Programe ilegale - Unica tema de discutii

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de _ΞNOLΛ-GΛY_, 31 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Cam pripită concluzia...mai ales pt. cineva revenit după câteva săptămani...:rolleyes:

    Păcat (sau nu!) că unii nu se pot pripi a-mi combate afirmația mai de înainte, prin forța propriului exemplu...pt. că ar fi și cel de-al doilea bec spart pt ei ...și ultimul! ;)

    Nici n-ai avea cum! ;)
     
  2. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Din pacate subscriu la cele postate si de colegii de forum, au aparut o multime de jucatori cu programe, autoclick-ul este iarasi in floare, iar in afara de a ne plange pe forum, altceva nu putem face. La suport scriem degeaba, primesti doar raspunsuri copy-paste, masuri impotriva marilor trisori nu se iau. Iar mai nou,mi-au verificat tot mie nava! Ma scoteau adminii de pe nava in mijlocul bataliei la palladium! Pai chiar asa, incerci sa-mi intri pe cont in timp ce eu ma bat? Dar ce crezi nene, ca se bate bot-ul si trage doar pe razboaie? Dar nu s-au lasat, au intrat mai tarziu pe cont,si surpriza, mi-au lasat nava omorata de unul din razboi! Apoi,au dat reparare in 1-8 si au omorat cativa streuneri...era sa fac atac de cond cand am intrat pe cont! Am scris imediat la ei,credeam ca mi-a fost compromis contul (m-au laut si la misto, cica, daca ma deranjeaza distrugerea, sa le scriu sa-mi puna pe cont un bon de reparatie!).Dar una peste alta, sunt curios, cu ce ocazii se fac verificarile manuale, si de ce tocmai mie, si utilizatorii de "interzise"nu sunt depistati? poate Adminii ar fi cazu lsa mai puna mana pe nave si sa iasa la depistat "old fashion way" , sa-i "vada" direct in lupte cu programul de pus click la comun pe acelasi jucator si cu autoclick-ul care te ia imediat dupa emp-camuflaj, chiar daca te afli in perioada in care teoretic esti imun la click-uire datorita emp-ului! Ideea principala e ca mi-am cam perdut itneresul si palcerea de a juca, reloaded s-a dovedit un mare fiasco avand in vedere ce promisiuni de jcuatori noi aducea acest reloaded...eventuri-le sunt facute sa te determine doar sa dai cu cardul...dar dreptul tau de consumator nu e respectat.Daca era respectat, se facea ceva odata pentru totdeauna pentru eliminarea jucatorilor incorecti!
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  3. ursulet81

    ursulet81 User

    Ai securitatea contului compromisa si probabil cineva care ti-a stiu parola ti-a facut o farsa.
    Existenta mecanismului de resetare parola face imposibila...cei de la suport nu au de unde sa stie parola ta;).
     
    maxx7575 apreciază asta.
  4. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Te contrazic. Imediat ce am constatat cele scrise de mine, am scris la suport, si mi s-a raspuns ca au fost efectuate niste verificari pe cont (am scris tocmai stiind ca nu am dezvaluit nimanui user-ul si parola de joc).Un admin sau echipa tehnica nu are nevoie de parola pentru a acesa contul tau de joc.
     
  5. Vladut

    Vladut User

    In trecut am avut ceva probleme,am apelat la support si au intrat pe contul de joc pentru a remedia.Fara sa le dau parola,iar...ei nu ti-o cer niciodata :)
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  6. Cehn

    Cehn User

    Offfff: Asta e monumentala.

    On: Vladut are dreptate.
    La Seth e discutabil.
     
    Arezan apreciază asta.
  7. au intrat mai tarziu pe cont,si surpriza, mi-au lasat nava omorata de unul din razboi! Apoi,au dat reparare in 1-8 si au omorat cativa streuneri...era sa fac atac de cond cand am intrat pe cont!
    Eu cred ca nu te-ai delogat,si pe urma cat n-ai fost langa calculator cineva a mai folosit nava pe harta 1-8 la streneRi.este parerea mea..
     
  8. ursulet81

    ursulet81 User

    Nu vad normal interventia lor pe contul tau... si-mi pare mai mult farsa facuta de "prieteni".
    Foate bine ca ai povestit pe forum si cine stie poate vei primi un raspuns si de la moderatori.
    Mai monumental e sa fii ultra-elite si sa cumperi munitie speciala... pentru LF4 si formatii de drone :rolleyes:.
    P.S.
    Nu am inteles niciodata jucatorii care intervin pe forum de pe conturile mici,de fiecare data cu o alta "imagine", batand apa in piua cu si despre existenta botilor in joc. .
    Protectia lor fata de contul mare... imi da pe langa disconfort si 0 credibilitate...
     
    Modificat ultima dată: 31 Iul 2014
    maxx7575 apreciază asta.
  9. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Off, nu ne intelegem! Dupa ce am constatat respectivele actiuni pe contul meu, neefectuate de mine, am scris imediat la suportul tehnic.Cei de la suportu ltehnic mi-au confirmat prin ticket-ul transmis de mine ca DA, ei au acesat contul pentru ca s-au efectuat niste verificari pe el si ca distrugerea ema de catre inamic a fost un accident, si au oferit posibilitatea punerii pe cont a unui bon de reparatie (desi in mod normal trebuiau sa stearga punctele pierdute prin distrugere, ca si cum aceasta nu ar fi existat, asa era normal).Deci, interventia este confirmata oficial de ei. Problema ema nu e totusi cu verificarea respectiva, asa am si eu confirmarea ca am fost verificat si sunt ok, sau cel putin eram la momentul respectiv.Caci si acei utilizatori e programe autolock, nu le folosesc tot timpul, doar la vanatoare.
     
  10. ursulet81

    ursulet81 User

    Off nu trebuia sa fortez trasu de "limba"...acum am inteles ce au facut ei la tine pe cont.
    Tu te-ai panicat de miscarea lor ...e mai usor de prins un automat de pe navele jucatorilor ;).
    Ok... acum ca ne-am prins cum sta treaba sa-i lasam sa-si faca treaba cum stiu ei mai bine si e bine ca au apelat la metoda "oldschool" de detectie a automatilor(au verificat cu nava ta jucatorul dat de tine ca fiind automat ;) ).
     
    maxx7575 apreciază asta.
  11. paria

    paria User

    eşti de-a dreptul rizibil în încercările tale disperate de a da impresia că le ştii pe toate !
    ai primit explicaţii de la proprietarul contului care sublinia implicarea suportului şi implicit, recunoaşterea acestei implicări prin mail-ul de răspuns pe care l-a primit din partea suportului. adminii nu au voie să folosească conturile jucătorilor pentru a face verificări nesolicitate de aceştia. pentru acţiunile de verificare există conturi speciale care le stau la dispoziţie, altele decît cele cu litera A la rang.
     
    Veneficus și Seth[RO] apreciază asta.
  12. Corect, însă cineva nu spune toată ”povestea”, mai ales că se cam află în postura de lup moralist.

    ...pentru restul există ”zâni”! ;)
     
  13. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Later edit - scuze, nu citism cu atentie, citatul nu facea parte din postarea ema si nu era cu referire la mine. In rest, sper ca sunt toti lamuriti.Cat despre verificarile manuale, sunt ceva inedit pentru mine, eu n-am intalnit pana aucm asa ceva de vre-o 3 ani de cand joc.Nefericirea si frustrarea mea insa e in crestere avand in vedere ca eu usnt verificat, cei pe care cu totii ii tot reclamam insa...nu. Chiar propun ca globala 7 sa aiba numele shcimbat in cel am jucatorului rus care desi triseaza cu programe de mai bine de un an de zile, are mereu nava salvata si eblocata de adminii rusi (stiu stiu, nu am dovezi, pentru ca DO nu accepta nici un fel de dovezi in afara de propriile servere de pe care urmele le sterg chiar respectivii admini).Are autolock si alte povesti, a fost chiar banat permanent de doua ori (verificare profil, link inexistent), ca apoi sa apara misterios la loc in clasament si sa continue sa utilizeze autolock, mixere si alte asemenea nebunii.Asa ca problema ramane, marul e stricat si e stricat rau pe itnerior...
     
    Modificat ultima dată: 31 Iul 2014
  14. MΣDΣΣA

    MΣDΣΣA Guest

    Ce va mai place sa aruncati cu vorbele doar asa ca sa nu taceti.

    Pentru a-ti imbunatati cunostintele, oricarui cont blocat ii dispare pagina de profil, fie ca e permanent fie ca e pentru 2 zile. In alta ordine de idei nu ai tu de unde sa cunosti motivul blocarii unui cont... poate fi vorba de pushing, poate fi vorba de un nume nepotrivit... pot fi 1000 de motive si din cele 1000 - 900 pot duce la banari temporare. Dar cat e de simplu sa aruncam cu mizerii in echipele de moderare, ca si asa e pe gratis. Problema mare vine atunci cand aparem pe aici infuriati de "lipsa de respect" cu care suntem tratati "noi, jucatorii cinstiti"!



    Ps:

    Nu stiu cum se face ca de cate ori ne mai uitam la cate un "indignat" ca tine dam de cate o mentiune interesanta pe cont. Sa te intreb ce faceai asta vara?
     
  15. Vladut

    Vladut User

    Si daca un jucator care nu a folost niciodata nici un program (eu in cazul de fata),ar scrie ce a scris Seth,s-ar intampla ceva?L-ati verifica pe acel jucator?Sau mi-ati raspunde intr-un mod elegant sa-mi vad de treaba mea?
     
    Veneficus apreciază asta.
  16. MΣDΣΣA

    MΣDΣΣA Guest

    Hai sa auzim dovezile tale! Daca nu le ai sau daca nu se confirma cu ce vad eu pe contul respectiv ramai tu fara cont. Vreau si eu sa vad un cont pe care intervin adminii aia rai si nu le face nimeni nimic. Si asa nu ai muncit sa il cresti, deci pierderea nu e mare!

    De retinut faptul ca daca nu imi aduci dovezi clare care sa implice echipa de moderare rusa sau de orice alta natie o sa banez tot ce inseamna cont de-al tau pe DarkOrbit. Poate asa va dezvatati sa aruncati cu mizerii in niste oameni care isi mananca timpul pe gratis pentru a va fi voua de ajutor.

    Verificarile facute pe contul domnului de mai sus au fost facute de catre echipa tehnica (care nu se afla in Rusia), neavand nicio legatura cu razboaiele dansului sau programe sau alte lucruri de acest gen. Acest lucru i-a fost deja explicat, dar de ce sa nu facem valuri si sa ne simtim importanti daca putem fi, macar pentru 5 minute. Si nu, nu voi verifica un cont daca face o reclamatie (pot eventual sa ma ocup de contul reclamat) si cu siguanta nu i-as spune sa isi vada de treaba... Suntem membri ai echipei de ani de zile si stim foarte bine ce avem de facut si care ne sunt responsabilitatile.
     
  17. Vladut

    Vladut User

    Ok,multumesc frumos de raspuns,o noapte usoara.
     
    Veneficus apreciază asta.
  18. Arezan

    Arezan User

    La un moment dat am hotarat sa nu mai scriu in acest "forum" insa ,,,doamna ,domnisoara ©ØrrØsivΞ nonslanta idee expusa de matale nu poate ramane fara un raspuns din partea mea.

    Rusinea pentru cea ce reprezinta clasamentele si pentru permisivitatea aratata fata de jucatorii incorecti in do,o are,o merita si nu are decat sa o poarte singur singurel imparatia sa marele dezvoltator de cacealmale "BP".

    Asa cum etalam intr-o tema mai veche de pe vechiul forum,pe serverul care joc eu in top 500 erau sub 10% conturi "nepenalizate" cu retragerea punctelor de cercetare...
    Conform reguamentului diferenta de 90% trebuiau sa dispara de pe server,insa fara nici cea mai mica urma de rusine BP ia lasat ii lasa si dupa cum se vede ii va lasa in continuare acolo...mari nerusinati astia...penalizatii...si stau acolo...noroc cu ei ca de ii stergea de acolo cu cine mai impartea rusinea BP...

    Fa mataluta bine si nu mai "crede" (in dorinta excesiva de a mai salva din grosul obraz al BP) ca rusinica ar trebui impartita...
     
    paria și Seth[RO] apreciază asta.
  19. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Mi-ati editat posatarea (multumesc de cenzura), cat despre acuzele pe care mi le aduceti, cum ca nu as fi muncit eu pentru cont, mi se par afirmatii foarte grave venind din partea unui admin (asa cum am spus, vara trecuta contul nu a fost muncit deloc,era doar un cont mic secundar, anul acesta m-am reapucat de joc si am itnrat pe el, ca sa nu creez altul nou). In plus, amenintarea cu referire la dovezi si inchiderea contului mi se pare un derapaj nepermis, avand in vedere ca am precizat de la inceput ca dovezile sunt unele neaceptate de DO (print-screen-uri ale adminilor rusi DO pe camera TS a lui Shiko, inregisrari video cu autolock,rsb changer,automatizare tastatura emp-invizibilitate,etc etc).
    Te invit insa sa te convingi singur/singura, iti pun contul meu la dispozitie si te invit sa mergi sa te bati cu 3 jucatori de pe globala 7 (3 pe care nu-i stiu doar eu, ii stie toata globala, au fost reclamati de zeci poate chiar sute de ori dar fara efect), dupa luptele cu acestia vei fi convins/convinsa de afirmatiile mele cu referire la autoclick, program de tras la comun pe acelasi jucator , programe de mixat si alte asemenea nebunii. Cat despre inchiderea contului daca nu aduc asemenea dovezi, tin sa va atrag atentia ca asta ar insemna o incalcare a drepturilor de client platitor, avand in vedere ca as fi penalizat fara ca eu sa fi incalcat macar o parte din regulament, si pentru asemenea gest nu doar ca s-ar compromite cel care ar inchide contul, dar cu siguranta ca as merge in justitie pentru asa ceva. Ar fi mult mai multe de spus, dar cum observ ca cine nu spune exact ce isi doreste echipa de admini este amenintat cu stergerea contului...felicitari,sunteti niste adevarati profesionisti! Prin atutudinea Dummneavoastra ma obligati efecitv sa ma retrag din discutii pentru totdeauna, avand in vedere ca nu se poate purta o coversatie la nivel civilizat, fara sa apelati la tactici de genul "inca stiu ce-ai facut asta-vara" si "gura mica ca iti inchid contul", doar pentru ca nu sunteti e acord cu opiniile mele.
    Cu respect! (pentru cine-l merita!).
     
    Veneficus și paria apreciază asta.
  20. ursulet81

    ursulet81 User

    Arezan...eu am scris, eu am auzit...
    De ce or scrie de pe 20 de conturi?
    Si cum spuneam 0(barat) credibilitate, nulitati, etc.
    P.S.
    Seth[RO] calmeaza-te ...te-au verificat nu ti-au dat cu paru si stai linistit pana in iarna dispar aia si restu care folosesc cele mentionate de tine, de noi, etc.
     
    Modificat ultima dată: 1 Aug 2014
    maxx7575 apreciază asta.