Programe ilegale - Unica tema de discutii

Discuție în 'Colțul opiniilor' creată de _ΞNOLΛ-GΛY_, 31 Ian 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Va bateti cu pumnii in piept ca a-ti rezolvat problema boot-istilor dar pe cea a celor cu alte programe cand o rezolvati? Dau doua nume dar ei sunt mai multi : xxxxxxxxx.Sau cei ca ei au alte drepturi...

    ModEdit : Fara nume in forum. Daca ai dubii fata de corectitudinea in joc a unor jucatori adreseaza-te suportului.
     
  2. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    da, sunt o grămadă de jucători cotizanţi care te găsesc direct pe tine dintr-o grămadă de alţi jucători, tu fiind invizibil, jucători care lansează EMP-01 din zece în zece secunde dar asupra cărora EMP-ul tău nu are efect. nu se va lua nici o măsură împotriva lor, ei sunt benefici căci produc pagube jucătorilor, pagube care se plătesc cu uridium.
     
  3. Puteţi fi mai specific cu privire la afirmaţia făcută?
     
  4. gabighe

    gabighe User

    Din pacate pentru farnecul jocului se folosesc programe ajutatoare si reactia BP intarzie sa apara si ma refer aici la:
    -decamuflare;
    -HP blocat la o anumita valoare,vazut si de mine in harta 5-3 cand cineva punea mine si respectivul nu murea;
    -viteza marita,eu cu Spearhead celalalt cu Goliath si m-a prins din urma;
    -colectare automata de resurse(palladium) eu le mai spun si aspiratoare;
     
  5. Intradevar au reaparut auto-clik inapoi pe joc, dar nu pe departe progr@mele tip pixel, sunt foarte multi care folosesc aceste chesti de foarte mult timp chiar de la prima runda de banari.
    nu am sa mai scri nimik, admini stiu despre ce am scris mai sus, as ruga daca sar putea rezolva problema acestora useri neloiali care inca mai exista.
    multumesc anticipat
     
  6. Buna seara,
    Dupa o lunga pauza de joc (pe eg7), pauza facuta tocmai din cauza foartor multi boti pe harti, m-am intors in joc deoarece am auzit ca au fost valuri de banari si acum hartile sunt curate. Vad ca interziceti sa dam nume pe forum... nu inteleg de ce? suparam pe cineva? pot sa va dau mai multe exemple din loggame de persoane care m-au bubuit dupe ce am sarit portalul, prima data am zis ca a fost bug...dar cand chestia asta se repeta .... sari portal si continui sa iei damage... Acum ajung sa imi para rau ca m-am intors in joc, ca imi pierd timpul jucand corect... Daca este o modalitate prin care pot denunta in mod oficial astfel de jucatori, si primesc feedback cum s-a rezolvat aceasta plangere (motivata) cred ca poate fi de bun augur.

    Va urez numai bine!
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N==, sfynx73, Sefyhu și alți 7 apreciază asta.
  7. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    îmi pare rău însă regulamentul forumului interzice o asemenea acţiune din partea mea. dacă v-aş da nume mi-aş găsi imediat vreo doi "prieteni" prin echipă care să mă acuze de afirmaţii nefondate, "noroisme" şi cutreierări de păpuriş în căutare de noduri.
    ca să nu rămîneţi însă cu curiozitatea suspendată vă invit să-mi consultaţi log-ul, o să găsiţi acolo ceva nume interesante şi cu adevărat cotizante.
     
  8. Va plangeti degeaba.. ori aveti calculatoare praf, ori net slab.. nu exista sanse sa fie de vina asemenea programe, ele nu exista (?@~!#$).

    P.S: Acesta e un pamflet si trebuie tratat ca atare!
     
  9. I-mi cer scuze ca am scris numele dar vad ca nu sunt singurul care am patit asa ceva . Ne indrumati sa scriem la suport dar stim foarte bine cine este suportul "tot dumneavoastra" dar cred ca asa va place sa aruncati de la unii la altii
     
  10. N!NO_EG6

    N!NO_EG6 User

    Cred uneori ca ne luptam cu morile de vant... Am exemplu pe EG6: goli, full speed pe ambele configuri, colegii de grup mi-au spus scutul lui pe ambele... pe 1 avea 1mil scut iar pe 2-700k scut (fiind full speed, e clar ca aceste scuturi sunt pe drone). Si totusi se apropie de 200k dmg!!! CUM???
     
  11. ai vreo dovada ca nu exista asemenea programe , sa nu uitam ka la ce tehnologie e akm e posibil
     
  12. Noi avem dovezi ca exista asemenea programe, legat de lag...e putin probabil, conexiune fiber2 de la RDS (speed test download/upload aprox 50mb/sec) calculator peste media utilizatorilor... O dara e eroare, a doua oara e ghinion dar sa patesti asta de nenumarate ori e clar ca e ceva la mijloc.

    Numai bine!
     
  13. .ackack.

    .ackack. User

    De ce tot ne zic ca nu avem PC bune? Mie nu mi se pare ca DO necesita cam 12gb ram sau 4gb de placa video sau cine stie poate un i-7 de 3.8-4 Ghz?? Dai tot la low si nu cred ca tot nu am PC bun .. mai mult de 4gb ram (deja prea multi) 2.5-3 Ghz procesor si placa video de 1gb nu iti trebuie sa joci full rez dapai sa mai joci la low low nu mai zic merge perfect.. si cum toti din ziua de azi au net de 100mb/s nu puteti da vina pe asta hai odata de doua ori,problema de retea dar nu puteti sa da-ti vina pe toti jucaori... ca nu au PC si Conexiune buna..
     
    Sefyhu, johny25812, FC.SB și alți 2 apreciază asta.
  14. Nu de nume vă întrebam ci să fiţi mai explicit în ceea ce înţelegeţi prin "jucători cotizanţi".
    Explicaţia vă poate scoate din păpuriş sau, dimpotrivă, vă poate afunda în păpuriş.

    Bucuros, DΛRTHVΛDΣR îţi va răspunde acestei nedumeriri, el fiind cel care te-a "îndrumat"!
     
  15. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    păi, domnule ©ØrrØsivΞ, mă aşteptam să înţelegeţi ceea ce au înţeles cu toţii cînd am spus "cotizanţi", adică cotizaţia sub una dintre diversele forme care se practică în circuitul bp. nu-mi cereţi detalii, sunteţi băiat mare şi sunt convins că sistemul dumneavoastră asociativ funcţionează perfect. în cazul de faţă detaliile ar produce acelaşi efect ca şi numele împricinaţilor. oricum, nici numele nici "detaliile" nu ar duce la rezultatul dorit de majoritatea jucătorilor.
     
    ****YCSX_81****, SELF, ĄMŮИ-ŖĄ și alți 12 apreciază asta.
  16. In mare partea problema aceasta cu programele ilegale folosite de diversi utilizatori s-a rezolvat! Nu cred ca este JUCATOR de dark orbit si sa nu auda de aceste programele ilegale! Chiar toata lumea, inclusiv administratorii jocului pot verifica aceste informatii pe website-urile respective.

    In plus se poate observa cu ochiul liber cand te duci la o vanatoare, sau cand iesi la omorat NPC-uri ca hartile sunt mult mai libere si alieni mai multi.
    Eu sincer sa fiu de cateva saptamani bune nu am mai sesizat vr-un BotUser sau vr-un autoclick pe serverul meu!

    Bigpoint a facut o treaba buna, felicitari! :cool:
     
    ****YCSX_81**** și -x.MEN.- apreciază asta.
  17. Mă interesează ce se lasă a se înţelege, termenul "cotizanţi" fiind suficient de evaziv, mai ales în contextul utilizării lui ca şi jargon / argou.

    "Cotizant" în "circuitul BP" are un singur înţeles pentru mine, respectiv acela de achiziţie de pachete şi monedă de joc, singurele avantaje fiind doar acelea pe care le dobândeşte fiecare şi oricare utilizator, prin achiziţia lor.


    În sistemul dvs. asociativ, se pare că are cu totul alte valenţe:

    Tocmai de aceea am cerut să specificaţi ce înţelegeţi dvs. atunci când faceţi asemenea afirmaţii.

    ...să nu ne prefacem că plouă, astfel de afirmaţii nefondate urmând a fi tratate pe viitor în spiritul şi litera CCG şi al regulamentului de forum.
     
  18. _-G-_

    _-G-_ User

    ©ØrrØsivΞ nu o mai de garda...acel val de banare a fost praf in ochi dupa cum au zis multi jucatori...adevaratii codati isi fac veacul pe harti cu stele peste stele...folosesc auto si blocare hp fara stress...unii mai si afirma pe chat global de programe ca le folosesc dar degeaba...se inchid ochii...toti stim cum merge "treaba" in jocul asta si cum stau codatii in top 10 fara sa se ia nimeni de ei...mai bine a-i zice ca sunteti depasiti de situatie si ar fi mai acceptabil...dumneata zici de suport...suport la care am facut sute de "plangeri" si doar mesajul vostru automat m-a bagat in seama...probe nu acceptati,de ce?...pentru ca ar fi prea mare haosul si iar nu a-ti face fata situatiilor...daca spunem un adevar aici pe forum suntem amenintati direct sau indirect cu excluderea din joc,ni se sterg postarile...deci cu alte cuvinte mai bine tineti-va capusoarele la cutie si nu mai fiti "nationalisti" pentru ca nu va merge...nu suntem atat de "prosti" precum a-ti vrea voi sa credeti ca suntem
     
    ****YCSX_81****, -E-M-Y-, BROSCOIUL și alți 12 apreciază asta.
  19. În locul tău aş începe cu un alt adevăr şi aş renunţa la făţărnicia de 2 bani! Unii se prea poate să fi fost afectaţi de acel praf, nu-i aşa dl. "cont mic"? :oops:

    Să înţeleg că există "adevăratii codati" şi unii mai puţin adevăraţi? Dacă unul afirmă pe chat că are în grădină un "Little Boy" ar trebui să sesizăm imediat ANDRAD-ul?

    Care "toti" stim cum merge treaba, sunteţi mai mulţi?! :eek:

    Arunci vorbe într-un amalgam incoerent, încercând să epatezi în vreun fel deşi la trecutu-ţi "mare", "mare" viitor.

    ...bineînţeles, tocmai ce aminteam într-o postare precedentă de afirmaţiile nefondate. Vacanţă plăcută!
     
  20. ursulet81

    ursulet81 User

    Nevoia ma impinge ca in 5-3 sa joc pe un ecran mic la o rezolutie dubla față de un jucator normal si...problema: nu prea disting bine(chiar de loc daca insist sa-mi maresc campu vizual) numele jucatorilor, vad navele mici, mici de tot :).
    Cu rezoluția dublă vad perfect actiunea dubioșilor în joc și cu cata tupeul mai imi si raspund pe chat că-s curați :D, sper sa-i inchida...
    Nu cred ca fiind cotizanti lunar...asta sa-i scape de detectia scripturilor antibot.