Probleme pagină de joc

Discuție în 'Probleme tehnice eventuri' creată de War_HammeR23, 30 Mai 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Neutron18

    Neutron18 User

    ASA este?Cumde alte erori s-au reparat, iar asta care e o eroare majora este trecuta cu vederea?
     
  2. Înţeleg nemulţumirea dvs. însă, până în acest moment, nu am informaţii suplimentare legate de această problemă. Să sperăm că ziua de mâine, care este ziua în care se fac de obicei actualizări ale clientului de joc, vă va aduce veşti bune.

    Deşi este o problemă, majoră este atunci când afectează un număr substanţial de utilizatori. Mi-e greu să cred că un număr impresionant de utilizatori se aflau la momentul cu pricina în poarta Kuiper.

    Rămâne să vedem ce poziţie va adopta dezvoltatorul jocului faţă de cei afectaţi de această problemă, imediat după remedierea ei.
     
  3. ma alatur si eu celor care erau in poarta kuiper si sper sa se rezolve mai repede si sa avem ceva bonusuri suplimentare :( timp de mai bine de o saptamana noi toti cei blocati nu am reusit sa profitam de ofertele de joc(bustere,cutii si alte concursuri etc) sa nu mai zic ca sunt satul sa dau tech-uri ca sa mai consum seprom ca nu il pot pune pe lasere
     
  4. :)))):))):)))) desi nu e de ras , pt ca si eu sunt unul din cei ramasi blocati, comentul tau ma cam facut sa rad, si eu fac acelasi lucru toata ziua ...tech-uri :)))
     
  5. ***0007***

    ***0007*** User

    Domnu ©ØrrØsivΞ am o intrebare???
    Cine imi da mie inapoi o saptamina jumate premium si o saptamina de rabat si duplicator?????
    Ca liam perdut si am dat bani pe ele?????
    Ca nava mea a stat blocata in cuiper......
     
  6. dragi prieteni va anunt cu placere ca azi s-a rezolvat problema conectarii pt cei ramasi blocati in kupier, cel putin mie mi sa conectat si am reusit sa ma joc, sper ca va merge si voua. Bafta !:D;)
     
  7. Într-adevăr, de ieri după ora 15:00 (ora server-ului) ar trebui ca toţi cei care întâmpinau problema cu imposibilitatea de conectare la pagina de joc, acum să se poată conecta fără probleme.

    Recomand a se efectua şi o ştergere de cookies şi cache. Dacă mai sunt utilizatori care nu se pot conecta, îi rog să raporteze aici, menţionând userID şi server de joc.
     
    Neutron18 și War_HammeR23 apreciază asta.
  8. Asta inseamna ca as putea sa intru sa termin poarta kupier fara nici un risc de a ramane din nou blocat, nu de alta dar am ramas cu sechele dupa experienta trecuta,traumatizat :)
     
  9. Neutron18

    Neutron18 User

    Am o mica intrebare:pachetele care sau pierdut (premium/rabat/duplicator)in perioada in care nu ne-am putut conecta, se vor compensa , sau se vor prelungi cumva?
     
  10. Aşteptăm reacţia dezvoltatorului jocului în legătură cu acest subiect. În acest moment, nu există vreo informaţie în acest sens.
     
  11. Bismut

    Bismut User

    Dupa cum vad dureaza foarte mult timp pana se ia o decizie ...ar trebui ca cei de la bigpoint sa mareasca personalul...de fiecare data cand a existat un bug playerii au stat cu el zile in sir, in unele cazuri e vorba de ani, cat despre update-uri/actualizari la fel, de fiecare data au existat probleme care s-au rezolvat intr-um timp destul de lung. In felul asta nu isi vor indeplini niciodata visurile care consta in punerea acestui joc pe picioare macar cum a fost in anii trecuti 2008-2011.
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  12. dar cu navele standard ce se mai aude?se mai face ceva sau sunt pirdute?ne mai vorbind ca la misiunile cu inamici nu se mai contorizeaza si suntem cu misiunile luate si incepute degeaba .ceva vesti ne puteti da?
     
  13. Momentan se testează un "script" care va credita navele lipsă. Dacă se obţin rezultatele scontate, probabil nu va mai dura mult până la rularea lui în clientul de joc.
     
    motanu_1990 apreciază asta.
  14. Salut,in urma schimbari Hangarului nu mai am unele designuri de goliat,inclusiv cel luat cu bani de la shop.Designul se chema :de otel.ce s a intamplat ??
     
  15. mobob

    mobob User

    ::))
    pai daca era de otel,nu e evident? l-au vindut la fier vechi.....

    e suficient sa citesti postarila de deasupra postarii tale si te lamuresti....
    designul nu a disparut nicaieri,dar probabil si la tine e ca la multi altii,nu mai ai goliatul de baza ,si de aia nu poti accesa acele designuri cosmetice.
     
  16. Bismut

    Bismut User

    Designurile care nu ofera nici un bonus nu le poti vedea in hangar, doar daca dai click pe nava standard care le poate "imbraca".
     
    Modificat ultima dată: 9 Iun 2016
  17. cand o sa dea inapoi nava standard o sa le vezi si pe cele fara abilitati.daca vrei o poti achizitiona iar de la shop sau licitatie si apoi poti echipa designu respectiv
     
  18. Buna ziua! Am ramas blocat in poarta Kuiper si nu mai pot sa ma mai conectez pe pagina de joc sau sa schimb hangarul. Mentionez ca am efectuat stergerea coockie-urilor si a cache-ului, fara vreun rezultat.
    Server: EG1, UID:163893317
     
  19. Maidanezu

    Maidanezu User

    la fel si la mine,frate nu te poti conecta pe joc
     
  20. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Va puteti conecta pe joc dar trebuie sa fiti f. atenti. Incerca-ti sa va conectati cu una din navele din hangar indiferent care, daca reusiti sa nu sariti portale !!!! daca sariti atunci numai cu CPU-ul de jump !! evitati GG-ul

    Conecteazate pe alta nava ( eu ma conectez ci citadelul ) dupa ce te-ai conectat dai Warp pe nava care vrei si functioneaza dar citeste si ce am scris mai sus
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 12 Iun 2017