Putin uridium din pvp

Discuție în 'Probleme generale' creată de BERE_BRUNA, 9 Iul 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Normal ca am strans cutii de event si ce apareau in x8 dar am mers si azi dimineata in pvp si degeaba..:(
     
  2. ursulet81

    ursulet81 User

    Cand te mai fenteaza norocul la cutii iti recomand sa te muti pe leonov si sa faci npc-uri in hartile mici si in acelasi timp sa culegi si cutii.
    Metoda npc+cutii iti poate aduce si 10k uri pe ora(plus gg-uri)plus exp, hon, credite etc.
    Nu te bloca pe cutiute incearca si altceva(cand sunt cu spearu' si avem cutii de event le culeg in hartile x-1 de la inamic :p).
     
  3. Corina-ro

    Corina-ro User

    Problema la tine bere_bruna este alta.Tu ai achizitionat 2 pachete(duplicator+rabat).In conditiile in care nu gasesti uridium la cutii e logic ca pachetul de avantaje(rabat) este total inutilizabil(fara uridium nu poti achizitiona iteme de la shop)..........ps. trebuia sa astepti sa ai 500.000 uridium sa iti iei acel pachet(rabat).
     
  4. RedStar

    RedStar User

    Nu ai nevoie de 45 de puncte pentru registru " de cules " .
    Aveti dreptate si unii si altii . Sunt perioade de timp cand merge f bine in pvp . Dar nu la modul ca lasi petul sa culeaga . Nu, trebuie sa culegi si tu . "Binele" asta dureaza 2-3 ore . Dupa te poti duce sa faci o misiune , o poarta, orice altceva . Eu unul culeg cu 10 protocoale de recuperare si 2 radare . Altfel petul sta linga tine .
    Concret : poti face 10-20 k uri pe ora + 50-90 gg ( cazul fericit ) . exista si cazul nefericit in care aduni 6 k uri pe ora +10 gg . este la mila sistemului, ce i se pare lui .
     
  5. Corina-ro

    Corina-ro User

    Era o chestie interesanta sa se aplice aceleasi reguli si celor care culeg paladium(reducerea sansei e a mai gasi respectiva resursa dupa 2-3 ore).E cam discriminatoare chestia asta( poti culege paladium 24din 24. cutii bonus in schimb nu).O zi buna tuturor.
     
  6. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Tocami la aia ma gandeam si eu..oricum sper sa imi rezolve cineva problema
     
  7. ursulet81

    ursulet81 User

    Cate ore ai stat la cutii?
    Dupa cate ore de cules ai constatat ca ai o medie de 3k uri pe ora?
     
  8. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Pai cum mi-am luat concediu am stta vreo 7 zile cam 5-6 ore
     
  9. Corina-ro

    Corina-ro User

    Nu iti mai rezolva nimeni problema. Chestia este in felul urmator (dupa 2-3 ore de cules cutiute ''sansa'' de a mai gasi uridium in cutiile bonus se reduce drastic.)Ce este grav (si imi pare inducere in eroare a jucatorilor) este faptul ca la achizitionarea pachetului (duplicator bonus) nu ai fost informat. Pe romaneste dumneata ai achizitionat duplicator de cutii bonus pt. 2-3 ore zilnic(NU.24.DE.ORE). acum sper ca ai inteles.
     
    Modificat ultima dată: 9 Iul 2014
  10. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Nu ar fi rau sa fie asa dar, chiar din prima ora de cules da rau de tot..:(
     
  11. Corina-ro

    Corina-ro User

    Daca dumneata iti cumperi o pereche de adidasi de la mall vanzatorul te obliga sa stai incaltat cu ei 2-3 ore zilnic......gandeste putin logic......ai facut o investitie ''slaba'' in duplicator si rabat. mai bine achizitionai direct uridium. spor la joc
     
  12. ursulet81

    ursulet81 User

    Haiosii isi saboteaza singuri, singurei oferta "duplicator ".
    Normal nu trebuie sa existe script de limitare ci script de detectie bot(robot de adunat cutii, etc).
    Din pacate te-au pierdut de client si nici nu au putut sa-ti spuna daca ai fost sau nu afectat de aditional.
    Iti recomand o pauza de 2-3 zile in care sa faci doar npc-uri si dupa sa incerci din nou sa vezi cum merge culesu de cutiute, bafta.
     
    Modificat ultima dată: 9 Iul 2014
  13. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Am fost 3 ore doar la npc..m-am dus in pvp..nimic in 20 min..:(
    Imi vreau banii inapoi
     
  14. Corina-ro

    Corina-ro User

    Daca ai un avocat cu un iq mediu.timp si resurse....poti castiga o gramada de bani de la aceasta societate in speta bigpoint.Ma repet la achizitionarea pachetului (duplicator de cutii bonus) trebuie clar specificat ca functioneaza doar 2-3 ore zilnic.Uita-te cum suna reclama de la amplificatorul de 50% onoare.exp. ACOLO E SPECIFICAT CLAR CA E VALABIL IN TIMP REAL.ADICA 24 DE ORE NU 2-3 ORE PE ZI. Data viitoare fii mai atent pe ce iti cheltuiesti banutii care se obtin greu pe criza asta.Spor la joc.
     
  15. RedStar

    RedStar User


    Ma vad nevoit sa fac unele precizari . Duplicatorul este valabil 8 saptamani din momentul in care l-ai achizitionat. Poti culege pana in momentul in care ti se pare rentabil ( beneficii / timp pierdut in pvp ) . Aprecierea de 2-3 ore este strict personala .( in sensul ca beneficiile din cules raportat la timpul pierdut pe harti , camuflaje , batai cu inamicii , reparatii , mie mi se par ok ).
     
  16. Corina-ro

    Corina-ro User

    Nu ai inteles ideea omul a cumparat un pachet de servicii unde nu este mentionata aceasta reducere a continutului cutiutelor.Inchipuie-ti ca achizitionezi un pachet de servicii(premium) si dupa 2-3 ore de joc efectiv nu te mai repari GRATIS.te repari cu uridium.pt ca nah ai jucat mai mult de 2-3 ore.Eu joc pe serverul Europa 7 si acolo indiferent de ora aceeasi jucatori fac pushing cu interceptorii batleray-ului.De ce dupa 2-3 ore acesti jucatori mai primesc uridium de la interceptori.De ce ai voie sa culegi paladium 24 de ore din 24 si cutii nu.ASTA E INTREBAREA.O zi frumoasa.
     
    OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ apreciază asta.
  17. ursulet81

    ursulet81 User

    Aveam spearu la battleray si dupa ce am pus cateva bombe si am facut un jucator si enervat pe mai multi.... am plecat in pvp sa testez cutiutele(.
    Am cules impreuna cu petu(azi la 15:30) in 4-1 timp de 15 minute si am obtinut:
    - 2820 uridium si 10 gg-uri.
    Au fost aproximativ 1250 cutiute culese(vre-o 5 pagini la bilant uridium).
    Am uitat sa mentionez pet-ul a fost echipat simplu cu 12 protocoale radar, nava spearhead fara duplicator si fara puncte pilot pentru cutiute.
    P.S.
    Nu mai da log-urile din joc pe forum.
    Ai cules 114 cutii in 16 minute?:)
    Daca "da" atunci inseamna ca nu stii "locurile" in pvp si mai trebuie sa "bantui" ceva timp in pvp pana le inveti.
    Trebuie sa culegi cat mai multe cutii pe ora.;)
     
    Modificat ultima dată: 9 Iul 2014
  18. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Normal ca am cules cu pet nu?
     
  19. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Ei si dupa inca 60 minute in pvp hartile 4-3,4-2 si 4-1..am strans cu sperhead, duplicator si pet cu autocolector 3...2460 uridium..:( IMI VREAU BANII INAPOI
     
  20. ursulet81

    ursulet81 User

    Nu ai fost atent la ce am scris.
    Tu ai cules ~114cutii in 16 minute si eu am cules ~1200 de cutii in 15 minute.
    Intelegi unde e problema ta?
    Nu ai ghinion la cutii pur si simplu tu si pet-ul nu aveti randament;).
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.