psc

Discuție în 'Probleme generale' creată de the_beast_comes_out, 12 Dec 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. salut!vreau sa imi iau premium pentru 6 luni care costa 133 ron.pot sa imi iau de la centrele de vanzare de pinuri suma fixa sau trebuie sa imi iau un pin de 100 si altul de 25 de roni?daca trebuie sa imi iau 2 pinuri cum am mentionat mai sus,restul de 12 lei ii mai pot folosi sau odata ce am introdus pinul e bun de aruncat chiar daca mai am un rest pe el?
     
  2. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Ramane , poti verifica pe site-ul oficial "Interogare sold" sa vezi pe care psc mai ai credit sa o tii, creditul este valabil un an daca nu ma insel. Bft.
     
  3. Mersi mult!
     
  4. .KaNaBiS.

    .KaNaBiS. User

    In caz de suma spusa de tine 133 de ron ( nu stiu daca atat vine 6 luni premium ) este adevarata . Atunci la caserie sau bancomat smart sau paypoint platesti suma de 150 de lei . Cumparand un cod de 100 si unul de 50 ...
    In cazul in care ai deja cumparat alt cod cu o valoare X , dar nu ai apucat sa consumi tot soldul ,diferenta va ramane !
    Spre exemplu daca cumperi un cod de 300 de Ron si imi cumpar de ~150 de Ron Uridium codul isi va schimba valoarea la 150 de Ron ramasi .

    In cazul spus de tine mai sus "133 Ron" poti sa cumperi un cod de 100 unul de 25 si diferenta de 8 poate fi dintr-un alt cod deja folosit care are suma de 8 Ron (minim) ramasa . Aceste coduri expira in 24 de luni ..

    Ceea ce spui tu EmYy_1995 acolo (1 an) este legat de perioada in care pe contul de PSC nu se emit taxe pentru tranzactiile efectuate.
     
  5. Ai dreptate ,am gresit eu cand am creat tema si am scris ca pt premium de 6 luni e 133 si sa platesc in 2 pinuri de 100 si 25,trebuie sa platesc cu 100 si 50,mersi de observatie!
     
  6. rattyionut

    rattyionut User

    cel mai bun sfat al meu este sa incerci un paypal e bun si este sigur si foarte rapid.;)
     
  7. nu am card de credit pt paypal...
     
  8. Nu ai nevoie de card de credit ci de un card de debit ordinar pe care, dacă ai 18 ani, îl poţi obţine de la orice bancă la costuri insignifiante.
     
  9. hmm,tot mai usor mi se pare cu psc,dar mersi de informatie,cred ca in viitor o sa folosesc pay pal
     
  10. Lasa-ma sa-ti explic cum faci prietene.
    1.Intri pe google punct ro
    2.Scrii paysafecard
    3.Iti faci cont
    4.Te duci si cumperi un PIN paysafe in valoare de 100 LEI, apoi unul in valoare de 50 LEI (6 luni premium= 133 LEI , deci 150-133=17 lei REST)
    5.Bagi alea 2 PINURI pe contul tau de paysafecard care l-ai facut.BANII RAMAN ACOLO PERMANENT,numai tu avand acces la ei si poti sa te joci cu banii tai cum vrei si cand vrei.
    [​IMG]
    Uite-te la imagine. Daca am uitat sa cenzurez ceva ce face reclama la o alta firma, rog un administrator sa-mi dea de stire,sa-mi corectez greseala.
    [​IMG]
    Eu de obicei cand imi cumpar premium imi cumpar cu telefonul ca iau cu 66% mai ieftin.Cu paysafe inca n-am cumparat nimic pe Darkorbit.Cu telefonul am donat mai mult..si cu Bitcoin ;)
     
    Modificat ultima dată: 18 Dec 2014
  11. multumesc mult pentru tot efortul depus!Eu deja mi am cumparat premium ul cu psc,dar neavand un cont la ei,pentru ca am si optiunea asta.Doar am introdus codurile bonurilor si am bifat casuta de acceptare a termenilor.Iar in privinta cu premium ul cumparat cu telefonul,sunt perfect de acord cu tine,doar ca mie nu mi apare acea optiune,imi apare ceva cu uridium.(pentru ca aceasta oferta cu 66% reducere la premium este aleatorie si nu apare la toti)
     
  12. crod

    crod User

    Salut ,am si eu o problema pe aceasi tema.
    Am cumparat premium (1psc)si 20 cutii rosii(1psc) ,si am primit doua coduri de reducere 10% .
    Acum vreau sa ii iau la un prieten premium si sa folosesc acele coduri (cel putin 1) si nu stiu unde sa bag acel cod primit.
    Imi apar doar ferestrele pentru pinuri.
    Un screnshot ar fi util.
    Daca ma poate ajuta cineva, va mutumesc.
    PS: Nu am stiut sa deschid subiect nou :)).
     
    Modificat ultima dată: 19 Dec 2014
  13. acele coduri sunt valabile doar cand cumpara prietenul tau uridium,iar in legatura cu locul unde trebuie bagate codurile nu te pot ajuta pt ca eu nu am facut asta pana acum:)) probabil la sectiunea bonuri de la uridium,dar nu e ceva sigur,e doar o presupunere de-a mea
     
  14. crod

    crod User

    Multumesc pt.raspuns.
    Cit timp sunt valabile?
     
  15. nelimitat cred,eu am si acum codul de la prima mea tranzactie:))poti gasi toate codurile promotionale pe care le ai daca clickezi pe sectiunea abonamente de la uridium