Feedback Probleme tehnice de dinamică / performanţă ale jocului

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Cehn, 16 Dec 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. bah fratilor admini, imi spuneti si mie, un amarat de player , cum se face ca dupa ce am distrus un npc care era purtator de titlu, acum, nu ma mai pot conecta?am incercat sa sar un portal, si am ramas blocat , imi da reconetare continuu.nu pot schimba hala de hangar, desi sunt ofline, nu apar pe harta, imi apare mesaj ca nu pot schimba hala de hangar decat la statie.este doar o intrebare ,nu astept o solutie, poate va deranjati sa raspundeti.
     
    Veneficus apreciază asta.
  2. Stai linistit ca iti mai da o recompensa
     
  3. _basty13_

    _basty13_ User

    in aceiasi situatie sunt si eu
    am luat titlul de inperator de la un bot si de ieri seara de la ora 23 nu ma mai pot conecta am scris si la suport si nimic
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. _basty13_

    _basty13_ User

    chiar nici un moderator nu intra sa vorbeasca cu noi?????
     
    Veneficus apreciază asta.
  5. Mai bine luam zece porci.
     
    sasha_die_katze apreciază asta.
  6. _basty13_

    _basty13_ User

    Salutare Piloți ai Spațiului,

    Pentru aceia dintre voi care folosesc procesoare grafice AMD și nu reușesc să încărce clientul de joc pe driverul lor grafic actual, există o posibilă soluție pe care să încerce să o utilizeze pentru a putea juca din nou, utilizând un indicator de parametru în comanda rapidă a jocului (shortcut).

    Notă: Acest indicator va dezactiva modul 3d pentru clientul de joc și îl va forța să ruleze în modul 2d.

    Faceți click dreapta pe comanda rapidă a jocului (shortcut), apoi faceți click pe „Proprietăți”.
    Căutați câmpurile „Destinație” sau „Target”. Va avea o intrare similară cu "C:\Users\<user>\Dark Orbit\DarkOrbit.exe"

    Adăugați următoarele la sfârșitul acestui câmp de text: "--disable-gpu". Acum ar trebui să arate ca "C:\Users\<user>\Dark Orbit\DarkOrbit.exe" "--disable-gpu"

    Selectați "Ok" în partea de jos pentru a salva.

    Încercați să deschideți clientul jocului acum, dacă indicatorul a fost setat corect, clientul ar trebui să se deschidă fără să se blocheze.

    Echipa voastră Darkorbit

    folosesc 2 d si tot nu merge
    am incercat sa intru pe un cont mai mic tot de pe globala 5 si acela sa incarcat
    este posibil sa fiu afectat ca nava a ramas in harta 5 4?
    nu pot sa schimb nici hargarul
    imi zice ca numai in statie pot schimba
    eu daca sunt dezactivat de de nu merge sa schim hangarul?
    globala 5
     
    Veneficus apreciază asta.
  7. domnii admini si moderatori nu se deranjeaza sa vorbeasca cu noi, altfel se punea problema daca era un acolit de al lor de pe serverele unde au ei nave , dar nu asta e important, important este faptul ca ... nimic nu e important.prosti suntem noi, care inca jucam.o zi buna
     
    Veneficus apreciază asta.
  8. ps:va dau maine user name si parola , pe forum, sa faceti voi ce vreti cu nava
     
    sasha_die_katze și _basty13_ apreciază asta.
  9. _basty13_

    _basty13_ User

    bataie de joc au trecut 24 de ore si nu pot sa intru pe joc alooo adminiiii
     
  10. _basty13_

    _basty13_ User

    chiar iti dau dreptate vad ca de uni isi bat joc si pe alti ii ocrotesc
    am intrat cu un cont mic si mam putut pe joc si pe contul meu nu merge sa intru
     
    Veneficus apreciază asta.
  11. Da , a revenit , dar MCPK ... :p
     
  12. aaaaloooo "ALL" ...nu ar fi mai bn sa trecem pe alte jocuri??
    Astept propuneri !!

    Intre timp, eu joc Crysis3 ;)
    ok pentru voi ??
     
    Veneficus apreciază asta.
  13. OK, da.mi si vei fi raspaltit !!
    Vei fi introdus in sistemul familiei mele (doi frati si cinci nepoti) care este OBLIGATA sa se intre zinic pentru transporturi si bonusuri.

    Ca daca nu intra, nu primeste "rewards" ;)
     
  14. _basty13_

    _basty13_ User

    eu joc de placere dar daca nici maine nu intru pot sa intru pe contul meu de joc o sa dau acatiste la biserica sa se inchida poate asa ma las de joc
     
    -Anunaky- apreciază asta.
  15. Marius29s

    Marius29s User

     
    -Anunaky- apreciază asta.
  16. Marius29s

    Marius29s User

    va bateti joc de astia care nu detin bot , urat din partea voastra ! noi prosti ca va bagam voua bani pe premium rabat duplicator , stitii ce io imi vreau bani inapoi si ducetiva dracu !!!
     
    Modificat ultima dată: 2 Sep 2023
    Veneficus și -Anunaky- apreciază asta.
  17. Salutare Piloți ai Spațiului,

    Pentru aceia dintre voi care folosesc procesoare grafice AMD și nu reușesc să încărce clientul de joc pe driverul lor grafic actual, există o posibilă soluție pe care să încerce să o utilizeze pentru a putea juca din nou, utilizând un indicator de parametru în comanda rapidă a jocului (shortcut).

    Notă: Acest indicator va dezactiva modul 3d pentru clientul de joc și îl va forța să ruleze în modul 2d.

    Faceți click dreapta pe comanda rapidă a jocului (shortcut), apoi faceți click pe „Proprietăți”.
    Căutați câmpurile „Destinație” sau „Target”. Va avea o intrare similară cu "C:\Users\<user>\Dark Orbit\DarkOrbit.exe"

    Adăugați următoarele la sfârșitul acestui câmp de text: "--disable-gpu". Acum ar trebui să arate ca "C:\Users\<user>\Dark Orbit\DarkOrbit.exe" "--disable-gpu"

    Selectați "Ok" în partea de jos pentru a salva.

    Încercați să deschideți clientul jocului acum, dacă indicatorul a fost setat corect, clientul ar trebui să se deschidă fără să se blocheze.

    Echipa voastră Darkorbit.nu functioneaza, clientul de joc nu se deschide, placa video n vidia 3gb,470 m
     
  18. De la ora 7,13,nu ma mai pot comecta si presupun ca nu sunt singurul,EG7,poate va miscati mai cu talent fiindca e ziua cu dublare de porti pt cronos!!!!
     
    Modificat ultima dată: 2 Sep 2023
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și -Anunaky- apreciază asta.
  19. problema este pe mai multe servere, deci, nu numai la mn, rezolvarea va mai dura, stiu ei adminii cat.la fel si eg 2,eu is blocat de 2 zile,
     
  20. _basty13_

    _basty13_ User

    si eu sunt blocat in 5 4
    nu pot intra pe pagina de joc
    zice nu sunt conectat la servar
    astia mau facut sa joc cu un cont mic
     
    -Anunaky- apreciază asta.