Probleme materializator GG

Discuție în 'Probleme generale' creată de Ragnaros, 25 Iun 2023.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Ragnaros

    Ragnaros User

    se pare ca eroarea cu materializatorul de elemente de porti galactice persista, BP nedand importanta acestui lucru,sau poate anumite persoane care au datoria de a raporta acest lucru mai departe, departamentului tehnic , nu o fac.mai oameni buni, daca nu sunteti in stare, lasati i pe altii, se gasesc si posturi de tractoristi disponibile.daca vrem sau putem sa jucam un joc, macar faceti l sa mearga.sau spuneti ne sa ne cautam alte jocurri, sa nu ne mai pierdem vremea aici.
     
  2. hm. nu vad nici un bonus nova la terminarea portilor.e doar o vrajeala de 2 lei .tipic BP
     
  3. Am fct 3 porti azi si NIK....!
     
    ==H*Y*P*E*R*I*O*N== și Veneficus apreciază asta.
  4. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    uite ce zice althea în ultima temă în care un alt jucător a mai solicitat rezolvarea acestei probleme.

    doamnă, zic eu, poate că inițiatorul temei nu a mai revenit fiindcă a văzut atenția și deosebitul interes pe care bp le acordă jucătorilor pe acest joc și a făcut infarct de ciudă că a pierdut timpul pe aici, ori, poate și-a băgat piciorul în el de cont văzînd interesul bp, dar althea, dacă n-ai fi fost atît de grăbită să scapi de o problemă pe care bp nu vrea s-o rezolve ai fi observat că în tema respectivă au mai apărut încă cinci jucători, mai tari de inimă și cu piciorul mai moale care reclamau aceeași problemă și precizau chiar și serverul care, de fapt, nu are nici o importanță căci problema reclamată se manifestă pe toate serverele și tuturor jucătorilor.
     
  5. Mai nou, aceeasi eroare si la hangar

    Doar nu ai vrea sa-ti dea tie da si ei pe conturile lor ;)
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 26 Iun 2023
    Veneficus apreciază asta.
  6. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit


    Există un regulament în ceea ce privește titlul unei teme atunci când este inițiată în forum. Eu i-aș fi șters tema din start user-ului respectiv, dar colegul meu a avut bunăvoința să ignore lipsa de respect și să-i răspundă. Deci, tema nu a fost închisă fiindcă s-ar fi rezolvat vreo eroare ci fiindcă titlul, în afară de lipsă respect, nu era unul relevant pentru comunitatea acestui forum.

    Cine dorește cu să fie tratat cu respect și să i se răspundă în forum, ar trebui să arate respect la rândul lui. Nici eu, nici colegul meu nu suntem aici să suportăm insultele nimănui. Sper ca utilizatorii acestui forum să înțeleagă acest aspect și să dezvoltăm o relație plăcută și utilă ambelor părți.

    Nimeni în acest forum sau în altul, nu rezolvă probleme tehnice, ele sunt transmise mai departe. Unele necesită un timp mai lung pentru a fi investigate și remediate, iar asta nu ține de noi.

    În primul rând, te rog să arăți respect în mesajele pe care le scrii în forum, altfel vom fi nevoiți să le ignorăm. Referitor la sesizarea ta legată de materializator, te rog să citești ultimul paragraf din mesajul de mai sus.
     
  7. poi..care este procent.de a deschide o anumita poarta..?
    parca era 13% acum //?redus 0%..
    ce sa zic la ..duble,triple..s.a.m.d
    aveam,un concept,sa zic...de a da duble..
    dupa numite trageri,sau dupa unele itemuri..,munitie,gg../acum vax
    respect..?
    DAA ptr cei ce joaca cu mouse-ul ..pe mana
    a-m zis..joc jocul..asa..
    ..noo,comment
    aa,re
    WIΖΛΓΔ

    pss
     
    Modificat ultima dată: 26 Iun 2023
    Veneficus apreciază asta.
  8. Doamna de ce credeti ca jucatorii sunt frustrati? Va dau eu raspunsul - fiind ca nu le dati macar un raspuns fie el si o minciuna. Cat este de greu sa dati un raspuns gen " Am transmis mai departe departamentului tehnic"? Dar cred ca sunteti lipsiti de interes sa informati jucatorii putini cat au mai ramas.
     
    Modificat ultima dată: 23 Aug 2023
    Veneficus apreciază asta.
  9. Te rog frumos da un raspuns in feedback-ul eventului actual unde va cer sa-mi spuneti de ce iau mai putin la finalizarea portalului. Nu va place sa fiti acuzati dar voi acuzati. Deci raspundeti doleantelor jucatorilor (cum o fac colegii dumneavoastra din alte forumuri ale DO ) si o sa fiti respectati. Eu unu sincer sa fiu la toate postarile mi-ati raspuns in doi peri ( de sus) pentru ca aveti puterea de a taia si spanzura . RUSINICA
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. _basty13_

    _basty13_ User

    [QUOTE="Althea, post: 871414, member: 224464



    buna ziua
    nu inteleg cum este posibil ca la uni sa faca atatea puncte in poarta astral cand
    la mine fac de 2 ori poarta si imi da foarte diferit punctele si cu aceiasi nava
    pusat

    prima poarta 7832
    a doua poarta7644
    a 3 poarta 7451

    de precizat in a 2 poarta am avut mai multe decat in prima poarta si puncte am
    luat mai putine(acea cheiste de iei 350 de puncte in loc de 300)
    de ce ?

    eu am incercat pate navele si niciodata nu am reusit sa trec de 8000 de puncte
    in schimb vad ca uni au o medie din 3 porti de 8112
    la ei cum se poate si la mine nu?

    fac eu ceva gresit?

    aceasta postare am trimiso aici ca poate cineva ma ajuta
    de la suport mau trimis pe forum
     
    Veneficus apreciază asta.
  11. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    colegul tău nu a avut bunăvoință ci doar intenția de a-l pedepsi pe utilizator cerîndu-i să-și posteze datele pentru o identificare mai facilă pentru cineva care nu are privilegii pe forum sau nu știe să le folosească.

    tot la lipsă de respect mă gîndesc și eu cînd observ că intervențiile a încă cinci utilizatori sunt tratate cu maximul de „respect„ posibil și intervențiile lor sunt ignorate iar tema în care au fost postate, închisă !
    asta doar ca măsură de retorsiune aplicată întregii comunități nu-i așa !?

    și credeți doamnă, că această comunitate este datoare să suporte noua formă de ”respect” descoperită și impusă de echipa de moderare !? mai reflectați la asta !
     
  12. _basty13_

    _basty13_ User

    unde sa mai scriu ca la suport nu se rezolva pe forum nu se rezolva
    gat si eu o data pe loc 100 si ce sa vezi nu iau nimica reconpensa
    de ce?
     
    Veneficus apreciază asta.
  13. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Nu există nicio nouă formă de respect, pentru lămuriri, recomand citirea, dar și respectarea regulamentului de forum, care nu s-a modificat în ultimii 10 ani chiar deloc. :)

    O regulă importantă a deontologiei: „nu trata o altă persoană aşa cum nu ai dori să fii tratat tu însuţi".

    Nu am la ce să reflectez, nu este vorba despre respectul impus de cineva anume, asta ține de valorile morale ale fiecăruia.


     
  14. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nicăieri regulamentul forumului nu vă impune să ignorați problemele reale semnalate de o multitudine de jucători într-o tema chiar dacă în acea temă altcineva a fost nepoliticos ! iar dacă tot ați adus în discuție deontologia, rogu-vă, enunțaține și nouă aici, care este rolul echipei de moderare în acest joc, rol raportat la problemele semnalate de jucători pe forum. bănuiesc că mai există și alte sarcini în afara celor de a răspunde la tiketele adresate suportului sau de a posta (și asta cu destule întîrzieri) traducerile a la google translate venite de la bigpoint.

    ps: studiați vă rog (forumul vă stă la dispoziție pentru asta) maniera în care erau tratate la început problemele semnalate de jucători pe forum.
    alt ps: presupun că nu aveți nici o oglindă prin preajmă, altfel ați fi observat că tot ce reproșați comunității este o reflexie a comportamentului echipei de moderare față de jucători și problemele lor !
     
  15. Veneficus

    Veneficus User

    mda...
    despre tratament se discuta aici Althea... nu o tot coti pe dupa colt...
    tratamentul aplicat de tine, mie si altor utilizatori care au postat in tema inchisa de tine, fara a oferi nici un raspuns/solutie problemei enuntate.

    adevarat...
     
  16. FRUMUSICA

    FRUMUSICA User

    o intrebare ca de la om la om de ce s-au banat conturi pe g1 la jucatori care nu au folosit boot pe motiv de boot? cu ce au deranjat acei jucatori romani de pe g1 ... acolo bate vantul nu mai joaca romanii . sa va fie rusine ca nu a-ti dat explicatii nici pana in ziua de azi!

    si ca sa revin la intrebarea de mai sus pe g1 la vrn au fost banati 14 jucatori din clan si noi am fost cel mai corect clan care nu am folosit programe cel putin eu nu am folosit boot nicidata si am fost banat pe motiv de boot! este o fata in clan care a jucat corect dintotdeauna si a jucat 2 ore intr-o luna si atunci a prins-o... ca boota hai mai lasati-ma ! motiv mai clar ca asta ca ce sa va mai spun ! si revin cu intrebarile de ce nu dati raspunsuri ? De asta nu mai joaca romanii . si suntem jucatori vechi de peste 10 ani de joc de pe g1 .
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Iun 2023
    **»Ħ€®ÇЦŁ€Ŝ«** apreciază asta.
  17. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Am testat materializatorul GG și a funcționat corect, fără erori, am putut construi 2 porți galactice.

    Pentru cei care mai întâmpină probleme, vă rog să oferiți cât mai multe detalii, ca de exemplu:

    • Server de joc
    • Ziua și ora la care ați primit eroarea
    • Câte încărcături de energie ați folosit pe tragere
    • Dacă primiți un mesaj de eroare, vă rugăm să postați imaginea
    • Specificați la ce interval de timp când primiți eroarea
    • Dacă nu primiți o eroare anume, vă rog să detaliați ce se întâmplă
    • Orice alte detalii care pot ajuta la reproducerea erorii vor fi binevenite

    Vă rog să folosiți acestă temă
    doar pentru sesizări legate de acestă problemă. Postările off topic, cu tot respectul, vor fi ignorate. Pentru a primi răspuns la orice altă problemă, diferită de cea discutată aici, vă rog să deschideți o nouă temă, într-un sub forum potrivit și să alegeți un titlu cât mai reprezentativ.

    Mulțumim pentru înțelegere!
     
    Modificat ultima dată: 29 Iun 2023
  18. Tinand cont ca astazi este miercuri si jucatori destul de putini, va invit sa faceti testul sambata si duminica in zilele cand se fac porti pe banda rulanta.Ne cereti multe detalii dar in alte postari care va dam detalii ne ignorati si ne sfidati fara a da un raspuns sau pur si simplu va bateti joc de noi . Noi cerem ajutor si voi sunteti indiferenti, Nu este asa doamna Alteea?
     
    Modificat ultima dată: 28 Iun 2023
    FRUMUSICA și Veneficus apreciază asta.
  19. poi,,fata de ceilalti players..sorry
    eu am ,poate sii ,unii jucatori,..nu vb in numele lor
    aceasta ..cee?

    poi..care este procent.de a deschide o anumita poarta..?
    parca era 13% acum //?redus 0%..
    ce sa zic la ..duble,triple..s.a.m.d
    aveam,un concept,sa zic...de a da duble..
    dupa numite trageri,sau dupa unele itemuri..,munitie,gg../acum vax
    respect..?
    DAA ptr cei ce joaca cu mouse-ul ..pe mana
    a-m zis..joc jocul..asa..
    ..noo,comment
    aa,re
    WIΖΛΓΔ
     
  20. Eu nu am facut referire la procent . Eu joc manual la fel trag si la porti si dupa 2-3 trageri imi da eroare care doamna spune ca totul este in regula ca si recompensele de la noul eveniment .Probabil dumeaei verifica pe serverul de test sau pe serverul unde are cont.
     
    **»Ħ€®ÇЦŁ€Ŝ«** apreciază asta.