Programe ilegale - Unica tema de discutii

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de _ΞNOLΛ-GΛY_, 31 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. omul.negru

    omul.negru User

    cel mai bun lucru ar fi sa-ti aduci tu toata familia sa joace si sa bage bani in jocul asta !!!! poate atunci o sa-si revina si jocul asta !! si nici pe forum nu mai trebuie sa scri pentru ca ii ai acasa si le poti da cu batul peste degete daca fac greseli ! :)
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*!, WIΖΛΓΔ și Veneficus apreciază asta.
  2. Veneficus

    Veneficus User

    nu noi am comunicat utilizatorilor aceasta minciuna...:
    care se incadreaza cu succes la inselaciune ...
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  3. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Vom incerca sa facem asta. Mutumim pentru sesizare!
     
  4. _basty13_

    _basty13_ User

    esti penibil rau de tot nu stiu cati jucatori care joaca corect sa nu fi bagat bani in joc(eu zic ca 70% 80% din jucatori corecti au bagat bani in joc)dar de cand au intrat cu porcaria asta de bot tot 1 cate 1 nu au mai bagat bani

    eu unul pana anul asta nu am stat 1 luna fara premium, am luat rabat si multe altele joc de 9 ani
    dar acum nu cred ca mai are rost
    eu iti urez spor la butat
     
  5. babanebuna

    babanebuna User

    Nu stiu de unde si pana unde eu fol programele ?!? ca-mi spun parerea? in fine, pentru voi grupu asta al vostru select care sariti pe cei care au o opinie contra voastra folosesc toti programele.

    Oricum sunteti ceva persoane, eu zic sa faceti o petitie(ca tot e la moda) sa trimiteti la BP, in germana, engleza, chineza,ce doresc domniile voastre pentru a bloca toate conturile.

    Si daca se intampla asta, o sa ramaneti doar grupu vostru select pe harti sa face niste NPC-uri, ca pentru asta sunteti buni.

    Sfatul meu e sa lasati nervii deoparte si sa joace cum poate acest minunat joc, ce a mai ramas din el, ca dupa ce il inchide, nu stiu ce o sa mai faceti!?
    This is life...
     
  6. _basty13_

    _basty13_ User

    o sa jucam mario
     
    babanebuna apreciază asta.
  7. styv86

    styv86 User

    Iar au apărut trișorii de onoare pe EG1 ! Ne facem că plouă ? E greu de privit sau e prea mare lenea ? Dacă nu priviți cei abilitați să aveți grijă să nu avem astfel de trișori de ranguri , atunci cine ? :mad:
     
    Veneficus și omul.negru apreciază asta.
  8. omul.negru

    omul.negru User

    din pacate masca contra CORONA se pune peste nas si gura , astia si-au pus-o peste ochi :)
     
    styv86 și Veneficus apreciază asta.
  9. sorinell

    sorinell User

    baaaa opritil pe ala din war a muitat harta 1-2 voi chiar nu vedeti deloc ? ce masuri luati cu astia ca nu se vede nimic toate harile pline de buti
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și Veneficus apreciază asta.
  10. EG5

    529[​IMG]Gods.vs.Moηsтєяs[​IMG]Major de bază[​IMG]58,868,150

    Data inregistrare: 24-10-2019

    Last 24 Hours 22
    Last 7 Days 159
    Last 30 Days 660

    22 ore/zi

    Trimis la suport, au zis ca urmeaza sa-l verifice, dar ca nu-mi pot comunica rezultatul final ..etc

    Ce pot eu sa fac, e sa-l urmaresc saptamana de saptamana si sa vad cat de "perseverent" e acest cont, ca jucator nu-l pot numi... nu e nimeni atat de bun incat sa reziste 22 ore / zi timp de 1 luna...

    my2cents

    P.S: Acum o saptamana era pe pozitia #538 :) E ca-n povestea cu "Fat Frumos" .. "si crestea intr-un an cat altii-n 10".
     
  11. _basty13_

    _basty13_ User

    stai linistit ca nu verifica chiar nimic am facut suport cu multi ca el pe 2 am vazut ca au disparut avea 23 de ore din 24
    cel de pe primul loc are la activ 21 porti zilnic de cand joaca
    intrebare ii din prima zi a facut 21 de porti sau de cand a inceput sa faca?
    suportul a zis ca verifica dar de 3 saptamni nu se vede nimic
    aici sa reaspunda cineva pauza
    da sa stearga postarile ii bun
     
    .ManaBlitz., kk12, DΛRTHVΛDΣR și alți 2 apreciază asta.
  12. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Ai auzit de '' familia Adams '' care joaca in 4 ture ( 12 cu 24 , 12 cu 48 ) pe un singur cont ?
    :)
     
    DΛRTHVΛDΣR și BROSCOIUL apreciază asta.
  13. ce nu intelegeti, mai oameni buni, ?ordinele sunt clare NU SE BANEAZA BO-TI,noi ceilalti suntem masa de manevra,
     
  14. Nume de clan Gagong
    Tag de clan #404
    Data întemeierii 01.05.2020
    Comandant #1ᅟǤằĝøȵĝᅟ#404
    Tot clanul buteaza in nestire 24/24 E.G
     
  15. Probabil verificarea acestui cont e ca si numararea voturilor la alegerile din America, dureaza... dureaza... si rezultatul nu surprinde pe nimeni.

    514[​IMG]Gods.vs.Moηsтєяs[​IMG]Major de bază[​IMG]63,358,981
    Last 24 Hours 22
    Last 7 Days 161
    In continuare, acest cont pare sa fie de neoprit...atat in evolutia din clasament, cat si timpul (22 ore / zi) alocat jocului DO.

    my2cents

    Edit: 11.11.2020

    504[​IMG]Gods.vs.Moηsтєяs[​IMG]Major[​IMG]65,746,782
    Last 24 Hours 21
    Last 7 Days 156

    Cred ca am sa editez/postez de 2 ori / saptamana ca sa avem o evidenta mai buna a acestui cont...
     
    Modificat ultima dată: 11 Noi 2020
  16. Felicitari dezvoltatorului si sper ca de data aceasta urmeaza sa si functioneze.
    EU personal va acord "prezumtia de nevinovatie" (pentru a nu stiu cata oara), dar daca peste cateva luni/ani o sa intervina un BA si-o sa ne spuna ca anuntul nu mai e de actualitate (vezi o postare din 2013 care ducea la banarea conturilor de tip b@t la prim(-a/-ul) detectie/abuz, arhivata de BA Althea acum cateva zile), ar fi oare prematur sa intreb: De ce-am avea incredere in BP?

    my2cents

    P.S: Eșecul verificării nu este un motiv pentru suspendare imediată, dar va fi folosit ca măsură pentru identificarea activității de bot. - Din enuntul urmator deduc faptul ca nu vor exista banari permanente, ci doar suspendari. Ramane intrebarea: Ele se vor face manual? Automat? .. si mai ales, daca aceste suspendari vor creste exponential ca perioada si/sau sunt limitate?

    +1cent
     
  17. eu unul, nu mai am incredere, deja se foloseste in continuare programe in eternal gate, pe EG 2, unii probabil nu au aflat de aceasta implentare anti-bot, se duc in portal si mor in cateva secunde, se intorc in BL, cu jump si continua .am stat si am urmarit cativa playeri, din top,bineinteles.oare ce se va intimpla cu milioanele de uridium, cu miliardele de credite ,sau milioanele de x4 acumulate prin intermediul acestor programe?crede ca le vor fi sterse de pe conturi?ma indoiesc.
     
  18. colegi..de necaz,frustrati,..cum eram numiti pe chat global,de ..u,,nii..ze..i
    dupa unirea serverelor am postat..ceva care i-mi parea,o schimbare neortodoxa..sa zic...
    1. ©ØrrØsivΞ,..man..am si eu o nelamurire ,sorry

      afisarea dronelor ..iizaii,zaiii..etc..am scris un exemplu..sant nenumarate afisari
      ce reprezinta o anumita ordine,a dronelor ,ce reprezinta ?
      cat despre saltul in harta secreta ..nu este cumva un ou surpriza ..lansat ,a fi descoperit ,sa rezolvam ,unele misiuni?..de acu ,ceva ani?
      easter egg,parca ..unii,le-au descoperit imediat ,parca stiau..altii...?..cand a vrut ,bunul,..DO,MARIA SA
      Modificat ultima dată: 19 Sep 2017
      ¨˜ˆ”°•√αℓđξмαя•°”ˆ˜¨, 19 Sep 2017EditeazăȘtergeRaportează
      #154Răspuns
    2. [​IMG]
      ©ØrrØsivΞBoard AdministratorTeam Darkorbit

      ©ØrrØsivΞ,..man..am si eu o nelamurire ,sorry

      afisarea dronelor ..iizaii,zaiii..etc..am scris un exemplu..sant nenumarate afisari
      ce reprezinta ordinea afisarilor,respectiv la drone?​
      i = iris
      z = zeus
      a = apis

      Ordinea în care se succed în afişare, cel mai probabil este ordinea dobândirii lor însă nu garantez acest lucru. În rest, modul în care se succed în afişare nu afectează în vreun fel performanţele navei.
      ©ØrrØsivΞ, 19 Sep 2017Raportează
      #155Îmi placeRăspuns
    3. [​IMG]
      mobobUser
      este putin probabil za reprezinte ordinea dobindirii,deoarece majoritatea plaierilor le-au dobindit in ordinea iris-apis-zeus,si deci afisarea ar fi de genul iiiiiiiiaz ,sau eventual invers, zaiiiiiiii la cei mai multi plaieri...ori ele sint afisate intercalat de cele mai multe ori---​
    4. ps..acum,..alta ordine ce se afiseaza drone​
    5. ....brrrr..cam moolte ,,,intercalate,,,pentru,unii,intersectate,pentru z..ei..i​
    6. respect,ptr cei ce au facut,unele postari in legatura cu dmg,​
    7. respect,onore,semperfidelis,celor ce inteleg ce am postat​
    8. rte....
     
    Modificat ultima dată: 13 Noi 2020
  19. La prima impresie pare sa functioneze:

    503[​IMG]Gods.vs.Moηsтєяs[​IMG]Major de bază[​IMG]65,746,782

    Last 24 Hours 0
    Last 7 Days 123
    Last 30 Days 628

    Aproape ca nu pot sa cred ca dupa mai bine de 1 luna de cand urmaresc acest "cont", azi n-a jucat deloc... ceea ce e statistic improbabil avand in vedere ca n-a ratat sa joace in continuu (22/7) timp de mai bine de 2 luni de zile.

    EVRIKA!

    P.S: Eureka (Ancient Greek: Εὕρηκα) is of Greek origin and means "I have found it."
     
  20. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    ”Lasciate ogni speranza, voi che entrate”, zice Dante Alighieri

    sau, tradus de domnul pianoman:

    S-a adăugat verificarea anti-AI pentru jucătorii care joacă de mult timp. Eșecul verificării nu este un motiv pentru suspendare imediată, dar va fi folosit ca măsură pentru identificarea activității de bot.

    acuma, pentru a elimina confuzia voit introdusă, putem citi printre rînduri: datorită nemulțumirilor manifestate de foarte mulți jucători cu referire la programele de butat s-a introdus un script căruia i se zice verificare anti-AI, scriptul ăsta depistează jucătorii care joacă mult timp (nu de mult timp) și ăștia joacă neîntrerupt, în regim de 24/7 cu pauză doar la restartul de servere . însă, surpriză, ”Au existat deja mulți jucători care au reclamat că au primit această verificare anti-AI” așa că dacă au apărut reclamații multe (probabil la suport că pe forum n-a reclamat nici un botist că nu-i mai merge botul:p) vine și vaccinul destinat nouă : ”Eșecul verificării nu este un motiv pentru suspendare imediată, dar va fi folosit ca măsură pentru identificarea activității de bot.” deci liniștiți-vă, chiar dacă nu veți vedea măsuri luate împotriva celor din top, noi vom folosi, vom studia aceste verificări și vom lua măsuri pentru ca aceste eșecuri să nu mai apară ! :eek::rolleyes:
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.