Programe ilegale - Unica tema de discutii

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de _ΞNOLΛ-GΛY_, 31 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. kk12

    kk12 User

    u sau fara stiinta BP.Surprinzator cel de pe locul 1 nu foloseste....dar din primi 100 cam 30% au folosit si folosesc inca.Vom vedea daca se va schimba....
    30% esti ingaduitor. sau poate ai vrut sa zici ca 30% nu folosesc. pe america globala 2 din primii 100 pe putin 50 au fost penalizati dar cu ce ma ajuta pe mine k le. a luat din experienta sau le.a luat upgradul la lf4:) cand ei sunt full lf4 au pana si modulele de la statie upgradate la nivel 16, unii au si cate 3 conturi in primele 100 etc si inplus inca mai umbla cu botul desi mai cu perdea e drept. intrebarea mea e insa :DE CE NU AU FOST PENALIZATI MAI DRASTIC. DE CE NU LI S.A LUAT TOATE LF4 DE EXEMPLU?
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și -*AIRFORCE*- apreciază asta.
  2. "Mai-e-state" pun genunchiul meu, în colbul din faţa tronului pe care staţi cocoţat!

    Cu-i îi e îngăduit a înţelege limba română, va pricepe ce am vrut a spune! :rolleyes:


    ...se prea poate ca "ochiul meu" să vadă mai multe şi de mai multă vreme, decât îi e îngăduit domniei voastre să vadă!

    Sunt ferm convins că acel cineva la care faci referire, are suficientă capacitate asociativă astfel încât să ştie ce anume am înţeles eu.

    Nu e cazul să-i fiţi avocat, se descurcă singur! ;)


    Trăieşti departe de joc, rătăcit....răspunsul n-a fost nicicând altul!

    Nu mi-e vină şi nici obligaţie să scriu într-un fel anume, altfel decât dacă există nevoi speciale! Scriu română!

    Să zicem că ai fost inspirat, nu v-a mai exista o altă dată!
     
  3. erai in grup, poate ti-a dat grup si asaa vazut ca erai pheonix , app poate nu stiai dar pheonixul scade din rang cand este distrus de aceea nu te-a atacat :))
     
  4. ursulet81

    ursulet81 User

    Banc:
    -Ce cați bade-n buzunar?
    -Șuncă cat.
    ......
    Tin minte ca avea o continuare:... "doică cați"....
    Ce tot aveti de folositi K in loc C si prescurtari de genu u si alte bălării?
    Am zis ca mi-ar fi dat grup?Eu nu aveam grup si el nu mi-a dat grup.
    Posibil ca el sa fi fost in grup si colegi sa-l fi informat din timp ca va trage intr-un phoenix.
    Totusi... cine i-a dat locatia navei mele pe harta?
    :DLOL-oi... decriptarea datelor s-a realizat din nou si rezultatele se si vad pe harta de joc.
    O simpla cautare in goagle si nici nu aveam nevoie de atatea teste care sa-mi demostreze pe deplin existenta lor in joc( a 000-lor si a lor programe).
    Un weekend placut și un joc așișderea....;)
    P.S cat timp aceste programele nu le aduc incapabililor din joc uri, ci doar un numar mare de nave facute, nu vad de ce sa-i mai scoata dezvoltatorul din joc.
    Cat timp aceste programe(ajutatoare in lupta directa) sunt si exista in joc JP-arena ...nu am cuvinte, o mare lipsa de profesionalism si cam mare pentru a da un premiu si anume 10000 EURO castigatorului.:)
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și maxx7575 apreciază asta.
  5. Nu cred ca bp ar permite utilizarea programelelor in jp-arena pentru ca in joc sunt 10.000 euro si nu cred ca BP nu verifica la sange castigatorul jp-arena :cool:
     
  6. Cehn

    Cehn User

    Bre nu pot intelege despre ce se vorbeste aci.
    Mai sunt smecheri cu smekerii?

    A lu' "Stafull" astora zice ca da?
    Ori zice ca acum 3 ani cum ca lagul din RO care, ea ca tara, are cele mai tari viteze pe net nu te lasa sa joci normal, el ca lag?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 15 Feb 2014
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  7. ursulet81

    ursulet81 User

    Ce spui?Nu vorbeam de castigatorul JP,
    ci de participanti si lipsa de profesionalism a dezvolatorului.
    Scriptul antibot nu-mi detecteaza bot-user-ul in joc? nu o va face nici in ARENA si punct.

    Cand o sa am ping de 1ms cu servarul de joc atunci si numai atunci ma pot lauda ca am un net in romania bun....
    Nu conteaza viteza net-lui ci intarzierea pi teava de net + un pc foarte bun in acest joc.
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și maxx7575 apreciază asta.
  8. kk12

    kk12 User

    .....+ un pc foarte bun in acest joc.[/quote]

    da si eu am ajuns la concluzia ca iti trebuie un pc foarte bun la acest joc, chiar ultimile modele daca se poate, + plus un cont premium si un card plin caci jucatorii premium au avantaje considerabile. cam greu pentru romania asa ceva .
     
  9. Nu este nevoie de un pc de ultima generatie. Pe almeu merg jocurile ca:xxxxx plus altele in maxim la video fara nicio problema. Pe joc DO niciodata crash, dar "apar anumiti playeri pe aceeasi harta cu mine dezastru" pe langa faze de genul: blocaj de HP, minimap - imposibil de dat click... etc... apare un fel de "lag", sa ii zicem asa.
    Parerea mea este ca BP asteapta sa cedam nervos, sa luam si noi acele jucarii pe care cei mari si tari le au si dupa pe cine vor bana??? tot pe noi... nu pe cei care folosesc in nestire si ccare de altfel fara acele ajutoare nu ar fi in stare de nimic.
    Am mai patit-o odata cu prg ajutator de la paladium, prg pe care l-am folosit pentru ca altfel nu se mai putea... nu aveai loc de ei. Tocmai din acest motiv cred ca cei care folosesc acum nu vor pati nimic pe viitor.

    PS: Dupa cum vedeti stimati BA, CM nu imi ascund identitatea. Oricum aceasta este doar parerea mea... si chiar cred ca am dreptate.
     
  10. cu klik pe minimap am patit si io de mai multe x dupa prima salva pe care miau dat o pun klik pe minimaap sa fug si ce sa vezi nu mergea doar manual sa fug.ei asa este acestia scapa mereu si nu sunt banati sau cei ce sunt atacati de cca 6-7 jucatori toti cu dmg de 50-80k fiecare iar lu ala nici nui scadea hp.iar altul isi puse abilitatea de spectrum si dadea dmg de 225k.asta cum ti se pare?.eu cred ca au programele de la natasha:)daca stiti cine era.un fost angajat BP.(se pare)

    da si eu am ajuns la concluzia ca iti trebuie un pc foarte bun la acest joc, chiar ultimile modele daca se poate, + plus un cont premium si un card plin caci jucatorii premium au avantaje considerabile. cam greu pentru romania asa ceva .[/quote]
    un card gros ca sa ti iei prograamele ) ca doaar asa se joaca astya care s tari altfel ar fi vai de ei
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 12 Mar 2014
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  11. S-a mai povestit cum că, pe când nici nu era....povestea "minimap-ului imposibil de dat click" este o hibă a jocului, care se rezolvă apăsând acel "+ / -" prezent în colţul minimap-ului.

    De aici şi poveştile cu zâne şi alte blocaje o_O (probabil renale) ...cunoaşterea jocului (chiar şi cu nejunsurile lui) fiind la pământ!

    Ţi-ar fi fost oricum inutil, nu-i nicio bravură!
     
  12. Goliath care intrece Spearhead am patito si eu cu foarte multi playeri, si faza cu hp blocat dar eu sunt de parere ca toate astea duc altundeva (Bug-uri ) sa nu mai spun de nave care au cate 800 k scut si dau dmg de cate 200 k.
    Programe pentru asa ceva prea putin probabil dar bug-uri sunt foarte convins, acum cam 3 ani in urma a fost un bug de conf care iti dublai viteza la nava aveai si full scut si full dmg probabil a revenit sub alta forma.
     
  13. ursulet81

    ursulet81 User

    Sa vezi goly cum intrece leonovu:D:D:D...de 3 ori mi-a scapat de mina de incetinire ca prin minune(a 3-a oara o luato in plin:cool:).
    Toate minunatiile in jocul asta, hp cari creste tot prin minune(fara sa se vada efectu tech-lui de hp);... nici nu ma apropii de portal si apar punctele rosii in el :D:D:D.
    Cine stie poate o scoate bug-urile aste ajutatoare si ii va bloca intr-o zi cu soare :).
    P.S Avem iara clasamente dubioase, am urcat 200 de pozitii in top, yo fi scos:p.
     
    Modificat ultima dată: 13 Mar 2014
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și maxx7575 apreciază asta.
  14. *automați* erau o ceată la palladium, cât despre cei cu progrămele ajutătoare trebuie sa știi ca, cică au un sistem automat de detecție și banare, intervenția umana nemaifiind necesară oricâte tickete ai trimite la suport. Deci...răbdare:( Nu avem ce face, băgăm cardul în continuare pentru a putea cât de cât ține piept celor care nu vor sa renunțe la ele. Cred ca realizezi ca după toate banările făcute pana acum pentru folosirea programelor interzise cei care încă folosesc chestii de astea o fac pentru ca altfel nu știu sa joace, sunt niște nulități.
     
  15. Vladut

    Vladut User

    Asta vroiam sa intreb si eu,miercuri urcasem ceva pozitii in clasament,dar tot de miercuri seara am inceput sa cobor...si tot asa pana am ajuns unde eram,poate 20 pozitii in sus,dar in ritmul asta ma astept sa le pierd :)
     
  16. Cehn

    Cehn User

    Peste 200 poziții câștigate brusc (de la 7xx la 5xx) pe EG2.
    Poate joci pe un server neafectat de banari ori , culmea, de jucătorii controversați.
     
  17. Vladut

    Vladut User

    :)
    Eu joc pe eg3,asta e,am inteles din mesajul oficial ca acum e corect,daca asa zic ei asa o fi.
    Si totusi,de la o ora la alta mai pierd cate o pozitie
     
    Modificat ultima dată: 14 Mar 2014
  18. pai joaca frate ca ieu ma joc si incerc sa iau MAJOR DE BAZA dar creste in fiecare zi cam 5000 de buncta si cam umblu de doua saptamini sal eau si nu pot
     
  19. ca sa cresti in clasament,trebuie sa faci repede onoare,experienta,npc cit mai mari..sa fi cit mai putin distrus de inamic
    Eu am urcat cam 300 locuri in clasament in ultima luna,de pe 2050 pe 1750,aproximativ
     
  20. si eu am urcat vreo 100 de locuri si in 2 zile am coborat 200:),si am facut doar misiuni si nave .nu imi explic de ce am sca zut asa