Feedback Probleme tehnice de dinamică / performanţă ale jocului

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Cehn, 16 Dec 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Daca mor in zeta si ma repar de ce ma repara tot in poarta ca sa pot muri iara nu ?
     
  2. dady77-7

    dady77-7 User

    Salut,bine ca s-a rezolvat problema Mister Hermes,oare din cauza vitezei la internet nu ne putem conecta pe joc azi? :( de la salturi aiurea in portale si porti,de azi vad ca nu mai ma pot loga pe acest joc minunat care merge din ce in ce mai bine:) sau dupa ora 9.00 nu se mai poate intra pe el,decat cei care au viteza la net superioara:( cel putin pe EG 6&7 eu unul nu ma pot loga pe pagina de joc,imi da reconect de ,,n" ori :( Ms,o zi buna si spor la joc :)
     
    Modificat ultima dată: 8 Apr 2020
    klu, HIVpozitiv și omul.negru apreciază asta.
  3. pe EG 2 nu sunt prbl, cel putin la boti, sunt prezenti , se pare ca e prbl de la viteza de net.conectare normala, la 6-jumate, salt in 5-2, botii prezenti la datorie, am facut si cateva valuri in alfa , merge bn, schimbati provideru de net sau browseru.eu folosesc edge si net am de la o firma mica, nu wi-fi, fibra direct.cam asta e.spor la joc.
     
    Veneficus apreciază asta.
  4. dady77-7

    dady77-7 User

    Salut,am si eu o problema,de ce nu mai mi se deschid contactele,asamblare,obiective si progresul facut la event,problema o am de ieri seara,mersi,o zi buna si spor la joc:)
     
    Hideous_Hog și dolce-gabana[EROE] apreciază asta.
  5. Supreem*RO

    Supreem*RO User

    La nici un roman nu mai merge nimic...admini competenti... nu vezi ca de ani de zile n-am primit un raspuns pe paginile referitoare la trisat si la probleme tehnice???
     
  6. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    acesta este cadoul de Paste !!!! a murit Iepurasul !
     

  7. Da, scuze, m-am auto-citat, si pe inca un coleg, deoarece bug-ul a reaparut chiar mai intens ca inainte: nu se mai poate juca DELOC, nu se mai poate itra in harta x-1 a companiei, cu nici o nava !!!

    R E Z O L V A R E U R G E N T !!!.
     
  8. e lag infernal pe toata globala 3, nu se poate juca deloc, vine weekendul si ne uitam pe pereti daca nu se rezolva, iar un weekend in care pe darkorbit nu se face nimic, joci o 5 zile pt 2 in weekend si alea 2 zile nu se poate juca
     
  9. Ce bataie de joc si lipsa de respect.....oferiti un produs de cea mai proasta calitate ....patetic.
     
  10. dady77-7

    dady77-7 User

    In momentul de fata pe Eg6&7 eu unul nu ma pot conecta pe joc,foarte frumos si se presupune ca avem sanse egale la acest event :) bineinteles cu boooooootii nu o sa avem sanse niciodata,dar ma rog asa ceva nu exista:)
     
  11. True5.1

    True5.1 Guest

    Salutare Piloți ai Spațiului,

    Problema este cunoscuta deja departamentului tehnic, si speram sa fie rezolvata cat mai curand posibil.

    Salutări din partea,
    Echipei voastre Darkorbit

    PS: si eu întâmpin acelasi probleme ca si voi pe contul meu de joc si sper sa se rezolve cat ma curand.
     
    styv86 apreciază asta.
  12. Veneficus

    Veneficus User

    de ce stergi postari fara nici un motiv?
    e mai simplu sa stergi intrebarile decat sa dai raspunsuri???
    astept raspunsuri de la un reprezentant BP si in aceasta tema, si in tema dedicata actualului event.
    va bateti joc de noi si ne luati de prosti?

    asa cum a intrebat si cel cu postarea stearsa intreb si eu:
    care dintre probemele expuse e "cunoscuta"?????

    PS
    prt. sc. cu ambele postari!
    le stergi si nu primesc raspuns ajung si astea pe toate canalele de comunicare!
    sa va fie rusine!
     
  13. Am promis o compensație pentru jucătorii noștri care au întâmpinat problemele pe server și au rămas blocați în Porțile Galactice în ultimele săptămâni. În prezent pregătim o compensație care va include amplificatoarele cumpărate. Această compensație o vom oferi în cursul săptămânii viitoare, astfel încât jucătorii să poată folosi amplificatoarele atunci când vor avea loc următoarele zile GG de recompense duble.
    *Toate informațiile sunt furnizate fără garanție și pot exista întotdeauna schimbări de ultimă oră.

    Echipa voastră Darkorbit.

    Stiu off-topic si alte dastea... dar daca sunt fara garantie de ce le mai postezi ??? Sa treci pe aici si sa semnezi condica ???
    Astept raspuns la postarea stearsa !!! Si tacerea este un raspuns , un raspuns ca cei care sunt acolo unde sunt,sunt degeaba !
     
  14. Pe bune??? iar....
    Nu se poate sari poarta... nu ma pot deconecta....( doar daca dau X la toata pagina)
    mai bine nu mai inventati nci un eveniment... poate asa nu o sa mai fie asa lag si o sa se poata juca
     
    Veneficus, dady77-7 și sasha_die_katze apreciază asta.
  15. Da, chiar asa este, desi nu mai sunt recompense duble la GG.


    Iarasi scuze sunt exxthremmm de obligata sa ma autocitez !!
    In plus fata de citatul urmator si precedent, a mai aparut ceva, extrem de perfid:
    FOLOSESTI ABILITATI, SCHIMBI CONFIGURATII, etc,etc, ..DAR NIMICA NU SE INTAMPLA !!
    = = = motiv pentru care am fost bubuita de doua (2) ori in in 2-7 (portal cu 2-5) = = =
    Mai precis: am folosit f f repede comenzile de schimbare config (C) instshield, apoi jump portal (J) dar NIMIC !!! ... aaa scuze iarasi, da, s-a intamplat: m-au bubuit :p


    QUOTE Sasha_Die_Katze
    All, mai ales Admini !!!

    Sunt Sasha_Katza, pe GE6, id:90024842 (iarasi) ;)

    BUGURI DE DUMINICA
    - Daca faci o poarta, spre ex zeta, este foarte posibil sa nu o mai poti termina, in timp ce amplificatoarele se consuma fara rost - deoarece intrarea in etapa urmatoare nu se mai termina pan a doua zi la 6:30 (la restart server)
    - când dai sa sari prin poarta dintre harti, nava respectiva se blocheaza si dânsa
    - daca folosesti cpu de salt 2 care te duce in harta 2-1, nava se blocheaza.
    Adica, "blocat" inseamna ca saltul nu se mai termina, si/sau harta (clientul) se incarca la nesfarsit fara sa mai apara.
    NOTA: blocajul dispare dupa ce se da RESTART SERVER.

    R E Z O L V A R E U R G E N T !!!.
    ENDQUOTE
     
    Hideous_Hog, Veneficus și dady77-7 apreciază asta.
  16. Nu are relevantzä ce ti se întâmpla tie, are ce se ni întâmplä nouä ... ;)
    Este la fel ca si cu noul coronavirus: devine relevant atunci când ti se întâmplä !!! :D:D:D
     
    Modificat ultima dată: 12 Apr 2020
  17. dady77-7

    dady77-7 User

    Salut,noroc cu sync. de azi,ca iarasi nu se mai vad contacte,asamblare,obiective si progresul in poarta vesnica :( O seara buna si spor la joc :)
     
    Modificat ultima dată: 16 Apr 2020
    -•»Σxтλѕy«•-4 și Hideous_Hog apreciază asta.
  18. Ce concepte de marketing mai inventeaza luminatii DO?Oferirea de produse de proasta calitate si apoi compensari(petice) fiindca au vandut marfa proasta?Un mar stricat vandut de bun nu poate aduce beneficii pe termen lung mai ales ca viermii:D sunt primii care-l cumpara.
    Cu sync-ul de azi ce s-a rezolvat?Nu eventul in desfasurare-doar s-a pus un petic peste incompetenta.
     
  19. Probleme start joc , aloo ! De la restart nu mai merge .
     
  20. nici la mine