Programe ilegale - Unica tema de discutii

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de _ΞNOLΛ-GΛY_, 31 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. .Talibanu.

    .Talibanu. User

    chiar a fost banat. oviovidius era. cei vechi de pe eg5, care au fost OLD, stiu despre cine vorbesc.
     
  2. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    un poliţist nu are voie să te bată sau să te reţină fără un motiv întemeiat. dacă acuzele, discuţiile s-au purtat pe un ton necivilizat, dacă au existat şi antecedente sau suspiciuni furnizate de log-ul contului este firesc ca adminii să profite şi să aplice pedeapsa cea mai severă !
    repet, un cont nu se poate închide fără motive şi justificări serioase ! recitiţi regulamentele de chat şi forum, chiar dacă nu suntem de acord cu ele şi le considerăm abuzive, ele în sine sunt suficiente pentru ca împotriva unui "indezirabil" care şi-a "pierdut cumpătul" să se poată lua măsura cea mai drastică !
     
  3. styv86

    styv86 User

    Aici greșești , am eu un coleg de clan care o avut contul de joc închis 30 de zile pentru un așa zis pushing ! Dar colegul de clan nu avea nici o misiune cu inamici sau ceva legat de vreun event ( ca nici nu era event când a fost suspendat ) și nu era interes de așa zisul pushing . A fost foarte revoltat că a fost suspendat pe nedrept fără a avea dreptul să demonstreze că nu a făcut nici un pushing că nu avea nici un motiv să facă pushing sau ce motive o mai fost din partea celui/celor care l-au suspendat ( nu se știe de cine ? ) ...Eu îl știu că este un jucător care îi place să vâneze inamici pe hărțile pvp și pe cele cu npc și asta ma făcut să cred că uite că te poate rezolva și pe asemenea motive ! Logic este cum poți fii acuzat de pushing când tu/eu nu aveai/aveam o misiune activă cu nave și nici nu prea avea legături de prietenie cu toată lumea de pe joc ( doar cu membrii din clan și vreo doi-trei din afara clanului ) ....Păi eu am pățit cu un jucător rus care aștepta npc-ul de pe x8 ( capitalu) , eu când am dat de respectivul rus , am sărit pe el sa-l bubuiesc și am făcut așa până a plecat ( așa am crezut eu ) . După vreo 4-5 min. apare un cont mic și care o început să traga din senin pe mine i-am dat o salvă și a murit ...A tot venit așa , până am realizat că este o capcană din partea rusului și chiar așa o fost că l-am găsit pe rus în colțul hărții l-am raportat și nici până azi acel jucător nu a pățit nimic și continuă același stil de a elimina pe cei pe care el nu îi poate învinge ! :mad:
     
    omul.negru apreciază asta.
  4. ce programe prietene>?
     
  5. styv86

    styv86 User

    Moșule , dacă ai glume în program pe aici și zici care programe , înseamnă că tu joci doar pe lângă portal !?o_O
     
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    în mod normal, cînd citezi ceva, comentariul tău în acea postare trebuie musai să aibă legătură cu ceea ce ai citat !
    e altă poveste cînd dormi și visezi urît. trezindu-te brusc din coșmar e firesc să bați cîmpii și pînă la dezmeticirea completă să mai scapi cîte o dezvinovățire tîmpă la imaginarele acuzații pe care tocmai le visai ! :eek::D
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*!, styv86, Tibles și alți 3 apreciază asta.
  7. omul.negru

    omul.negru User

    programe ilegale. Aste este tema. tu ce ai crezut ? la masina de spalat rufe sunt alte programe pe care te rog sa le inveti !!
    Dupa cum a spus si colegul meu,,mai su, tu intrii si nici macar nu stii despre este vorbesti !! sau ??...... totul se schimba la craciun :))
    caci tu tot la craciun intrii:))
     
  8. cum poti tu dovedi ca x foloseste program?
     
  9. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    se dezvinovăţeşte de acuzaţia asta fără să fie acuzat !:D:p
     
    omul.negru, Veneficus și *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  10. Filmezi " anomalia " .
     
    omul.negru apreciază asta.
  11. omul.negru

    omul.negru User

     
    WIΖΛΓΔ și *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  12. omul.negru

    omul.negru User

    Doamne,,,, cum sa terminat eventul au iesit iarasi biciclistii la plimbare ( DO .. voi ce faceti ? pregatiti alte programe mai bune ? caci la eventul asta i-ati protezat pe botisti cu cercul albastru. o sa trebuiasca sa cumparam programe ca sa putem juca linistiti ???
    Unde a ajuns jocul asta sau mai bine spus : pana unde a ajuns jocul asta ?

    Raspuns :
    Ideotii se bat intre ei si Do-ul ia banii, dupa cum au mai spus-o si altii, noi vorbim noi auzim :(
    Pacat ca ati ajuns sa disrtuge-ti jocul acesta !!
     
  13. Veneficus

    Veneficus User

    ©ØrrØsivΞ,27 Noi 2013 :

    "Considerăm că am acordat timp suficient tuturor utilizatorilor și am arătat că acționăm serios atunci când dorim să eliminăm astfel de practici de joc astfel încât, începând de azi înainte, orice utilizator identificat ca și bot va fi suspendat definitiv după prima abatere (detecție) și nu va mai primi niciun alt avertisment de 3 zile."

    si... dupa 6 ani...

    Ícaro_,19 Sep 2019 :

    "Salutări piloți,

    Astăzi introducem un nou sistem: „
    Diminuarea trișorilor”.

    Este destul de simplu: cu cât un jucător este mai mult timp conectat, cu atât mai puține recompense primește. Jucătorii obișnuiți cu timpi de conectare „normali” nu vor fi afectați. Aceasta este o actualizare care include mecanici anti-bot."

    timpul...
    pentru dezvoltatorul acestui joc, nu are mare importanta... la timpul nostru ma refer...
    BP a lipsit cand cineva a impartit rusinea...intarziat probabil din cauza notiunii eronate pe care o are despre timp...
     
  14. Kriss07

    Kriss07 User

    As dori sa stiu si eu cat timp trebuie ca un jucator sa fie conectat si care sunt recompensele diminuate si cu cat pentru depasirea limitei pentru conectarea on line.
     
  15. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    dacă tu crezi că ai să afli acest straşnic secret te înşeli. singura strategie de care bp mai e în stare şi care dă roade 100% este schimbarea regulilor şi doar bp ştie să le schimbe în secret, fără a le comunica nimănui pentru ca jucătorii să greşească şi să nu se poată apăra.
     
    omul.negru, INVICTUS, _ΞNOLΛ-GΛY_ și alți 2 apreciază asta.
  16. Abrazooka

    Abrazooka User

    Ce moftangii conașule!
    Vă permite domnu” Ionel sa trisați si voi nu stiți măsura-(care-i exact pe măsura plasticului..)
    Nu știți câtă dulceață veți găsi in șoșoni?
     
  17. Am reusit sa "fotografiez" , in toata splendoarea lui , un nou specimen de program (i-) legal .
    Ceea ce stim noi pana acum cu farmarea miilor de npc-uri , cu toate optiunile defensive care sunt oferite de cele 2 programe care sunt in voga la ora actuala si mai mult ca sigur si in viitor , ramane in urma toate cele stiute pana acum .
    S-ar parea ca pe darkorbit capata amploare asa numitul fenomen "multiboxing " , iar daca se gasesc pe aici oameni care au jucat orice World of Warcraft (WoW) pe servere private pot sa inteleaga mai bine ce este acest multiboxing si felul cum multiple : caractere/personaje/eroi/NAVE repeta cu acuratele directia de deplasare cat si toate actiunile executate de "principalul" (in engleza se numeste "Main" ,acest caracter principal care trimite comanda ) .

    Aici este un clip care ar putea ajuta spre intelegerea a ceea ce am scris mai sus . Pe int1 acest jucator poate fi gasit usor in 2-7 de cele mai multe ori seara .


    *NOTA : printr-un click stanga pe simbolul in forma de " d " din stanga sus, clip-ul se deschide intr-o noua pagina pe site-ul gazda , unde poate fi urmarit pe tot ecranul .

    Din moment ce tema se numeste "Programe ilegale" , postarea clipului meu care exemplifica un program ilegal si face referinta directa la subiectul temei , ar trebui sa dăinuie si nu sa fie stearsa pe un motiv absurd de off-topic .
     
    Modificat ultima dată: 22 Noi 2019
  18. styv86

    styv86 User

    Pe ăștia i-am văzut eu azi pe EG 1 pe harta 2-7 eic :mad: Bine că pe ăștia nu-i vede nimeni de la DO ! Contul meu de joc o fost imediat închis 14 zile și 30% din 117 miliarde experiență luate și onoarea la fel 30% din aproape 900 de milioane de onoare luate de pe urma unui așa zis pușhing ....dacă tu făceai ca mine și băteai la cei trei până nu mai luai nimic de pe ei (cum am făcut eu cu un programat din război pe harta 5-2 ) și unul din ei făcea raport , mai mult ca sigur mâine sau în următoarea zi erai suspendat 14 zile și 30% luate din exp. și onoare luate ! Dar pe ăștia nimeni nu-i pedepsește ? Acum moda care circulă pe acest joc este ca cei corecți să fie reduși la tăcere sau prin astfel de practici te suspendă doar pentru motivul că ai bubuit de 10-14 ori un program :mad: Dar cine suntem noi să ne lamentăm că dacă noi continuăm ne bagă ” pumnul în gură ” cu astfel de suspendări ! Eu unul nu am nici un reprezentant care să facă cu adevărat dreptate în anumite cazuri . Stai liniștit că nu vor pății nimic , îmi aduc aminte că o mai fost un val de banări și au fost debanați aproape toți programații și recompensați pe lângă asta ( cunosc eu cazuri pe EG1 ) ! Oricum spor pe mai departe la suport , dar eu știu că și de acolo primești răspunsul că au dat mai departe :rolleyes: la departamentul tehnic și o urare de spor la joc !
     
    WIΖΛΓΔ, ĄMŮИ-ŖĄ și omul.negru apreciază asta.
  19. omul.negru

    omul.negru User

    Alea sunt 3 nave care booteaza impreuna de minimun 2 saptamani ! acuma nu mai bootezi cu 1 nava acum bootezi cu cate vrei :)) asa se fac nave pe darkorbit ca sa aibe smecherii de unde sa cumpere nave cand vin pe serverul Global1. Pana aici a juns DO-ul.
    Dar ce se va intampla cand o sa jucam toti cu programul si cu cate 100 de nave ? o sa trebuiasca sa stai la rand ca sa sari portalul :))
    Sau facem sir indean )) si cel care este ultimul o sa se roage de primul ca sa inchida cercul :))
     
    kk12, WIΖΛΓΔ, styv86 şi o altă persoană apreciază asta.
  20. stati linistiti veniti pe eg5 sa vedeti botisti nu mai poti face un npc ca il ia de sub nasul tau .zi si noapte fac npc uri ,si? credeti ca ii pasa cuiva.bani sa iasa.. iar noi ramanem cu optiunea scrieti ,scrieti,cele bune
     
    kk12, _ΞNOLΛ-GΛY_, INVICTUS și alți 2 apreciază asta.