Feedback Probleme tehnice de dinamică / performanţă ale jocului

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Cehn, 16 Dec 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salutare !! postez aici deoarece in alte locuri nu este luat in cosiderare !!


    Azi 20.02.2024, de pe la ora 05:00, este dificil de facut Loggin, adica:
    - fereastra de Loggin se deschide dupa multa vreme, sau chiar nu se deschide, necesitând o noua incercare,
    - daca totusi se deschide si introduci user si pass, trebuie sa astepti mult prea mult ca sa intri pe fereastra principala. Uneori se rezolva daca dai "File"/"Reload current page" dar asta in 30% din cazuri.

    Astea, pe EG6.

    CONSECIINTA, boicot: sase (6) luni din acest moment, nici un membru din clanul meu nu va baga bani in acest joc !!
     
    Veneficus și *NinjaBoyz*[ŔΛŮ] apreciază asta.
  2. ICHIGO

    ICHIGO S-Moderator Team Darkorbit


    Salut,

    Suntem conștienți de problemele de conectare în joc, un anunț oficial a fost făcut în acest sens. Marea majoritate dintre acestea au fost deja rezolvate conform informațiilor de AICI. Iar colegii noștri lucrează activ pentru a rezolva restul problemelor. Vă mulțumim pentru răbdare și încrederea acordată.
     
    *NinjaBoyz*[ŔΛŮ] apreciază asta.
  3. Problemele de conexiune nu s-au rezolvat, ba chiar s-au intensificat dupa restart server de la 06:30 (RO)
     
    -Anunaky- și Veneficus apreciază asta.
  4. Bravo desi chiar si acest mesaj suna a TEXT FIX macar sa dat raspuns la ceea ce omu scrie frumos !!!!
     
    Veneficus apreciază asta.
  5. Nu, nici acum nu s-au rezolvat !!

    La log-in, apare frecvent mesajul:

    "This site can’t be reached
    sas.bpsecure.com took too long to respond"

    sau nu apare nici un mesaj, pur si simplu nu se poate intra pe pagina principala.

    Iar daca totusi login-ul reuseste, dai start dar harta client se incarca dupa a patra sau chiar a opta incercare.... sau deloc !!
     
    Modificat ultima dată: 21 Feb 2024
    -Anunaky- și Veneficus apreciază asta.
  6. Clientul de joc este blocat la 99.99999999999999%
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  7. Abia acum am reusit sa ma conectez sa verific daca compensatiile au fost creditate conform anuntului:
    https://board-ro.darkorbit.com/threads/sync-patch.99215/page-13#post-873485

    Se pare ca nu, contul meu de joc cel putin nu fost creditat cu nicio compensatie.

    Singurul motiv pentru care cred ca am fost exclus este pentru ca am completat misiuni saptamanale, care au functionat corect de altfel. Problema era legata de misiunile zilnice in permisul de sezon.
     
    Veneficus apreciază asta.
  8. Ieri aveam 712 misiuni completate , azi am 686 . Care-i faza ?
    Vre-un admin stie raspusul?
     
  9. nu inteleg de ce tii evidenta misiunilor completate:eek:, nu rangul da damage
    totusi, daca aveai ieri 712 si acum ai 686, ar trebuii sa ti verifice un admin contul de joc, o fii vreun bug
     
  10. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit

    Te rog să precizezi UserID-ul si Serverul de joc să putem face verificări.
     
  11. [​IMG]47739690 ; EUROPA GLOBALA 4 .

    De obicei nu ma uit si nici nu le bag in seama . Stiu ca misiunile zilnice cand le faci prima data se contorizeaza . Misiunile zilnice de resurse nu m-au interesat . Azi am facuto pentru prima data paia cu 20 bosi kristallini si ce sa vezi sa pus , am 687 . Nu postam daca nu dispareau asa de multe . Au disparut odata cu terminarea celor 2 eventuri .

    Vad ca nu sa rezolvat cu misiunile , probabil le-a pus palea de la event si cand sa terminat le-a luat innapoi.
    Intre timp am mai depistat o problema tehnica , la skylab productia de promerium e cam lenta fata de cum era odata . Sau facut ceva modificari ?
    Domnul admin astept un raspuns .
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 2 Mar 2024
    -Anunaky- apreciază asta.
  12. Skylab este de 2 ori mai eficient ( Productie si Transport ) daca ai un abonament Premium activ.
    Nu scrie nicaieri acest lucru, insa pot sa confirm din experienta proprie.
     
    EBOLA-GAY_MCPK apreciază asta.
  13. Stiu si eu treaba asta , problema este ca pare sa se produca mai greu fata de acum un an si ceva de cind am facut pauza . Am reluat jocul din febroarie si parca doar promerium merge mai greu .
     
  14. YYEEEsss

    confirm
     
    Veneficus apreciază asta.
  15. pe windows 11 ..not work..client joc,,...install windows 10
    a caau...doareee
    ce facem..?a mers 3-4 saptamani pe 11..
    poi....
     
    Veneficus apreciază asta.
  16. Dragonxx67

    Dragonxx67 User

    nu merge nici pe windows 10
     
    Veneficus apreciază asta.
  17. ramram02

    ramram02 User

    De 5 ore incerc sa intru si degeaba!Acum cine v-au mai atacat rusii?
     
    Veneficus apreciază asta.
  18. ce are fratilor jocul asta, doar clanul UNS se poate conecta pe eg3?
     
    Veneficus apreciază asta.
  19. veng40

    veng40 User

    nu ma pot conecta :(( , de azi ora 12:00
     
    Veneficus apreciază asta.
  20. Hyperionᅟ

    Hyperionᅟ S-Moderator Team Darkorbit

    Unele dintre serverele noastre de joc sunt nefuncționale din cauza unor probleme tehnice. Problema este cunoscută de catre echipa tehnică și sperăm să se rezolve în cât mai scurt timp posibil.