Raportări de buguri/erori

Discuție în 'Probleme generale' creată de ©ØrrØsivΞ, 30 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. UUU ce tinere de minte ai. tu cand ai luat boosterele fix la asta te-ai uitat :))). cand iti fata mintea sa-mi dai si mie un pui
     
  2. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Lasa-l ca e nascut in 92 si a suferit mutatii .
    A aparut o noua specie cu memorie mai mare .
    :)
     
  3. ǝʌol sᴉ ǝƃuoq playerul asta dupa primul loc vede cineva?
    E.G(europa globala).
     
  4. _Emy_

    _Emy_ User

    Asta le intrece pe toate

    Nume
    ǝʌol sᴉ ǝƃuoq
    Server
    Europa globală 1
    Companie
    EIC
    Rang
    Șef general [​IMG]
    Nivel
    16
    Reg
    24-05-2020
    Ore
    1.235
    Realizări
    56
    Poziție în rang
    1
    RP estimat
    Hall of FameTopuserExperienţăOnoraNPC-uriUcide
    Actual1.545.491.107N / A154.517.469.278N / AN / A
    Ultimele 24 de ore0N / A0N / AN / A
    Ultimele 7 zile0N / A0N / AN / A
    Ultimele 30 de zile0N / A0N / AN / A
    Ultimele 100 de zile0N / A0N / AN / A

    Cum sa ai atata onoare in atata timp si priviti experienta.Se vede ca este cont de staff DO isi pune cata experienta si onoare vrea
    Cum poti acumula atat pe joc fara sa faci nimic in 51 de zile
     
  5. _basty13_

    _basty13_ User

    astia cred ca sunt facute da do ca sai faca pe jucatori sa bage bani in joc ca sa avanseze si sa incerce sal depaseasca pe asta
     
  6. lala92

    lala92 User

    o sa iti trimit ^cado^ de craciun...si e ceva norma sa stii ce scut ai cu si fara boostere...
     
  7. Te citez chiar daca ma repet "Am luat din shop boosterele de scut b01 si b02 (50% in total), dar valoare scutului a ramas neschimbata dupa achizitionarea boosterelor" este imposibil daca ai luat boosterele sa ai acelasi scut, se schimba ceva, iar daca mai pui si seprom sau osmiu se schimba iar. Treaba cu upgrade-ul da alt bonus de scut nu intra in calcul. Partea cu puiul ramane valabila
     
    bibicU[HQ] apreciază asta.
  8. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Domnul '' MEMORIE '' ce matematica ai facut la scoala ?
    De cind 50 % e egal cu 40 % ?
     
  9. Da, uneori se poate ... daca 50% din ceva compari cu 40% din altceva ,, sau daca aplici teorema generalizata a relativitatii (Einstein) in care spatiul este 4D si este curb, de asemenea geometria unor kestii f f speciale cum ar fi variatii de la postulatul paralelelor - Lobacevski-Bolyay.
     
  10. Azi am intalnit un bug/eroare - pe care l-am mai raportat dar degeaba: introduc codul CAPTCHA la licitatie dar degeaba, dialogul nu apare iar la licitatie nu mai pot licita deoarece zice ca nu am trecut securitatea ;)
     
  11. Asa cum am mai raportat zilele trecute, Codul CAPTCHA nu poate fi introdus, de aceea nu merge nici codul de bonus si nici licitatia.

    MAI BINE ELIMINATI CODUL CAPTCHA PANA SA-L REPARATI
     
  12. Asa cum am mai raportat zilele trecute, Codul CAPTCHA nu poate fi introdus, de aceea nu merge nici codul de bonus si nici licitatia.

    MAI BINE, PANA SA-L REPARATI, ELIMINATI CODUL CAPTCHA !!

    ...sau, cel mai bine ar fisa ne oriwntam catre alte jocuri.

    [​IMG]89313759 / eg6 / -•»Σxтλѕy«•-ŘØ

     
  13. BUGURI si ERORI DIVERSE.
    18.11.2020 ora 11:16
    observate de:
    ID [​IMG]95888706 / .manablitz. / EG6

    Urmatoarele erori/bug-uri iau fost identificate recent si sunt inca NEREZOLVATE.

    1. Harta client de lupta nu se incarca, chir daca sunt sterse cookies&nav.data de pe browser.

    2. Impozitul de clan nu se mai colecteaza, desi % de colectare este diferit de zero.

    3. Codul CAPTCH nu mai poate fi ingrodus nicaieri, deci codurile bonus nu pot fi utilizate iar licitatia este interzisa celui care a facut greseala sa liciteze prea repede pe mai mult de 5 (cinci) items.

    4. Transferul intre nave nu se realizeaza complet. La unele nave - solace, sentinel - modulele SPC-SL01 si DMG-NPC-01 sunt aplicabile la fel, dar nu se transmit atunci cand se activeaza sistemul de transfer.

    5. Istoricul licitatiei apare cu mare intarziere. Incepand de azi nu mai apare deloc.

    6. 5. Item-urile castigate la licitatie apar in hangar/inventar cu mare intarziere. Incepand de azi nu mai apar deloc.

    7. (raportat de alti jucatori) Exista un lag extrem de mare pe unele harti, mai ales cele cu multe npc-uri, astfel incat vazi pe harta mica pozitia in care te afli dar de fapt esti in cu totul al punct al hartii.

    CONCLUZIE: voi alege alt joc, se pare ca produsele BigPoint au prea multe defecte su bug-uri.
     
    -ego11- apreciază asta.
  14. ~IS-7~

    ~IS-7~ User

    ce o fi asta ? multi jucatori au aceasta nava dar la acest jucator si la unu din UNS apare asa ceva pe minimap si plus ca in timp ce face npc-uri mai dispare si apoare in alt loc pe harta ... http://prntscr.com/vlx814

    ma lamureste cineva ?

    Europa Glabala 3
     
  15. constant mă deconectează de pe cont..nu pot sta 5 minute pe pagina principală că mă deconectează
     
  16. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    e nava nouă obținută din obiectivele eventului. ORCUS se numește .
    faptul că apare și dispare pe minimap se datorează big p. nu se știe dacă e o faciliatea a navei sau un bug !. nu a catadicsit nimeni să ne in formeze.
     
  17. Cu siguranta este un bug . acum sa vedem in avantajul cui ? Vad ca jocul se duce pe..... la vale Pagina principala nu binevoiesc sa o rezolve , la 3 minute de la logare te trezesti delogat. Chinezarie .Totusi rugam Domnii Admini si/sau moderatori sau angajati sa ne rezolve si noua problemele care tin strict de bunul mers al acestui joc . Multumesc anticipat
    P.S. Sunt de acurd ca am putea trimite la suport dar cred ca este mai simplu sa faca o sesizare cel/cei care ne reprezinta decat sa facem noi cei slabi zeci de sesizari suport.
     
    -ego11- apreciază asta.
  18. In ultimi doi ani cam ce te-a informat? A mai intrat Altheea din cand in cand cu un raspuns la doleante sau cu informare in rest pamant de flori
     
  19. Cine mai poate face un impulse ca sunt npcurile alea de pana bati un impulse te distrug aide si cu scar.. sau cum se numesc cine mai poate farma in bl ??????, Incet incet o lasam moale ne gasim alt joc ....
     
    -ego11- și ~IS-7~ apreciază asta.
  20. Codul CAPTCHA este un continuare inaccesibil, sunt deja doua saptamani.

    Admini, ... rezolvati sau ne apucam de alte jocuri mult mai agreabile ?? :p