Suport Problemele de fundal/reconectare

Discuție în 'Probleme generale' creată de Hyperionᅟ, 13 Noi 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Ce sa intamplat cu scuturile , ati scazut valoarea lor ?
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  2. Hey, man !! jocul a revenit la Anormal :D:D
    ... si asa stä aproape 24/7 ;)


    Iar acum, azi 20.02.2024, de vreo dpua ore, este dificil de facut Loggin, adica:
    - fereastra de Loggin se deschide dupa multa vreme, sau chiar nu se deschide, necesitând o noua incercare,
    - daca totusi se deschide si introduci user si pass, trebuie sa astepti mult prea mult ca sa intri pe fereastra principala. Uneori se rezolva daca dai "File"/"Reload current page" dar asta in 30% din cazuri.

    Astea, pe EG6.

    CONSECIINTA, boicot: sase (6) luni din acest moment, nici un membru din clanul meu nu va baga bani in acest joc !!



    SScuzzeee !!

    broscoiul a zis "jocul A REVENIT LA NORMAL"... dar asta nu a tinut prea mult :(

    De fapt, Minciuna, Fake, de la DO: jocul NU A REVENIT LA NORMAL !!
    Azi, orele 19:00 +/- 20 minute a fost un blocaj ciudat, harta client nu s-a incarcat chiar si cu cache-ul sters de cateva ori.

    De aceea, boicotul "no money in this game" SE PRELUNGESTE CU 180 ZILE incepand cu azi.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Apr 2024
  3. Ragnaros

    Ragnaros User

    voi INCA mai bagati bani ,in jocul asta?:))
     
  4. KLU23

    KLU23 User

    ... adica nu mai merge si e blocat total :p
     
  5. Da. este blocat, harta client nu se incarca. EG7.
     
  6. Azi 28.04.2024 ORA 09:00 (RO) a reaparut bug-ul cu harta client:

    //conexiunea va fi stabilita...
    Te rugam asteapta ....//

    si, se asteapta la infinit, iar uneori mai da si "re-log/cancel"

    La fel ca ieri , toata dupa-amiaza si seara , ...

    Azi 28.04.2024 ORA 09:00 (RO) a reaparut bug-ul cu harta client:

    //conexiunea va fi stabilita...
    Te rugam asteapta ....//

    si, se asteapta la infinit, iar uneori mai da si "re-log/cancel"

    Da, a revenit la "normalul" normalului, asa cum a fost ieri toata dupa-amiaza si seara:

    Azi 28.04.2024 ORA 09:00 (RO) a reaparut bug-ul cu harta client:

    //conexiunea va fi stabilita...
    Te rugam asteapta ....//

    si, se asteapta la infinit, iar uneori mai da si "re-log/cancel"
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Apr 2024
  7. Blocajul hartii client a devenit total si continuu, fara pauze !!
     
  8. Se pare ca harta client se poate încärca, cam de pe la ora 20:00 (RO).
    Vorbim de harta 5.2, sau chiar si x.5 sau x.1 ... pe altele nu am probat.
     

  9. Asa o fi, dar, ... ... din cauza neplacerilor cauzate (consum amplificatoare si ugrade-uri, pierderea de timp in acest weekend) boicotul "NU BAGATI BANI IN ACEST JOC" (no money fpr this game) se prelungeste cu 190 (o suta nouazeci) de zile incepand cu 28.04.2024 ora 20:00 (RO).

    ....
     
  10. La fel cum s-a întâmplat alaltăieri după-amiaza si seara, de asemenea ieri între orele 09-20,
    azi 29.04.2024 pe la ora 11:00 (RO) sau chiar mai devreme, a reaparut bug-ul cu harta client:

    //conexiunea va fi stabilită...
    Te rugăm asteaptă ....//

    si, se asteaptă la infinit !!

    Hărtile verificate: 5-2 si toate x-1.
    .

    Acum, dupa 30 minute de blackout, se pare ca clientul poate fi deschis.
    Am probat mai multe harti si a fost ok.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 29 Apr 2024
  11. Blocaj total încpând cu azi 29.04.2024 ora 21:40 (RO)

    NU SE MAI POATE FACE LOG-IN !!
    Adica nu se mai poate juca de loc !!!!
    (poate doar botzii care sunt deja logatzi, poate ca acest blocaj total se face pentru avantajarea lor)
     
  12. Acum, la ora 08:00 (RO):

    This site can’t be reachedwww.darkorbit.com took too long to respond.
    Try:
    Checking the connection
    Checking the proxy and the firewall
    ERR_TIMED_OUT

    ... _ _ _ ...

    iar acum, pe la 08:30, a aparut si binecunoscuta:

    504 Gateway Time-out
     
    Modificat ultima dată: 13 Iun 2024
  13. 21enforcer

    21enforcer User

    Acesta este eroarea, sau mai bn zis pasii normali de a intra in Clientul acela de 2 bani, obisnuitiva cu ea si cu ingheturile. e cv classic. ei repara textele de la cyborg....
    Apropo daca tot reparati texte ICHIGO uite asta e scris gresit de cand a aparut designul https://prnt.sc/Uz8SfBiu5rKO stiu ca nu e voie cu link dar aia e vedeti problema. Legat de sync vezi in calendar 10 iunie nu e zi de miercuri in calendar :))
     
    Veneficus apreciază asta.
  14. ICHIGO

    ICHIGO S-Moderator Team Darkorbit

    Salut! Mulțumesc pentru atenționare, voi modifica și voi transmite mai departe problema semnalată pentru a fi remediată.
     
    21enforcer apreciază asta.
  15. titisor

    titisor User

    404 not found
    Not Found

    The requested URL was not found on this server.

    Noua si vechea eroare in ceea ce priveste skylab-ul. Mai precis, Nu pot folosi, deloc functiile de acolo. In momentul cand dau "trimite", ma scoate complet din DO, ramanand pe pagina doar aceasta eroare.Dureaza cam de 7-8 zile. Fac o precizare, nava face parte din valul de nave banat pentru 3 zile in 28.05.Cei care nu au fost banati, colegi din clan, nu au treaba cu problema asta. Transmiteti mai departe, pentru ca nu e vorba de cache.
     
  16. |H|

    |H| User

    Da nu credeam ca o sa patesc asa ceva , aveam 6 porti pentru fisura astrala , primele au mers ca uns le-am facut fara probleme , cand sa le fac pe ultimele 3 si sa ajung in clasament pe primul loc la fiecare poarta se bloca jocul exact cand ajunsese-m la un punctaj de 23.600 , am pierdut ultimele 3 porti si dupa ce mi-am pierdut din timp sa realizez ceva ca sa vezi nu am reusit . Problema e urmatoarea, tind sa cred ca acele blocari urmate de deconectari nu au fost la intamplare , dar sa zicem ca au fost o coicidenta tripla . Acest joc a ajuns o epava , felicitari dezvoltatorului si adminilor pentru aceasta evolutie dezastruoasa a jocului. Server EG7 ID 171620881
    Din acest moment nu o sa mai investesc nici un ban in acest joc .
     
    Veneficus și sasha_die_katze apreciază asta.