Programe ilegale - Unica tema de discutii

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de _ΞNOLΛ-GΛY_, 31 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Eventul Protegit Pandemonium se desfășoară pe perioada cuprinsă între 11.05.2021 ora 12 (CEST) și 25.05.2021 orele 23:59 (CEST).
    cum vine asta domnilor admini, parca se incheiase eventul cu protegitii.v=ati gandit sa l bagati din nou , sau n=au iesit incasarile?plus de asta, ca la anumite misiuni, deja in curs, au disparut itemurile ,la misiunea de 15 sau 20 de chaos cubikon legendar, nu apare nici-unul realizat, dar daca ne uitam mai sus , la celelalte misiuni care contin chaos legendar cubikon, ele apar ca realizate.cum va explicati asta , sau poate ne explicati si noua , la astia mai prosti ,de ce nu apar.ca de furaciuni ne-am saturat
     
    monika73 apreciază asta.
  2. din cate stiu ,se anuntase..eventul nu a inceput la data programata,si
    s-ar fi prelungit poi cu cateva zile
    Salutare Piloți ai Spațiului,

    Din cauza numeroaselor probleme pe care le-am întâmpinat în urma recentei actualizări a clientului de joc, dintre care amintim imposibilitatea de a colecta recompensele de event în ultima zi a Protegit Pandemonium, a fost luată decizia prelungirii eventului cu câteva zile.

    Iată orarul:
    • Noul program al eventului Protegit Pandemonium este:
      • Restart: astăzi, 27 mai la ora 13 LST
      • Final: luni, 31 mai la orele 23:59 LST
    • Fragmentele Chaos și cheile Permisului de Bătălie vor dispărea din conturile de joc pe 1 iunie la orele 23:59 LST
    Iată și câteva comportamente de joc ce sunt intenționate odată cu prelungirea eventului:
    • Fragmentele Chaos au fost resetate la 0;
    • Progresul Permisului de Bătălie va fi pierdut pentru obiectivele incomplete
      • Totuși, Permisele de Bătălie achiziționate vor rămâne iar obiectivele încheiate vor rămâne astfel pentru ca fiecare să poată colecta recompensele lipsă
    • Limitele de achiziție ale cheilor Permisului de Bătălie au fost resetate
    Ne este cunoscut faptul că cele mai multe dintre comportamentele de mai sus sunt neplăcute pentru utilizatorii noștri dar în urma finalului de event, progresul lipsă nu a putut fi, din păcate, reactivat. Din acest motiv a fost luată de asemenea decizia de a reseta limita achizițiilor cheilor Permisului de Bătălie.

    Pentru a ne cere scuze pentru neplăcerile provocate am pregătit un cod bonus pentru toți jucătorii Darkorbit.

    Introduceți codul: GALAXY

    Conținut:
    • 2 săptămâni Premium
    • 2 săptămâni pachet Avantaje Rabat
    • 10 ore amplificator HON-BO1
    • 10 ore amplificator EP-BO1
    • 20,000 UCB-100
    • 50 energie extra
    Valabil până pe 6 iunie 2021.

    Sperăm să vă bucure prelungirea eventului iar cadoul nostru să vină în ajutorul tuturor la încheierea eventului Protegit Pandemonium.

    Echipa voastră Darkorbit​
     
    Modificat ultima dată: 28 Mai 2021
  3. Cum sa nu fie reactie ? Mi-a sters postarea ca de.... omul din staff(True5.1) incalca regulamentul forumului . Ei nu se lasa injositi, sunt stapani aici.EI AU VOIE SA SCRIE CU CAPS NOI NU .....CA DE ..... . Sunt curios de ce au sters postarea ? Pentru ca pot, doar de asta nu ca ar fi avut un motiv.
     
    Cat_SPIRII și Veneficus apreciază asta.
  4. monika73

    monika73 User


    ASA CEVA? SI CREZI CA CINEVA FACE CEVA ? ARE RAPORTURI DAR NU SE IA MASURI
    EUROPA GLOBALA 3
    Nama IALL

    STATISTICI JUCĂTOR
    RANG PILOT:
    Căpitan-şef
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT: 340
    NIVEL JUCĂTOR: 25
    COMPANIE: VRU
    MEMBRU DIN: 02-01-2016
    TIMP JUCAT: 7,380 ore
    ACHIEVEMENT-URI: 150
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE: 50
    31.05.2021 - 23:11 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:11 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:11 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:10 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:10 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:10 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:10 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:10 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:09 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:09 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:07 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:07 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:06 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:06 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:06 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:06 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:05 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:05 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:05 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:04 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:04 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:04 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:03 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:03 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:03 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:03 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:01 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:00 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 23:00 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 23:00 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 22:59 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 22:59 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 22:59 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 22:54 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 22:54 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 22:46 IALL from the VRU shot you down.
    31.05.2021 - 22:46 You repaired your ship at the jumpgate.
    31.05.2021 - 22:46 IALL from the VRU shot you down.
     
  5. Cred ca BOTUSERII ar IUBI acest "mod pasiv" ca sa-si poata face treaba cat mai ACTIV:) ... monika, din ce vad eu, cred c-ai pe "pilot automat" pt ca un jucator "cu mainile" ar fi iesit de pe 5-3 si ar fi revenit peste 30 de min... hai sa facem un referendum daca-i corect sa bubui BOTUSERII... CRED CA 99 LA SUTA dintre "jucatori" ar fi de acord ca nu-i corect, deci sa nu-i mai bubuim pe trisori !!! ... nefericit ar fi DO, deoarece uriasa masa de trisori n-ar mai avea de ce sa-si cumpere PREMIUM :)
     
    antibotzos, INVICTUS, TurboETP și alți 2 apreciază asta.
  6. Eu nu mi-as cumpara nici dac-ar fi acceptata vreo licenta... joc de placere, cu o cafea langa mine si muzica-n casti... in ultimii 3-4 ani cred c-am bagat vreo 4.5 euro, de 3 ori rabat, si sunt UFE... nu ma deranjeaza mult ca din 2 stele acum sunt cred ca major-sef sau ca sunt pe locul 330... eu n-am terminat nici misiunea cu 10 mii de nave sau cea cu 35 mii proteg... din cele 100 am facut vreo 12 cred, in low map nu-mi amintesc sa fi fost vreodata pt ca am misiuni acolo :) .. in schimb am fost in topuri la cateva eventuri/evente care mi-au placut... fara seprom si boostere nu joc... ideea este ca poti juca la nivel mare fara a trisa si fara bani dar fara aspiratii de rang sau topuri... ganditi-va ca toate recompensele din joc sunt VIRTUALE iar voi bagati bani REALI !!!
     
    Hideous_Hog, liberalul13, antibotzos și alți 7 apreciază asta.
  7. Nici nu ai cum sa tii pasul cu cei din TOP . Si in TOP nu sunt neaparat botuserii ci cei care se folosesc de bug-uri iar BP se face ca nu-i vede .Indiferent ca au fost postate diferite conturi pe forum ca au facut x player experienta sau onoare intr-un termen foarte scurt , ori s-a sters postarea ori te blocheaza pe tine cel care postezi. Deci? sunt PARTINITI (ajutati)
     
    antibotzos, INVICTUS, Cat_SPIRII și alți 3 apreciază asta.
  8. Supreem*RO

    Supreem*RO User

    Stiu :) general-sef MMO , 6 ore de joc, lvl 11, zero puncte pilot dar cu nu stiu cate miliarde de onoare... si este in top de vreo 6-7 luni, probabil pana-si vinde contul unui jucator care iubeste rangul, dupa care contul este banat... banii se impart fix la cine trebuie iar pagubitului i se spune despre politica DO privind vanzarea-cumpararea conturilor :) ... cred c-au fost zeci, poate sute de asemenea smenarii cu conturi cu rang mare !
     
    *PTD* și INVICTUS apreciază asta.
  9. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    :)) am jucat de 10 ani si nu stiu dece ma doare capul:( acuma am pricetut, numai DO ??? mai dati si voi un re, mi fa, sol !!! macar pot si e eu sa incep ceva :) daca mai dati si un la si un si atunci poatre revine jocul la normal, de jackpot sa nu mai vorbim:(( hotilor :(
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Cinta cineva o melodie si la refren spunea '' sunt doar iluzii " . :)
     
  11. INVICTUS

    INVICTUS User

    Nenea adminu vezi ca baietii ia de pe inviz trec rachetele prin emp si multe alte grozavii in 4-4 ati pus eventul asta in 4-4 ca sa aiba baietii cu programele ce sa bubuie? mai verificati si voi lumea sau nu?
     
    Veneficus, Hideous_Hog, WIΖΛΓΔ și alți 4 apreciază asta.
  12. _basty13_

    _basty13_ User

    nu vor sa verifice ca de la ei iau acele programe care sunt legale pana cat timp platesti
     
    Veneficus, Hideous_Hog, WIΖΛΓΔ și alți 4 apreciază asta.
  13. *PTD*

    *PTD* User

    A celas lucru l am patit si eu cand am ajuns pe locul 1000 anul trecut m am trezit fara cont ,cand am raportat mi au zis ca am donat contul .
     
  14. antibotzos

    antibotzos User

    Da, sunt părtiniți și ajutați !!
    Exact ca cei doi italieni-1 de pe GE6-GE7-IT1, care sunt pe hărți 24/24 7/7 iar la licitație dau oră de oră: unul din ei 86000000 pe Logf iar celălalt 104000000 adică 52000000 pe Logf și 52000000 pe ampliful de scut.

    Cum verifici dacă un jucător e pe harta client: în chat, dat comanda:
    /w numele textul
     
  15. rte,,> Utilizator:
    > ¨˜”°º◦√aℓđξмaя◦º°”˜¨
    >
    > Server:
    > Europa globală 4
    >
    > Rang:
    > Major de bază
    >
    > Premium:
    > Nu
    >
    > Nivel:
    > 17
    >
    > Compania:
    > EIC
    >
    > Poziţia actuală:
    > 2-8
    >
    > Utilizator din:
    > 2010-08-30
    > va rog ..cv ..lipsa de zel ..sau ..nu dau seama ..ptr chat 1 ora ban ..a nu intelege gresit ..va rog a s-e verifica
    > Modificarea datelor utilizatorului

    Customer Care Team <customercontact@bigpoint.com>
    2 mar. 2012, 02:29[​IMG]
    [​IMG]
    către eu
    ce parinti,ce copii?
    Special pentru acest tip de situaţie am deschis o temă în cadrul forumului nostru de joc unde, în urma prezentării problemei tale, moderatorii noştri îţi vor oferi un răspuns în cel mai scurt timp posibil. Tema o poţi găsi accesând linkul următor:

    http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?t=6709 dealtfel,eternul
    Acesta este un răspuns generat automat. Te rugăm să nu răspunzi direct la acest mesaj!
    sincer,cu DarkOrbitInstaller.390.56559773aveam unele sperante cand se anuntase ,finish,flashplayer ,,,,https://www.adobe.com/ro/products/flashplayer/end-of-life.htm,,,,lde a juca,cat decat curat si ..cu placere
    dar..lupta cibernetica,tehnologica ,e dusa cu,,,
    si cealalta,lupta,care,nu va fii concretizata niciodata,cea cu bum bum,pac,pac,e dusa ,cu,,,,
    respect
    Vrei, nu vrei, bea, Grigore, aghiasmă!
    Să fii domn e o întâmplare, să fii om e lucru mare
    Citeşte întreaga ştire: Proverbe românești - lista celor mai celebre și mai puțin cunoscute proverbe
     
  16. Buna dimineata ! Esti un tip cu principii santoase " de viata si conduita ... te numeri printre putinii care vad realitatea acestui joc ...Sunt total deacord cu ceea ce ai afirmat mai sus .Da" este doar un joc virtual in care nu se merita sa bagam bani .Eu joc de 10 poate 11 ani si in tot acest timp am facut doar 2 achizitii prin SMS cum era odata , de atunci m-am linistit joc normal fara a ma supara sau enerva cand vad "bionicii automati " pe mapele din joc , chiar imi sunt de folos cand am misiuni cu inamici deoarece ai pot bubui intr-o "veselie " ...Anul trecut m-am trezit retrogradat din nivel 22 in 21 poate ca , datorita bubuielilor repetate a bionicilor , cum imi place sa le zic Eu , desi nu depaseam max 10 -13 bubuieli per , player ..Asta e Darkul Dar putini sunt cei ce inteleg in realul sens al cuvantului aceste "PACANELE " numite darkorbit ...De reflectat ! O zi buna tuturora ! Valahul !
     
    Modificat ultima dată: 21 Iun 2021
  17. STATISTICI JUCĂTOR
    RANG PILOT:
    Major-şef
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT: 220
    NIVEL JUCĂTOR: 25
    COMPANIE: MMO
    MEMBRU DIN: 01-10-2011
    TIMP JUCAT: 7,522 ore
    ACHIEVEMENT-URI: 149
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE:
    uitee,cei,frustrati,lupta,eu ¨˜”°º◦√aℓđξмaя◦º°”˜¨
    nu vreau,nu pot ,a-l numii,pe cel,descris ,,,Major-şef,,,a fii roman
    23.06.2021 - 00:11 Ai fost distrus de utilizatorul .ONUT. (MMO).
    aaa,din pensia mea,donez..40% ptr alocatia lui din anul2023
     
  18. -pianoman-

    Community Team

    romania ,nu merita un server dedicat?
    stam,,in chirie ,,pe europa globala,
    unii,nu pleyers,au contribuit cu sume uriase
    in a mentine serverele ,din romania..pentru altii
    nu este prima postare de acest fel
    poate gresesc,...tot ce reprezinta acest joc,se efectueaza prin intermediul unor vechi transmisii ,frecvente militare...
     
  19. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Te rog sa eviti off topic-ul, pare ca acesta tema este singura pe care o stii in acest forum si orice problema ai, postezi doar aici.
    Multe dintre serverele dedicate ale unor comunitati mult mai mari au fuzionat cu serverele globale, nu o sa existe server dedicat limbii romane. Nu pentru ca nu mertam ci pentru ca nu ar fi practic. Te rog sa nu raspunzi la acesta postare aici, daca mai ai ceva de adaugat poti deschide o tema intr-o sectiune a forumului potrivita. Asta trebuie sa faci mereu, atunci cand nu exista deja o tema deschisa cu un subiect similar.
     
  20. Veneficus

    Veneficus User

    pare ca aceasta tema... nu e singura fara raspunsuri din partea voastra!
    am subliniat intr-o postare (stearsa desigur fara nici un motiv/explicatie),
    numele unor programe ( cu licenta) utilizate de majoritatea "jucatorilor", adresand catre voi (catre tine Althea si catre colegii tai) intrebarea:
    e permisa utilizarea acelor programe ?
    nu mai astern inca o data numele acestor programe, se vad in postarea stearsa din forum pe care voi o vedeti. oricum la o simpla cautare pe net le gasesti pe toate.

    avand in vedere ca utilizatorii acestor programe ocupa in continuare topul clasamentelor acestui joc,
    intreb inca o data (poate intre timp ati aflat si voi ca verticalitatea nu se masoara doar cu fir cu plumb):

    e permisa utilizarea programelor in discutie???