Feedback Probleme tehnice de dinamică / performanţă ale jocului

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Cehn, 16 Dec 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI

  1. Da, asa este !!!!!!!

    Hei, stupizilor !!!

    este blocaj total pe EG6 , azi 18.oct, incepand de la ora 22:15

    Poate ca se va termina curand, poate mai tarziu, dar, ATENTIE:


    NU MAI BAGATI BANI IN JOC, daca astfel de blocaje apar in intervalul de trei luni.

    ADICA, daca ati foat supusi unui astfel de blocaj, 202, 203, 503 , etc, asteptati un trimestru (trei luni) fara blocaje, si, daca nu sunt, abia atunci considerati daca vreti sa bagati contributiile voastre la acest joc, cu atat de multe blocaje stupide !!!

    Si, nu uitati: PISICA BLANDA ZZZGGARRRIEE RRAAAU !! ;) :D:D

     
  2. este blocaj la incarcare client pe EG6 , azi 05.dec, incepand de la ora 19:00 (aprox)
    Poate ca se va termina curand, poate mai tarziu, dar, ATENTIE:

    NU MAI BAGATI BANI IN JOC, daca astfel de blocaje apar mai frecvent de trei luni.
     
  3. lucica

    lucica User

    inca putin si se fac 3 luni,ce facem mai asteptam pana la 9 luni??cu siguranta nici atunci nu e garantat,ca la ce aveti voi in ograda...e clar
     
    Veneficus, -Anunaky-, KLU23 şi o altă persoană apreciază asta.
  4. Da. ai dreptate: termenul ar fi trebuit sa fie, asa cum zici: 12 Luni sau chiar mai mult. Trei luni era pentru oameni normali dar aiashtia pare ca sunt cu capu'... probabil ca nimica nu este de ajuns pentru ei.
     
    Veneficus, -Anunaky-, KLU23 şi o altă persoană apreciază asta.
  5. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Trebuie deschisa o pagina noua cu ; NU MAI BAGATI BANI IN JOC
    De mult timp am postat si am spus ca sa nu mai bagati bani, jocul a ajund intrun dezechilibru total, din joc a ajuns bazar, programele impreuna cu bionicii se lafaie pe toate hartile si in toate imprejurarile permise si nepermise,
    Toate itemurile noi aparute au distrus jocul, ma intreb si eu : pentru cine este facut jocul ?? pentru noi nu ..... poate pentru chinezi :(
    Imi pare foarte rau ca muti jucatori nu au deschis ochii si nu si-au dat seama in ce ...de joc baga banii :((
    Dela programele de demage care au aparut dela inceputul jocului si ( un user a facut tot atacul nostru format din 5-6 jucatori full elite )
    autolock cunoscut de la inceputul jocului si acuma la paladium bionicii mai trag si in npc-uri :)))
    Nu stiu cand au aparut trenuletele pentru ca nu am mai jucat de 2 ani dar am observat ca se pregateste un alt program. Este la paladium si astazi am observat un test cu 3 useri ( pe EG1 ) Momentan nu a functionat dar peste 3 luni cu siguranta :)))
    BIG POINT :) unde este marele si unde este punctul ?? :) DARK ORBIT :) unde este dark si unde este orbul :) DARK sunt bionicii si ORBII suntem noi !!!
    Pentru a mentine jocul in functionare sau deschis bazarele unde bionicii asi fac de cap si au pus stapanire pe joc si prostii ( ami pare rau ) baga bani in joc
    Vreau si eu sa vad cum functioneaza darkorbit doar cu programe :)))))) nu scriu cum caci iarasi imi primesc ban :) nu sunt sigur ca nu primesc ban iarasi :)
    Sunt obijnuit cu banariile :)) cred ca am deja 100 de banari :)
     
    Modificat ultima dată: 13 Dec 2023
    lucica, Veneficus, -Anunaky- și alți 4 apreciază asta.
  6. Ai dreptate, asa este !!!


    Azi, intre orele 16:00-17:30 nu s-a putut intra din cauza unui blocaj total cu erori 502. 503. 504 (prin rotatie)
    Apoi, de pe la ora 19:30, a reinceput shmekeria cu blocajul hartii client: fereastra status conexiune ruleaza la infinit, harta nu vrea sa se incarce !!

    Ieri, intre orele 17:00-20:30 nu s-a putut intra din cauza unui blocaj total cu erori 502. 503. 504 (prin rotatie).
    Cu harta client nu mai stiu cum a fost deoarece ieri am renuntat sa mai joc.

    TOTI JUCATORII CINSTITI: nu mai bagati bani pentru cateva luni !!
    Daca aceste buguri sunt lasate sa se prelungeasca, prelungiti si voi acest tip de boicot !!

    Oare aceste bug-uri sunt ... intentionate?!?
    Remarcati va rog, ca momentul inceperii blocajului total cu erori 502, 503, 504 incepe la ore fixe !!.



    Spor la alte jocuri !!! ;) ;)
    Sasha
     
    Veneficus apreciază asta.
  7. In continuare, fereastra status conexiune ruleaza la infinit, harta nu vrea sa se incarce !!
     
    Tibles și Veneficus apreciază asta.
  8. BATELSTAR

    BATELSTAR User

    Manualul de mentenanță nu mai este scris în limba germană ci în limba chineză, mai greu de descifrat și de aplicat de către mecanicii de la întreținere .
     
    Tibles și Veneficus apreciază asta.
  9. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    modulul nou spc-MTCH01 scrie ca e si pentru tartarus plus ei bine l-am asamblat si surprize nu se poate pune pe nava asta inseamna ca nu e pt tartarus plus!
     
    BROSCOIUL și Veneficus apreciază asta.
  10. Din nou, harta client nu vrea sa se incarce - la fel ca si in serile precedente.

    Si, nu numai pe EG6, citez alti jucatoriL
    EG7 - Nu pot intra in joc. Am sters la cache si m-am logat/relogat de ma doare capul Faceti ceva!
    *Romeo89*, 58 minute în urmă
    Sant blocat in DELTA de 3 h
    »♠Jĕř¥ŧğ♠«, 38 minute în urmă
    Sunt blocat in KAPPA de peste 5 ore .
    **VALAHIA**, 4 minute în urma.

    Asa sarbatoreste DO 17 ani de la infiintare ?!?
     
    Tibles apreciază asta.
  11. Iarasi !!!

    Nu merge, pe EG7: harta client nu se incarca, mesajul "conexiunea va fi stabilita" ruleaza la infinit, chiar daca sterg cache-ul de fiecare data inainte de logon.

    Acest bug dureaza de cateva zile si apare de obicei seara intre orele 17...22, dar acum vad ca luat-o razna si dimineatza.
     
  12. In continuare:

    Harta client nu se incarca. De cateva zile, chiar cu cache sters.
    EG7 este blocat total: harta client nu se incarca !! 17 ani este un fiasco grosolan.
     
    _triple.R_ apreciază asta.
  13. _triple.R_

    _triple.R_ User

    Iara eg 7 nu merge ca de obicei ca celalate merg nau treaba da o dracu de treaba ca chestia asata este de ceva timp in coace dar de cand au bagat codul acela promotinal nu mai merge deloc daca nu mai vreti servarul asta inchidetil dal dracu
     
  14. Iarasi EG7 nu merge. Harta client nu se incarca decat pana la un sfert din ea, dupa care se blocheaza. Remediati o data problema!
     
  15. Tibles

    Tibles User

    Confirm. La fel este pe eg2, de cand cu eventul de iarna....
     
  16. Confirm si eu, cu observatia ca fenomenul:
    - este aleatoriu, dar in general nu se incarca; abia pe la a cincea sau a sasea incercare poate sa se incarce;
    - poate sa depinda de calculator si/sau viteza conexiunii de internet.
     
  17. FullElite

    FullElite User

    La fel și pe GE2, clientul se incarcă un sfert de pagină și aia e,așa rămâne
     
  18. Rectific postarea de mai sus: bug-ul cu neîncarcarea hartii client a devenit permanent, indiferent daca se sterge cache-ul si indiferent de ce calculator sau conexiune de intenet folosesti.
     
  19. Harta Client nu se incarca pe EG6.
     
  20. adiabatic

    adiabatic User

    Pe GE5, la fel, harta client nu se incarca, banda de progres merge pana la un sfert si acolo moare definitiv.