Programe ilegale - Unica tema de discutii

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de _ΞNOLΛ-GΛY_, 31 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Cehn

    Cehn User

    Din păcate încă, se fâlfâie o încrâncenare partizana împotriva oricui semnalează astfel de probleme.

    Raspunsul simplu si neimplicat este cel cunoscut:

    "Am transmis semnalarea dvs. Se va rezolva "
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N==, paria și Seth[RO] apreciază asta.
  2. nu ai voie sa vorbesti cu alte cuvinte...adica iti iau dreptul la libera exprimare...daca faci acuzii ti se cere sa vi cu dovezi iar acest lucru iti este imposibil ( ca fiind un simplu jucator )...cu alte cuvinte nu iti convine lasa-te de joc,cam asa s-ar traduce din vorbele pompoase si scoase din dictionar ale domnilor din staff-ul tehnic...in concluzie ori ne lasam de joc ori o luam pe urma acestor jucatori ai caror nume nu ii putem da ca sa putem face fata la o lupta 1 vs. 1 ... sunt multe nereguli care se vad si de pe luna dar pe care numai noi jucatorii le vedem...banuiesc ca acum o sa fiu banat pe forum pentru acest adevar...WIΖΛΓΔ asta e jocul fie ca ne convine fie ca nu
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și lucica apreciază asta.
  3. Vorbele nu sunt nici de "duh", nici "misto", nici "pompoase" şi nici măcar "scoase din dicţionar". Te asigur că le vei regăsi pe toate la indicele lor alfabetic, în oricare din dicţionarele limbii române!

    ...de-ar durea făţărnicia!
     
  4. As dori un admin sau cineva care sa imi poata raspunde la o intrebare : cum am putea noi jucatorii de rand sa aducem dovezi ca un jucator foloseste programe ilegale , inafara de a trimite la suport despre acest lucru ?
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și Seth[RO] apreciază asta.
  5. Ceea ce poţi face în prezent ca şi utilizator, atunci când sesizezi diverse aspecte care nu sunt în concordanţă cu CCG Bigpoint, este doar să le aduci în atenţia suportului jocului.
     
  6. Si inafara de mesaje copy/paste suportul ce poate sa faca?
    Chiar is curios ce mare scofala poate face suportul...
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N==, paria și Seth[RO] apreciază asta.
  7. MiniMe

    MiniMe User

    Asa este....iar daca o faci,suportul iti va raspunde ca exista un script care ruleaza si nu este nevoie de o verificare manuala.
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N==, DEMOLATORUL și Seth[RO] apreciază asta.
  8. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    chiar aşa domnule ©ØrrØsivΞ, să nu ne prefacem naivi, cumpărarea de pachete şi monedă de joc nu-i transformă pe jucători în sfinţi inocenţi şi nu exclude cumpărarea de programe ajutătoare care permit vederea celor camuflaţi sau selectarea lor automată şi dacă eu sunt distrus de un şmecher din ăsta trebuie să-mi repar cu cheltuială nava şi dronele şi trebuie s-o fac de foarte multe ori aşteptînd plin de speranţă şi încredere blocarea contului respectivului şmecher.
    domnule ©ØrrØsivΞ, chiar nu mai putem să criticăm do deloc !? trebuie să fim fericiţi că în loc să blocheze conturile jucătorilor care au la activ zeci de mii de ore de joc şi milioane de npc-uri distruse, do a ales să ne pedepsească pe toţi eliminînd punctele de rang obţinute din distrugerea de streuneri şi lordakia. ameninţaţi-mă şi pedepsiţi-mă domnule ©ØrrØsivΞ, problemele din do vor continua să fie reale şi vor crea în continuare nemulţumiri în rîndul jucătorilor oricît de multe pedepse voi primi eu din partea echipei.
    ps: sunteţi convins că doar eu văd lucrurile în acest fel ?
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  9. Uite cum, chiar acum, a făcut ceva: v-a făcut să vă întrebaţi ce poate face!:rolleyes:

    V-a scapat "unii", "nu-i transformă pe unii jucători"....

    Nici n-am pretins acest lucru, însă nu cred că puteţi pretinde că, în "naivitatea" mea, n-am înţeles ce aţi vrut a spune prin:


    ...nu-i aşa domnule WIΖΛΓΔ, dacă tot a dat "sinceritatea" peste noi?

    Nu v-a interzis nimeni acest lucru, nici dvs. şi nici altcuiva, atâta timp cât intervenţiile sunt făcute, după cum aminteam într-o postare anterioară, în litera dar mai ales spiritul CCG şi al regulamentului de forum şi nu vădit afectat de supradoze de păpuriş conspiraţionist.

    Nu v-am ameninţat, v-am avertizat iar cât despre probleme, numai de bine...

    Rezumaţi-vă la subiectul temei, nu volubilitatea scriitoricească interesează, nici a mea şi nici a dvs.
     
  10. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu mi-a scăpat !
    recomand un tratament de liniştire, chiar nu-l aveam în minte pe "îngrijorat" :D

    fie.
    avertizat numai şi neameninţat decît doar de alt volubil ce pot eu să fac cîtă vreme dumneavoastră daţi decretele pe aici ? :):rolleyes:[/quote]
     
    Veneficus și Seth[RO] apreciază asta.
  11. eu zic sa va luati un mouse jmecher si sa dati pe ei
     
  12. KliP-Done

    KliP-Done User


    Tu de cand joci ? Daca erai prezent sau macar activ la momentul respectiv, a fost specificat ce si cum. Cat despre acei utilizatori ce spui tu acolo, la fiecare scanare sunt pedepsiti un numar considerabil de jucatori pentru folosirea acelor programe....unii sunt pedepsiti zilnic. Cine foloseste vre`un program interzis, o face pe riscul lui. Asta nu inseamna ca nu va fi depistat. Acum 1 an de zile 90% din jucatori foloseau programe interzise si acum te plangi ca ai gasit pe cineva care din punctul tau de vedere foloseste ceva. Punctele pe streuneri si lordakia au fost anulate deoarece majoritatea jucatorilor care foloseau programe interzise stateau in x-2. Nu mai incercati sa cautati nod in papura acum. Ulciorul nu merge de multe ori la apa!

    O seara placuta!
     
  13. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    bravo !
    încearcă însă să foloseşti şi alte expresii / cuvinte decît cele pe care le auzi zilnic la adresa noastră, a jucătorilor obişnuiţi. sună a copy/paste şi chiar dacă metoda e folosită pe scară largă şi la capătul unor înalte scări, nu e frumos.

    1. specificarea a "ce si cum" nu justifică metoda aleasă.
    2. cum poţi tu garanta că va fi depistat, ai avut o viziune cumva ?
    3. şi eu care n-am stat în x-2 decît pentru misiuni ce vină am ? de ce trebuie să pierd toate punctele de rang pentru primele două valuri din toate porţile alfa beta şi gamma trecute şi viitoare, porţi deschise cu muncă şi cheltuială !?
    4. nu se mai foloseşte ulciorul, avem conducte şi robinete cu debit reglabil şi chiar dacă trebuie să mergem la izvor după apă avem PET(uri) care "rezistă" zeci de ani.;)
     
  14. Orice ai zice, se vad imbunatatirile pe harti. Nu mai sunt atat de multi cu autoclik sau cel putin nu il folosesc chiar tot timpul. Probabil de teama, sa nu ii prinda BP.
     
  15. KliP-Done

    KliP-Done User


    Am 4137 ore jucate si streuner+lordakia am in jur de 18000 asta inseamna 9000 puncte de rang....Crezi ca acele 9000 puncte de rang fac diferenta? Tu cate npc`uri de genul asta ai? Daca faci atata caz pe seama asta inseamna ca ai cateva sute de mii din tipurile astea de npc`uri. Nu cred ca ar trebui sa faci mare caz pentru 40 puncte de rang la o poarta (alfa, beta, gamma). Tu macar stii cum era cand m`am apucat eu sa joc ? Te chinuiai sa faci misiunile ce le aveai de facut in x-2 pentru ca nu reuseai sa pui click pe un npc. Intotdeauna o sa existe nemultumiti, indiferent de ce s`ar face in joc.


    O seara placuta!


    P.S. Si eu sunt unul dintre jucatorii obisnuiti.
     
  16. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    fac caz pentru orice mi se ia pe nedrept.
    tu crezi că faci diferenţa ?
     
  17. Drakaar

    Drakaar User

    Hai, domnule victima, toti am avu toti am avut de suferit din cauza ca am pierdut acele puncte, dar tu esti singurul care a uitat sa se opreasca din plans. Si eu le-am pierdut si pot pune pariu ca mai sunt o gramada de jucatori vechi ce au suferit aceeasi soarta si nu vin pe aici sa faca pe victimele.
    Dupa cum spunea cineva mai sus o schimbare in bine se vede, hartile nu mai sunt pline de jucatori care fac streuner si lordakia non-stop (sa ne amintim ce provocare era sa faci doar 10 nu mai multi) si jucatori cu auto in mometul de fata am vazut foarte rar (si da joc zilnic cateva ore bune dupa servici).
     
  18. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    opa !
    încet, încet se întruneşte "echipa"... v-am mai spus, măcar nu mai folosiţi aceleaşi expresii, sună al naibii de spart, parcă aş citi intervenţia unui admin ! de ce nu luaţi exemplul lui radu? aţi fi chiar voi înşivă. :p:eek:

    ps: aş putea să te cataloghez în nenumărate feluri, toate inedite şi originale şi culmea, toate potrivindu-ţi-se de minune.
     
  19. Nu pot trece peste "subtilele"-ţi asemuiri! Ne scuzaţi că nu ne putem ridica la nivelul artisticelor (not) dvs. intervenţii însă, facem tot ce putem în acest sens! o_O

    P.S. Oficial, cei doi utilizatori de forum, Drakaar şi KliP-Done, pot face parte cel mult dintr-o "echipă" de oină, fotbal, ping-pong etc., nu şi din Echipă.
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  20. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    cred că nu m-aţi înţeles întru totul deşi anterior ziceam ceva de copy/paste. în acel context am calificat intervenţia cu pricina şi "sunetul" ei ca "spart". dumneavoastră sunteţi scuzabili oarecum, aveţi o funcţie dar cei doi...
    în rest, nimeni nu e perfect (nici măcar eu) :p

    ps: tot oficial, cred că ar trebui să le faceţi o echipă tuturor forumiştilor asemeni lor, să le vedem atunci atitudinea şi încadrarea în "etichete" ! :D;)
     
    Veneficus și Gigi_Carlinga apreciază asta.