Probleme pagină de joc

Discuție în 'Probleme tehnice eventuri' creată de War_HammeR23, 30 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Azi nu m-am putut conecta deloc pe pagina de joc. :(
     
  2. Ce nu se intelege aici? >>"nu mai pot sa ma mai conectez pe pagina de joc sau sa schimb hangarul"
    [​IMG]
    https://gyazo.com/ab5b10d583a9ef78c334b54760aa4b74
     
  3. Multumesc .
    Am rezolvat dilema : EG1 , ma pot conecta doar cu navele din 1-1 ( nava care vroiam sa o conectez era in 1-4 ) .
    Orice salt facut in 1-4 direct din 1-1 sau prin portalele din 2 si 3 nava ramine blocata .
    1-4 inpracticabila .
     
  4. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Am uitat sa mentionez sa nu va conectati pe navele deja blocate. trebuie sa aveti o nava pe x1 cu care va conectati si nu o folositi in joc si warp pute-ti chiar si pe nava blocata

    Intra in hangar si activeaza-ti mai multe nave si ai sa te poti conecta dupa informatiile pe care deja le-am postat !
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 12 Iun 2017
  5. Nici azi dupa restart pe 1-4 eg1 nu se poate intra .
     
  6. Conexiunea va fi stabilita...
    Asa este de ieri EG
     
  7. Aţi reuşit să vă conectaţi după reiniţializarea serever-ului de joc, din această dimineaţă?

    UserID?!
     
  8. styv86

    styv86 User

    La fel si eu, doar daca ma loghez pe harta unde am ramas mai functioneaza...cum fac saltul pe o alta harta, raman blocat cu saltul, nici deconectarea nu functioneaza :( EG1 ID: 48666911.
     
  9. Nu, nu am reusit sa ma conectez. Am incercat si inainte si dupa restart, aceeasi treaba de ieri...
     
  10. La mine problema se prezinta in felul urmator : Ma pot conecta din orice harta mmo mai putin 1-4 si 1-7, pot sari in orice harta mai putin 1-4, 4-1, 1-7, 5-2 care nici macar nu apar.
    Navele blocate le recuperez cu warp.
    Nu cunosc situatia de la vru si eic .
     
    Modificat ultima dată: 12 Iun 2017
  11. Urăște

    Urăște User

    same here................ca si ieri
    atat noroc ca nu am reusit sa ma bag in vro poarta
     
  12. Conform colegilor de la suportul jocului, s-a putut efectua saltul prin portale, fără probleme. S-a trecut din harta x-6 în harta x-8, din x-8 în x-7 şi din x-7 în x-5. Veţi găsi nava (Citadel) la portalul x-5 cu x-7.
    Atât nava Tartarus cât şi cea G-Champion au fost mutate de colegii de la suport pe harta de bază a facţiunii de care aparţineţi. Ar trebui să vă puteţi conecta.

    Conform colegilor de la serviciul tehnic, se pare că pe server-ul EG1 au mai fost raportate astfel de probleme în mod aleator.


    "Same" where?! :rolleyes: ...sau o luăm pe ghicite, cine sunteţi dvs.?
     
    styv86 apreciază asta.
  13. Acum functioneaza normal. Va multumesc pentru interventie! :)
     
  14. Da merge .
    Singura problema , dupa salt dureaza cam 4-5 sec. pina la aparitia portii si a fundalului .
     
  15. malefyku26

    malefyku26 User

    da am sarit in poarta zeta acum o ora si sa blocat nu mai pot sa ma conectez nici sa schimb nava ce sa fac ca ma disperat "clientu" nu8 mai functioneaza deloc e dezastru
    ID 44920696 EG1
     
  16. S-a rezolvat problema după reiniţializarea server-ului de joc din această dimineaţă?
     
  17. malefyku26

    malefyku26 User

    va multumesc frumos pentru raspuns da sa rezolvat pe dreaku ca eu tot nu pot sa schimb nava si tot nu pot sa ma loghez pe "client"
     
  18. Colegii de la suportul jocului v-au mutat nava pe harta de bază a facțiunii de care aparțineți și ar trebui să vă puteți autentifica pe pagina de joc.

    Pe viitor, astfel de cazuri le rezolvați direct cu suportul jocului. Apelând la forum, va trebui să așteptați ceva mai mult pt. o rezolvare.
     
  19. malefyku26

    malefyku26 User

    da sa rezolvat va multumesc frumos!!

    deci numi vine sa cred am intrat iar in zeta si iar sa blocat am trimis si la supoort mesaj nu se ia nici o masur

    am apasata fara sa vreau deci revin . se rezolvase problema am intrat iar in zeta acelasi lucru sa intamplat am ramas blocat in zeta nu mai pot sa ma conectez pe client si nu pot sa schimb nava te rog eu ajutama ca am trimis cerere si la suport si nici un raspuns nam primit poate ai tu alta influenta faceti ceva va rog user id 44920696 EG 1
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 16 Iun 2017
  20. Conform celor de la suportul jocului, problema dvs. a fost rezolvată.