Programe ilegale - Unica tema de discutii

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de _ΞNOLΛ-GΛY_, 31 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. dar acum nu se mai pun daune de distrugere la drone?? ( asta este un lucru bun) ..dar nu mai ai satisfactia ca lasi automati fara drone macar ( deci tot in avantajul lor ) :eek::eek:
     
    **»Ħ€®ÇЦŁ€Ŝ«** apreciază asta.
  2. Posibil sa nu fie stearsa depinde cat de mult ii deranjeaza ca ii dai in fapt.
    nu prea ai dreptate daca sunt 3 nave care booteaza, nu ar da toate 3 in acelasi NPC si nu ar merge in grup
    styv86 Ce nu intelegi omule ca astia sunt interesati doar de oamenii lor, tu sau eu sau oricare deschide gura sa spuna ceva de acolitii lor i se taie macaroana chipurile s-a incalcat regulamentul forumului . Ma uitam ca un membru si-a spus si el doleanta pe forum cum si ce i-a raspuns suportul si a aparut calaii forumului si i-au dat pauza. Rusine !
     
    -DarkKnight69-, -E-M-Y-, _Emy_ și alți 5 apreciază asta.
  3. omul.negru

    omul.negru User

    nu prea ai dreptate daca sunt 3 nave care booteaza, nu ar da toate 3 in acelasi NPC si nu ar merge in grup

    Amun! mai urmareste odata filmuletul cu atentie si ai sa vezi ca sunt booti !
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  4. Boot este cu siguranta. Ideea e ce ..... boot au mai scos astia ca un singur cont sa fie cu 3 nave sau x nave ?
    Am vazut si eu booti pe harti dar daca eu dau intr-un NPC, boot-ul nu mai da in el. Astea 3 nave dau exact in acelasi NPC chiar daca mai sunt si alte NPC-uri pe langa ei.
    A ajuns DO un fel de Metin :(
     
  5. Nu am intenționat să deranjez pe cineva cu postarea mea,vroiam doar sa vad părerea jucătorilor și în același timp a unui voluntar sau angajat bigpoint din departamentul jocului "Dark Orbit".

    As fi fost curios sa citesc părerea unuia, pe baza faptului că de multe ori,sa nu scriu nenumărate, voluntarii care scriu cu portocaliu pe forum ,subtil țin apărarea ,unora ,celor care decid sa o ia pe scurtătură in joc.
    Curiozitatea mea ar fi : cum m-ar contrazice,pe mine,pe noi toți care susținem aceași idee comuna,cum ar explica ,frumos in portocaliu, cum cele 2 nave urmează nava din fata și execută aceași direcție de deplasare pe exact același traiectorie într-un timp de reacție de.....jumătate de secundă ?

    Daca aș face un exercițiu de imaginație ,cred că m-aș aștepta la un răspuns ; "probabil acei jucători au ajuns la un nou nivel cognitiv-telepatic ".
     
  6. Nu cred ca vei primi vre-un raspuns, scris cu portocaliu, pentru ca pe forumul asta ducem lipsa de acele persoane.
    Au cam uitat sa mai raspunda … din an in pasti mai arunca cate o postare ….in rest PAUZA totala.
    Si cica ,odata, de mult ... afirmau ca si ei joaca acest joc… se pare ca le place asa cu multi automati ….. ;):( .
    Inca astept ca acel " Script" nemaipomenit sa-si faca treaba,, dar se pare ca raman cu asteptatul . Pacat
     
  7. pai asta e si interesu oameni buni, protejati lor sa nu i mai po ti atinge, sa nu i mai poti lasa fara drone, daca ii krapi de mai multe ori te baga la pushing .in toate hartile e plin de automati absolut in toate si nu face nimeni nimic ,se iau masuri doar impotriva noastra celor care jucam corect.joc de 10 ani dar ce vad acum ma uimeste ,ducase de rapa acest joc ,cele bune
     
  8. acest joc a ajuns o porcarie din cauza botilor.o zi buna
     
  9. METIN spatial :)
     
  10. Amun ! practic ai dreptate , teoretic e puțin mai complicat și am să-ți spun pe scurt cum sta treabă cu hoții,poate reprezintă interes și pentru ceilalți de pe forum care se simt jigniți .
    Cel care se afla in fruntea voluntarilor și angajaților români din jocul DarkOrbit in cadrul companiei Bigpoint răspândește ostilitatea resimțită de noi (fac referință la români) ,prin anumite persoane deoarece acest om a încercat să o ia și el pe scurtatura , dar aici vorbim de o scurtătură financiara . Lăcomia domnește din nefericire pe fiecare strada unde te uiți .
    Acest om a dat-o de gard rău de tot ,iar că sa evite anumite consecinte legislative europene a închis un ochi pe aici și pe dincolo,DAR doar pentru anumite persoane .

    Aici, pot sa dau un exemplu ușor de înțeles de oricine de prejudicii financiare aduse jucătorilor și fraude ale Bigpoint . Exemplul este strict pe subiect și nu generalizat a legislației UE în vigoare.
    Conform legislației UE și OEPC (Oficiul European al Protecției Consumatorului) ,Bigpoint nu are dreptul să suspende un cont de joc atâta timp cât există plata in avans pe contul de joc cu amendamentul (1) restituirii banilor plătiți în avans pentru funcțiilor suplimentare/premium active pe cont sau (2) in cazul in care ,se ajunge in instanță ,Bigpoint trebuie sa devedeasca strict și concret motivul suspendării .
    In cazul boților m-aș îndoi ca ei sa poată dovedi că un jucător e corect sau nu, având în vedere că nu se face nimic în această situație.
    Procesul din instanta cu Bigpoint se câștigă relativ ușor depinzând de caz , având în vedere legislația prietenoasa și susținătoare a consumatorului/clientului in achiziții fizice sau virtuale. Dar este destul de costisitoare consultanta unui avocat specializat pe contracte virtuale online și domeniu informatic,iar costurile nu le recuperezi până la 100%.
    Desigur în cazul în care ți se aduce un prejudiciu ,exista și posibilitatea apelării OEPC care vine in sprijinul clientului ,dar din nou trebuie timp și resurse .
    Așa că trăgând linie și calculând ,e mai ușor să cumperi bot ,iar dacă ești prins și cunoști legile UE din domeniu poți ataca ușor termenii și CCG-ul companiei și scapi basma curată cum scapă mulți pe care ii întâlnim pe joc zi-noapte.
    Asta, legat de "acoliții" de care te legi Amun.
     
    Modificat ultima dată: 25 Noi 2019
  11. Beka

    Beka User

    Sa ajung sa ma chinui sa gasesc un klon liber in 3-7 din cauza utilizatorilor programelor de tip bot e deja prea mult.
     
    WIΖΛΓΔ, kk12, omul.negru și alți 4 apreciază asta.
  12. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Nu fi suparat Beka , sti cum procedau turcii pe vremea cind nu era lf4 , skylab si altele , nu le mai enumar , cu alti jucatori din propria companie ?
    Dai in bot ,il trimiti in portal si ii iei klonul pe jumatate consumat .
    Daca botul e insistent il trimiti in baza , nu se supara. :)
     
  13. Nu prea e normal. Il trimiti odata de doua ori in baza, dar sa-l iei pe minus doar ca BP ii accepta nu prea este ok. Asa ca nu-l mai invata de rau.
     
    -DarkKnight69-, -E-M-Y-, _Emy_ și alți 2 apreciază asta.
  14. bibicU[HQ]

    bibicU[HQ] User

    Ce vezi tu rau in a reusi sa termini o misiune ?
    Nu trebuie sa ii trimita in baza ci doar sa le ia npc-ul .
    Eu unul prefer sa ii trimit in baza , fiecare face ce vrea cu onoarea lui .
     
  15. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    17.12.2019 - 07:14[​IMG]Ai primit bonus-login-zilnic pentru 17 zile.
    [​IMG]
    16.12.2019 - 20:04[​IMG]Astronavă reparată.
    [​IMG]
    16.12.2019 - 20:03[​IMG]Ai fost distrus de utilizatorul Eşkiya_**Gs**_[βǿss] (MMO).
    [​IMG]
    16.12.2019 - 20:03[​IMG]Ţi-ai reparat nava la portalul de salt.
    [​IMG]
    16.12.2019 - 20:03[​IMG]Ai fost distrus de utilizatorul ΛbΣΞ (MMO).
    [​IMG]
    16.12.2019 - 20:02[​IMG]Ai utilizat bon ptr. salt

    cum poti sa fi distrus de 2 ori in acelasi timp cand te aflii in baza ? tocmai ce am intrat in baza si m-am deconectat si rezultatul este acela de mai sus :))))) sa pici depe scaun nu altceva ;))
     
  16. botii au ajuns sa distruga npc in harta frozen, pfff.halal de joc, fara cuvinte
     
    Tibles și BROSCOIUL apreciază asta.
  17. mar4osv

    mar4osv User

    in 60 de secunde poti muri de de 5x nu numai de 2
     
  18. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    citeste mai bine ce am scris si nu-ti da cu parerea daca scrii prostii ! in primul rand in baza nu ai cum sa mori si inca deconectat si in al 2-lea rand, ca sa mori de 2 ori trebuie sa te si repari de 2 ori, sau am gresit ?
     
  19. pai nu prea ai reparat in baza ,acolo scrie dupa ce ai fost omorat prima oara ca ai reparat la portal
     
    mar4osv și ĄMŮИ-ŖĄ apreciază asta.
  20. mar4osv

    mar4osv User

    inainte sa dai sfaturi, tine tu cont de ele