ... bafta prostiilor :( din pacata :(
     
    Veneficus, Hideous_Hog, liberalul13 și alți 2 apreciază asta.
  13. Recompensele conform clasamentului lunar

    La sfârșitul fiecărei luni, poți obține următoarele recompense în funcție de poziția ta în clasamentul lunar:

    • Locul 1: 100 de tokenuri pentru campioni și titlul de General al lunii
    • Locurile 2 - 5: 80 de tokenuri pentru campioni și titlul de Pilot recunoscut
    • Locurile 6 - 10: 60 de tokenuri pentru campioni și titlul de Pilot recunoscut
    • Locurile 11 - 25: 40 de tokenuri pentru campioni și titlul de Pilot recunoscut
    • Locurile 26 - 50: 20 de tokenuri pentru campioni și titlul de Pilot recunoscut
    Primii 50 de jucători ai fiecărei luni vor debloca, de asemenea, rețete speciale care folosesc tokenuri pentru campioni ca materiale pentru asamblare.
    A fost cineva in primi 50 , ce sunt acele tokenuri ?
     
  14. leopart3

    leopart3 User

    Ce se intampla de nu se mai afiseaza rank-urile ?
    Iar cand vreau sa intru la clasament (de exemplu) imi da eroare...
    Aa...si apropo...pe EG6 apar rank-urile doar la cei din compania MMO ...
    De ce oare ? :)
     
  15. Bam__Bam70

    Bam__Bam70 User

    Pe ag2 nu se vad rankurile ma deconecteaza din 2 in 2 minute pe pagina principala la fel ma deconecteaza de tot nimanui nui pasa de ........ de joc?
     
    liberalul13 apreciază asta.
  16. DUM.DUM

    DUM.DUM User

    Titlu postare:
    Dispariţie Rang

    Conținut (mod de a reproduce eroarea semanaltă):
    1 De la rangul de Capitan am ajuns sa fiu Pilot Simplu, am asteptat zile bune sa se remedieze ca si pana acun la urmatorul restart, dar problema persista. Tot asa ii vad si pe majoritatea jucatorilor.
     
  17. Pai cum asa?!? e mai important rangul decat eliminarea directa din joc?
    Te deconecteaza la fiecare doua minute?
    Daca da, inseamna ca "problemele persista"
    Daca si impozitul de clan nu se colecteaza desi taxa e mai mare ca zero, insemneaza ca "PROBLEMELE PERSISTA" ;) ;) ;) ... cam de vreo luna !!
     
  18. Da, da, daaa, drept pedeapsa ca am indraznit sa critic, am fost deconectat total din joc in timp ce scriam posarea precedenta :D:D
     
  19. La ce lucreaza echipa tehnica le ceva bug? pentru fruntasii clasamentului.
    De Vineri(de cand ati postat dumneavoastra) tot rabdare avem(dar "bubele" sunt mai de mult) si pagina principala dupa 3 minute tot delogati suntem
     
    Modificat ultima dată: 23 Noi 2020
  20. Cat_SPIRII

    Cat_SPIRII User

    Si, culmea-culmilor, suntem delogati chiar daca clientul e activ si facem misiuni.