Putin uridium din pvp

Discuție în 'Probleme generale' creată de BERE_BRUNA, 9 Iul 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Buna ziua,

    Am facut 6 demersuri la suport si nu imi rezolva problema.
    Doresc ca pianoman ca admin sa rezolve problema.

    Am strans 7 zile bine, faceam cam 10.000 uridium cu duplicator si acum abia fac 2000-3000 uridium pe ora. Maxim 3000
    Mentionez ca am sperhead, duplicator, pet autocolector 3, antene 3
    [​IMG]80944586 EG 7
     
    Modificat ultima dată: 9 Iul 2014
  2. ursulet81

    ursulet81 User

    Schimba harta pvp din 15 in 15 minute si din ora in ora stai cel putin 5-10 minute la npc-uri (ori un drum la palla pe jos cu revenire in pvp).
    Sa le trimitem mii de multumiri celor care stau non-stop pe program la cutiute.... din cauza lor avem "ciudateniile" astea la cutii.
     
  3. Cehn

    Cehn User


    1. A doua zi după ce se introduc cutii bonus de event (mingii de fotabal, oua de Paste etc) ce conțin uridium și PET mai săltăreț si cei de la BP reduc șansele pentru cutiile obișnuite. Deci in 7 zile cu event nu sunt semnificative.

    2. Nu am auzit sa se fi renunțat la "penalizarea" pt. culegere "îndelungata".

    3. Se pare ca faci comparația dupa perioada îndelungata, perioda in care probabil s-a mai schimbat câte ceva in politica de acces la uridiumul din cutii. Când foloseam duplicatorul aveam o medie de 6-8 K pe ora (adica 12-16K dublat). Poate o fi si un bonus pt bonus :)).

    4. Media mea de acum este de 5K cu 10 p. recuperare si 2 p. radar.

    5. "Ursulet" bate câmpii ca de obicei.

    6. Nu ai o viziune rezonabila despre ce face suportul. Ce astepti de la pianoman?


     
    Modificat ultima dată: 9 Iul 2014
  4. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Pai acum am 2 colegi in pvp unul a cules 18.000 uridium si celalat 14.000 uridium..iar eu daca fac maxim 3000.

    Iar astea sunt raspunsuri aiurea de la suport:
    Modul de colectare a cutiilor este specific fiecarui jucator in parte. Daca colegii tai reusesc sa adune mai bine, poate ar fi bine sa-i rogi sa-ti spuna si tie strategia lor.Resursele sunt la fel distribuite si in aceeasi cantitate pentru toti jucatorii.

    Daca dumneavoastra credeti ca achizitionand pachetul avantaje duplicator ve-ti avea sansa sa colectati numai cutii bonus continand uridium, va inselati amarnic.
    V-a fost repetat in nenumarate randuri ca, sansa de a colecta cutii bonus continand uridium tine de norocul fiecarui jucator.
     
    Modificat ultima dată: 9 Iul 2014
  5. ursulet81

    ursulet81 User

    Bat campii?
    Daca stai prea mult intr-o harta "scriptul te penalizaeaza" si trebuie sa-i dovedesti ca esti "viu".
    Si cu protocoale de recupere e cu dus intors...
    Ieri m-am enrvat le-am scos pe toate 12 si am pus 12 antene.
    In hartile "cu foarte multe cutii"(trebuie sa le cunosti) am scos 24k uri, 200gg-uri,350 DDM-01 si aproape 3000 de UBR-uri in.....:)(prea multe detalii va dau)
    Si sansa de a pica uri o modifica scriptul de penalizare nu dezvoltatorul cand se baga in joc cutiile de event.
    Spor la cules.
    Asta e media pet-ului si daca strangi si tu suma medie variaza daca esti "viu" spre mai bine.
    In general te uiti si cate gg-uri ai adunat si le pui la socoteala.
    Ideal ar fi sa ai o medie buna uri+gg-uri, daca nu o ai "pa harta"-> cautam alta.
    ;)
     
  6. Corina-ro

    Corina-ro User

    va indepartati de subiect.Nu e normal sa ai duplicator de cutii bonus si sa colectezi maxim 3000 de uridium pe ora.e clar ca virgula contul de joc al lui bere_bruna are ceva nereguli.ps. Daca acele programe de tip bhooth nu mai functioneaza de ce se insista cu aceasta ''reducere'' a sansei de a mai colecta uridium dupa o anumita perioada.o zi buna
     
  7. Cehn

    Cehn User

    Iar tu nu citesti pana la capat. El se raporteaza la perioada cand avea duplicator.
    Acum nu mai are si nu primeste macar jumatate ....etc...iti treb o skema?
    Oricum subiectul se umfla si ne scot astia ....poate ar treb un thread separat.
     
    Modificat ultima dată: 9 Iul 2014
  8. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Am duplicator omule, am pet autocolector 3 cu antene 3 , am spearhed
     
  9. Cehn

    Cehn User

    retrag tot ...scuzele mele...reformuleaza apelul la suport...daca au inteles la fel ca mine...
     
  10. Corina-ro

    Corina-ro User

    cu spearhead si pet(fara antene radar.etc) se colecteaza in medie 6-7000 uridium in hartile pvp(fara duplicator). La bere_bruna e clar ca altele sunt cauzele.....
     
  11. ursulet81

    ursulet81 User

    Duplicatorul se merita cand ai puncte pilot pentru cutii(noroc II si puncte la fascicul tractor) plus protocoalele pentru pet.
    Si cand ai duplicator strangi si tu si petul si ideal cat mai multe cutii(creste sansa la picat uri)in unitatea de timp.
    Incearca si cu vengance... poate ai un spearhead cu ghinion.
     
    liberalul13 apreciază asta.
  12. Corina-ro

    Corina-ro User

    ca sa ai respectivele puncte la registru pilot iti trebuiesc undeva pe la 45 de puncte la registru....ma indoiesc ca bere_bruna le are(avand inca drone flax).
     
  13. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Le-am scris de 6 ori si raspunsurile sunt ambigue
     
    Modificat ultima dată: 9 Iul 2014
  14. Cehn

    Cehn User


    Ori ai buba la achizitia duplicatorului ori ai fost catalogat ca si "culegator 24 / 7"!
    Ajung sa-i dau dreptate lui ursulet.
     
  15. Corina-ro

    Corina-ro User

    Nimeni nu aduna cu o anumita strategie(nu exista).norocul e relativ(aici nu jucam super bingo.poker.etc).99% din jucatori aduna in pvp cutiute(4-1.4-2.4-3).ca sa fie o chestie de (noroc) ar insemna ca eu sa adun in 15 minute 8000 de uridium iar altul in 1 ora 3000 de uridium(ma indoiesc ca e posibil).spor la adunat.
     
  16. ursulet81

    ursulet81 User

    Discutiile cu suportul sunt confidentiale... nu le mai da pe forum.
    In ce harta aduni?
     
  17. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Omule mi-am luat concediu..sunt inca mic si culeg am cumparat si rabat ce dracu sa mai fac?

    4-3; 4-1 si 4-2..nu mai rezist psihic cu bataia de joc..ieri mi-am spart tastatura de nervi..pai bag bani degeaba? am cumparat si duplicator si rabat

    Am cerut la suport sa ma verifice, sa intre ei pe cont sa culeaga sa se convinga, nu inteleg de ce nu fac nimic?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 11 Iul 2014
  18. Corina-ro

    Corina-ro User

    bere_bruna ala este un raspuns generat automat de sistem(joc).oricum nu mai posta aici discutia ta cu suportul(sistemul) ca vei fi penalizat.incearca sa le stergi.(mai pe romaneste nici un administrator nu a citit problema ta ai primit un raspuns automat).
     
  19. BERE_BRUNA

    BERE_BRUNA User

    Am sters ce am putut dar ce probe sa mai aduc in favoarea mea? Deja disper
     
  20. ursulet81

    ursulet81 User

    Ieri era bun sa fi cules in hartile normale(au fost cutii de event)nu in pvp.
    Daca cu duplicator strangi impreuna cu petul in medie 3k uri pe ora in pvp...pot spune ca ai foarte mare ghinion la cutii.
    Iti recomand o pauza la cutii si combina cutii - npc: in timp ce faci npc-uri strangi si cutiile care apar pe langa tine.
    Nu uita sterge cache si cookies.
    Poate iti revine in cateva zile norocul la cutii.
    Bafta.
    P.S.
    Iti trebuiesc mai putine puncte si dupa ce iti completezi nava cu tot ce-ti trebuie resetezi pilotu.
    Nu am stat sa analizez dispunerea punctelor pentrua a avea 32% mai mult uridium la cutii... am avut alte planuri cu punctele de cercetare.;)
     
    Modificat ultima dată: 9 Iul 2014
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.