Programe ilegale - Unica tema de discutii

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de _ΞNOLΛ-GΛY_, 31 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. ursulet81

    ursulet81 User

    Multumesc de info, pi viitor voi incerca un monitor de 22" cu functie de touchscreen(suporta OS-ul).
    "Dexteritate" si mai mare cand voi pui degetu... fata de punctul minuscul pus de tine.:D
     
    maxx7575 apreciază asta.
  2. ursulet81

    ursulet81 User

    Ma gandeam sa pun varianta cenzurata a acelor clip-uri si aici...
    Si eu iti multumesc, acum mi-am dat seama ca le fac prea multa reclama acestor bot_user-i neprinsi si... nu merita, nu va exista o data viitoare :p.
     
    maxx7575 apreciază asta.
  3. Am incercat eu si touchscreen-ul, dar iti misti degetele de pomana...
     
    Modificat ultima dată: 21 Iun 2014
    Veneficus apreciază asta.
  4. ursulet81

    ursulet81 User

    Sa fii sanatos...
    Daca te-ai obisnuit sa fii spectator cred si eu ca ti le misti de pomana.
     
    maxx7575 apreciază asta.
  5. Cehn

    Cehn User

    On topic (totusi):
    Tarzie, tardiva si inutila in economia jocului, dar in final bine facuta "zburdalnicia" tintelor la bonusbox & paladium.

    Cu juma' de gura : Bravo!
     
    Veneficus apreciază asta.
  6. ursulet81

    ursulet81 User

    :D:D:DAm uitat ca nu vad resursele si acum am vazut cum arata noile forme (rotite)din harta 5-3.
    Bravo?
    Programele (dedicate) tot la fel de rapid le cauta si selecteaza forma neregulata:)...
    Ma mir ca nu au pus acest design "zuburdalnic" si la nave, pet, NPC-uri.
    Nu e singuru joc in care se accepta programele neloiale la operatiunile foarte plictisitoare(exemplu: cules palla sau cutii bonus , battleray, npc-uri pirati).
    Faptul ca se accepta programe neloiale in lupta directa(poate pusu tintei pe inamic o fi tot plicticos pentru dezvoltator) o pot numi indiferenta, bataie de joc, s.a.m.d.
    P.S
    [​IMG] [​IMG]
    Faine si haioase pentru cei care culeg manual... pentru bot_user-i tot usor de cules.:)
     
    Modificat ultima dată: 23 Iun 2014
    maxx7575 apreciază asta.
  7. Cehn

    Cehn User

    ":D:D:DAm uitat ca nu vad resursele si acum am vazut cum arata noile forme (rotite)din harta 5-3. "

    N'am dormit noptile asteptand sa intri tu in 5-3.

    " Programele (dedicate) tot la fel de rapid le cauta si selecteaza forma neregulata:)..."

    Enunt ce te descalifica. Nu merge ca in Photoshop.


    " Ma mir ca nu au pus acest design "zuburdalnic" si la nave, pet, NPC-uri.
    Nu e singuru joc in care se accepta programele neloiale la operatiunile foarte plictisitoare(exemplu: cules palla sau cutii bonus , battleray, npc-uri pirati).
    Faptul ca se accepta programe neloiale in lupta directa(poate pusu tintei pe inamic o fi tot plicticos pentru dezvoltator) o pot numi indiferenta, bataie de joc, s.a.m.d."

    Fa-ti un blog prietene!
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  8. ursulet81

    ursulet81 User

    Nici ca in PAINT :rolleyes:.
    Nu ai nevoie de cunostinte in programare pentru a observa ca in 5-3 multi aduna cu "programu" si nu manual "zburdalinicele resurse"(le vad ca se invart pe loc nu zburda pe nicaieri).
    Cum observi bot_user-i?
    Simplu... tragi in ei si nu reactioneaza.
    Pricepi?
     
    maxx7575 apreciază asta.
  9. _ߣaÐ_

    _ߣaÐ_ User

    am vazut ca din ce in ce mai multi playeri folosesc acel gen de program mouse recorder ala nu e ilegal?
     
  10. Copy paste din \\Regulament//


    3. Programe neautorizate şi automatizare

    Jocurile Bigpoint pot fi jucate doar într-un browser convenţional în forma sa originală, nemodificată, sau într-un client de joc care a fost conceput specific pentru joc. Se interzice în mod explicit utilizarea programelor neautorizate, bots, scripturi sau orice alte aplicaţii menite să automatizeze procesele jocului sau să influenţeze grafica sau mecanica clientului de joc.
     
  11. _ߣaÐ_

    _ߣaÐ_ User

    si asta din ce categorie face parte??celor autorizate sau neautorizate?bot nu e script nu e

    si daca tot e un program ilegal de ce nu se face nik ar trbui inchisi si astia
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 26 Iun 2014

  12. Exact asta face acel Mouse Recorder automatizeaza procesele jocului deci este neautorizat de BP.

    Uite aici o tema unde poti discuta despre aceste programe interzise.

    \\Programe-ilegale-unica-tema-de-discutii//
     
    Modificat ultima dată: 24 Iun 2014
  13. _ߣaÐ_

    _ߣaÐ_ User

    deci sau dus uni si au venit alti:)))
     
  14. ursulet81

    ursulet81 User

    Mai nou iti lasi pc-ul de la munca oN(e mai ieftin curentul la locul de munca) si de acasa(si de la budă de ai wireless) cu tableta si un program de remote control iti pazesti nava, navele, nava/nave pe BOT.
    Nu stiu cum reusesc sa se si bata de pe tableta :D....nu au lag, reusesc sa puna tinta fix pe tine, mix perfect, kamikaze dat regulat...tinta comuna a navelor din grup, etc...:rolleyes:
    Si uite asa unii... care si-au pierdut punctele de cercetare, prinsi cu mâța in sac in trecut, au reusit la battleray sa-si recupereze cele pierdute doar privind la tableta, monitor, monitoare etc.
    Sincer.... nu ma deranjeaza ca au recuperat tot pe bot ce au pierdut in trecut, ma deranjeaza ca inca mai au curajul sa iasa pe chat si se mai si lauda ca sunt jucatori de DO(luptatori cu experienta?:D:D:D).
    Pentru mine acesti privitori de DO, privitori ce au invatat sa miste nava in joc benoclandu-se la "bicicleta" non-stop, nu valoareaza nimic.
    Daca pana acum am consumat timp, bombe si ceva X- pentru a "elibera" battleray-ul...merit concediu, i-am bagat prea mult in seama.
    Ghidusiile mele facute pe seama botilor cer sacrificii: 47% dronele in 2 zile...nu-s nemuritor(cat RSB, X4 si dcr-uri au dat in gol, consumat mai tot timpu fara rezultatu cautat....:D:D:D).
    Ce pot sa mai spun...se pare ca inchiderea conturilor nu ii sperie pe fostii utilizatori de programe neloiale, sper ca pana in iarna sa-i prinda si sa-i trimita la 0.
    Sa-mi urez un concediu placut si spor la facut asa cum stiti, unii inarmati cu rabdare si alti doar "privitori", interii battleray-lui.
    :cool:
     
  15. radu01

    radu01 User

    Toti ne-am saturat de acesti useri cu programe.
    Cum sa facem sa scapam de ei, sau unde sa anuntam cand depistam astfel de jucatori.
    Eu stiu pe cativa din EG5 care folosesc programe in PVP. Unde, sau la cine sa anunt cand ii mai gasesc?

    Sper ca un admin sa-mi raspunda.
    O zi buna!
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== apreciază asta.
  16. -.-AVATAR-.-

    -.-AVATAR-.- Guest


    La suport.
     
  17. radu01

    radu01 User

    Multumesc!
     
  18. ursulet81

    ursulet81 User

    Eu mi-am zis ca daca ii filmez si ii pun de forum-uri(si la noi si la ei pe forum daca-s straini) si ii fac de ras pe chat...gata or sa se simta si se lasa singuri de joc.
    Da de unde...intai am fost facut nesimitit si mai nou zilele trecut am fost facut jeg... Pentru ce: ca mi-am permis sa ii filmez in actiune si sa rad de ei pe chat...
    Nu zice nimeni sa nu te uiti la un film si sa-ti plimbi petu in pvp ori la palla, ori sa dai cu petu in battleray daca ai un ecran mai maricel.
    Si ca sa ma fac inteles...acesti jucatori isi plimba petu non-stop in pvp pe aceiasi ruta(acelasi ciclu si coordonate pe harta) pastreaza regulat conexiunea la palla non-stop cu petu pus pe colectare, dau regulat cu petu la battleray non-stop, fac npc-uri la pirati pe automat langa portale ori baza, aduna palla si fac npc-urile din 5-3 pe automat, pun tinta automat si la comun daca au grup in timpul luptei, s.a.m.d.
    Mai are rost sa-i filmez? Pierd timpu cu ei...nu ramane de cat sa-i dau la suport masiv cum ii prind si am terminat balciu cu ei.
    Totusi pe cei care pun tinta pe automat si la comun de au grup... pe ei mi-ar place sa-i vad scosi primii din joc.
     
    Modificat ultima dată: 16 Iul 2014
  19. **ДŘMДN

    **ДŘMДN User

    Bravo boos le-ai dat de lucru la "baietii buni" sa mai incerce ceva ;( puteai raporta la suport nu pe forum unde pot vedea toti :(
     
  20. ursulet81

    ursulet81 User

    Ieri am stat mai mult timp la palla...si. :)
    Te iau navele vanatorilor de pe invizibil instantaneu, nici nu le apari bine pe minimap si te-au luat in vizor.
    Frumos mai dau cu DCR(mai tot timpu fara rost) cand te vad pe spearhead. Haios cand esti transformat cu wiz :)... nu nimeresc butonul pentru a da cu DCR.
    Pana vor fi scosi din joc de sistem nu-mi ramane decat sa-mi prefectionez "fenta la DCR" si tehnica de a para prima lovitura directa: combinata X4-RSB75;).
    Nu te panica... pentru ei toate astea sunt deja fumate si para testate:D ;).
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și maxx7575 apreciază asta.