Feedback Probleme tehnice de dinamică / performanţă ale jocului

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Cehn, 16 Dec 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Acelasi lucru si pe EG7.
     
    Veneficus apreciază asta.
  2. Acum, mai nou, blocajele se tin lant - încontinuu.
    Dar au un nou comportament: tin intre o ora si doua ora, asa cum de foarte curând a fost azi intre 14:: si 16:00 (aprox).
     
    Veneficus apreciază asta.
  3. rattyionut

    rattyionut User

    bine ca merge forumul ca jocul...pauza
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. 504 gateway time-out incepand de la 23:45, pe EG3, EG5, EG7.
    La 00:15 pare ca s-a reluat accesul.

    Dupa alte 10 mminute, (aprox) nu se mai poate face loggin, de data asta fara nici un fel de mesaj.


    Pe la ora 01:00 (aprox) dupa ce faci logon si astepti ceva timp, apare mesajul:

    An error occurred while processing your request.
    Reference #221.56496768.1703373485.1659528e

    Numerele de la "referemce" se schimba de la o incercare de logon la alta.
    Acest bug (adica logon interzis) a durat cam pana pe la ora 02:00

    Ar putea sa reinceapa.
     
    Modificat ultima dată: 24 Dec 2023
    Veneficus și -Anunaky- apreciază asta.
  5. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Asta este deja a doua oara cand sar portalul si ma arunca direct in zid :))) ma rugam sa vina cacatul ala cu mine sa ma distruga ca sa pot iesii :))
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  6. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    am facut6 portale ascensiune astrala si am terminat cu 24 269 puncte si eram pe locul 3 si mai era o ora pana se termina eventul si nu a dat recompensa ! sa le fie rusine! am scris la suport si a zis sa le trimit imagine cu locul care l-am obtinut eu de unde sa-l iau ca nu da clasament la asciensiunea trecuta! normal afisa pe ecran cand te logai recompensa! nimic nici un fel de recompensa furt pe fata!!! huuuuu cu tot cu jocul lor!!!
     
    BROSCOIUL și -Anunaky- apreciază asta.
  7. Xmen99

    Xmen99 User

    am si eu o intrebare cum puteti sa faceti peste 24 000 puncte?????
    ca eu am incercat toate navele am ales numai acelea valuri care imi dau suplimentar 350 de puncte
    si tot nu reusesc sa trec de 23 000 puncte
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  8. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Mary, sa nu te superi pe mine dar eu joc pe EG1 si pana acuma nu am avut probleme de conectare, doar astazi a mers jocul putin greoi, joc din germania si am netul slab :) asa cum este netul in germania, daca tu joci din romania ar trebuii sa ai netul tare :)
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  9. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    depinde si de noroc tre sa termini repede poarta si sa iei totdeauna portalul special
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  10. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    domnilor moderatori cand se dau recompensele la primul set de ascensiune astrala am crezut ca numai eu am fost tras in piept dar se pare ca sunt mai multi! se pare ca sunt probleme mari! veniti sivoi cuun raspuns!
     
    Veneficus și -Anunaky- apreciază asta.
  11. -Anunaky-

    -Anunaky- User

    anchideti dracu jocul si gata scapam si noi de joc dar si buttii nu o sa mai faca nimic
     
    Veneficus și BROSCOIUL apreciază asta.
  12. -Anunaky-

    -Anunaky- User

    merge jocul ca caca cind ai numai buti pe linga tine maio ales in portal
     
    Veneficus și BROSCOIUL apreciază asta.
  13. _basty13_

    _basty13_ User

    bataie de joc deconectare dupa deconectare
    boti peste boti o in portal de event
    trenulete in harti
    ati inceput anul cu brio
    un am fericit sa aveti
     
    Veneficus și -Anunaky- apreciază asta.

  14. Dacă se va închide jocul , chiar și pentru o zi , fi sigur că forumul se va umple de plângeri și inclusiv dumitale vei fi unul ce se plânge pentru asta .



    De când e problema că sunt boți in portal , eu chiar mă bucur când stau acolo abia nu mă mai încurcă la extratereștri. Și nu cred că se va rezolva problema daca folosim cuvinte obscene.
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  15. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Indiferent ce cuvinte folosesti !!!! problema nu se va rezolva !!!!!!! DarkOrbit nu mai este joc !!! este doar un bazar !!!! au intrat chinezii pe piata internationala ca si virusul corona !!! de acuma inainte sa te astepti dela jocul acesta doar de pene colorate(designuri) si temuri care nu te ajuta :) la shop mai poti ca sa cumperi ceva cacaturi chinezesti
    cea mai interesanta marfa care se cumpara ca si painea calda sunt doar programele darkorbit :)
    hai la multi ani si multa sanatate :)
     
    Veneficus, umbralumina și -Anunaky- apreciază asta.
  16. Azi 18.01, fix la 17:30, a reaparut bataia de joc exact ca aseara:

    Harta client nu se incarca, mesajul "conexiunea va fi stabilita..." se invarte la nesfarsit chiar daca am avut grija sa curat cache.

    iar daca se incarca, o face foarte indelungat si incomplet.
     
    -Anunaky-, BROSCOIUL și Veneficus apreciază asta.
  17. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    EG1 jocul merge extraordinar de prost
     
    -Anunaky- și _basty13_ apreciază asta.
  18. _basty13_

    _basty13_ User

    eu am alta problema la fiecare 15 min trebuie sa dau stergere memorie cache sa meaga jocul cat de cat
    de 3 ore in hartile bl cad sari portal se dezactiveaza petul
    in rest merge jocul
     
    -Anunaky- și BROSCOIUL apreciază asta.
  19. Faceți ceva cu scriptul anti bot , aseară am fost in grup cu un coleg de clan și am stat 2-3 ore sa fac cutii pentru finalizarea misiuni cu rinuks și trace in timp și apoi când am sărit portalul mă prins cerculețul minune și nu am apucat să văd ce îmi cere și mă prins și a doua oară apoi când am schimbat harta la 5 min iarăși mă luat suspect după ce l-am rezolvat am schimbat iarăși harta și din nou aceiași problema , precizez că am mai jucat înainte de asta vreo oră și apoi am făcut pauza cam 4 ore . Și colegul meu a pățit la fel dar de 2 ori .
    Ne dați norma de joc sau vă bateți joc , că te blochează efectiv și ai șanse mari să mori daca nu ești atent , nu vreau sa mor că mă suspectați voi de bot .
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  20. nu cred ca vor face ceva in privinta asta e o problema de citeva luni o remediaza merge putin timp bine dupa iar apare
     
    -Anunaky- apreciază asta.