Feedback Probleme tehnice de dinamică / performanţă ale jocului

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Cehn, 16 Dec 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. re,respect all
    ce windows folositi?
    pe ce divice jucati?
    ce conexiune ?wifi,cablu,de la ce provider
    someone who provides something:
    an internet service provide
    sii..
    capacitatile divice-ului d-voastre
     
    Veneficus apreciază asta.
  2. =*Ally*=

    =*Ally*= User

    aceleasi pb si pe eg5
    am pierdut vieti in portale
    nu merge nici sa trimiti la suport
     
    Veneficus și sasha_die_katze apreciază asta.


  3. La fel, incepând cu 21:20 (RO) / 07.05.2024.
    NU MAI BAGAYTI BANI IN ACEST JOC BLOCAT SI PLIN DE LAG.


    Nu se va rezolva prea curând. Speranta moare ultima, dar pânä atunci STOP JOC !!


    Intel I9, 24 nuclee fizice
    RAM 128
    Video: NVIDIA RTX3090
    SSD 2T.

    internet provider: VODAFONE care acum un an a venit si a schimbat router-ul.
    Chiar si asa, îl resetez säptämânal ca sä scap de DDoS.
    Cablu PR04 CAT.5e (dar, culmea, azi mergea mai bine pe hotspot 4G).

    Windows 11 Home.

    Acest "divice" (corect este "device") face de obicei hidrodinamicä si randäri dar cu acest DO joc nu se descurcä de loc ;) :p

    ...
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 8 Mai 2024
    Veneficus apreciază asta.
  4. Intel(R) Core(TM) i7-4790 CPU @ 3.60GHz 3.60 GHz
    Windows 11 Pro
    8,00 GB ram
    poi,sa zic ..
    nvidia gt 640
    tu ce ai poti juca ,,, x ce joc...pe ..,,device ,ce ai nu online..ci cu
    ee nu totee..,,,mura in gura,,...para malaiata
    incearca,h...o
    eu,brasov
    respect
    PS...eu am ..cel cu d..i
    di gine...
    cum si ce jucat?

    =*Ally*=

    sorry,bro,
    continua sa joci ,pe un pc

    daca ,nu covine ,ce a-m scris cititi ,postarile lui
    Veneficus
    Vladut
    WIΖΛΓΔ
    srry..pentru ceilalti
    nu postez..ca-sa postez,cii,players sa ne ajutam intre noi




     
    Modificat ultima dată de către moderator: 8 Mai 2024
    Veneficus apreciază asta.
  5. Problema nu este de la PC-urile utilizatorilor. Lag-ul este dat de incapacitatea serverelor DO de a face fata la numarul mare de comenzi primite de la jucatori. Ori din cauza ca sunt foarte vechi ori din cauza internet-ului slab pe care il au sau din cauza faptului ca jocul inca foloseste flash player. Stim bine ca dezvoltarea acestuia a incetat acum cativa ani dar Darkorbit nu a trecut pe o alta platforma. De atunci Bigpoint a adus numeroase actualizari vizuale precum designurile astea care sclipesc care ingreuneaza jocul si din acest motiv FPS-urile in joc sunt intre 5-30. Rar daca prinzi peste 30 pentru mai mult de 1 secunda. Bine daca pui pe minim poti sa ai si 60 dar ce farmec mai are jocul atunci? In concluzie lag-ul in acest joc nu este dat de cat de bun este PC-ul tau. Poti avea un PC ultima generatie ca de lag tot nu scapi.
     
  6. lala_lala

    lala_lala User

    De 6 ore astept sa pot juca,de la restartul de la 11.06 pagina de joc se incarca doar cam 30% si ramane blocat , pe server america globala nu stiu daca si altele e la fel.
     
  7. EG4 merge .
     
  8. LASER_1

    LASER_1 User

    PROTEGITDO * codul acesta merge aleatoriu ? L-am introdus la bonuri si am urmatorul mesaj -Eroare: Codul introdus nu este valabil
     
  9. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    reconectare dupa reconectare lag la valuri mari in eternal degeaba e febra ca nu ai nici un avantal ce sa mai zic suntem in grafic cu jocul nimic nou toates vechi si din ce in ce mai rau!am pierdut eternalul pacat ca aveam module bunisoare dar si injuriile care le-am facut sunt bunisoare pentru jocul asta care ne amageste!