Probleme Logare

Discuție în 'Probleme generale' creată de Seth1980[EG1], 9 Mar 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Ai sters cache/cookie la ,,De la inceputul timpului'' nu de ,,Ultima zi''
    Te rog sa incerci dinou.
     
  2. Am sters absolut tot ^^ sa dau si reinstalare la windows?
    Nu e prima data cand se intampla asta,eu cred ca ma las,nu merita timpul alocat,nici macar un support ok nu au,astept 2-3 zile pentru un raspuns...
     
  3. Eu logam si apoi brusc apare
    ,,

    Eroare de server


    Site-ul web a întâmpinat o eroare în timpul recepționării http://darkorbit.ro/ProjectApi/Auth...5eClDXj6_7TMf2JerwC7zG7LeISaoSco1GWiRFpEOyqjs. S-ar putea să fie oprit pentru mentenanță, sau să nu fie configurat corect. ''

    Cei cu eroare de server faceti vreo greseala?

    Si apoi brusc apar iar la HOME

    ,,Eroare de server

    Site-ul web a întâmpinat o eroare în timpul recepționării http://int13.darkorbit.bigpoint.com/indexInternal.es?action=internalClan. S-ar putea să fie oprit pentru mentenanță, sau să nu fie configurat corect. ''
    Si dupaia dau refresh F5 si dupaia revenea la normal problema cu eroare de server ramane discutat.
    P.S. Va rog sa ne spuneti cei cu progleme astea legate de eroarea de server!

    Nu trebuie reinstalat windows poate e o probleme cu browseru.
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 10 Mar 2016
  4. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    este o problema legata de serverul BP am avut si eu probleme pe globala 3 dar acum am reusit sa ma conectez,insa probleme persista la unele pagini din joc
     
  5. Am solicitat unui alt utilizator, tot în această temă, userID şi o captură ecran cu mesajul erorii / eroarea.

    E de la sine înţeles că doar "lacrimile" nu vor grăbi rezolvarea problemei.


    Am spus deja, mai rămâne să citiţi!
     
    Modificat ultima dată: 10 Mar 2016
  6. Din nefericire, cum un rău nu vine niciodată singur, astăzi, server-ele DO au fost supuse şi unui atac DDoS.

    Acest lucru a complicat problemele deja existente însă se lucrează la stabilizarea server-elor şi eliminarea problemelor ce le afectează.
     
  7. styv86

    styv86 User

    Rau, foarte rau...asa se intampla cand sunt dusmani care vor sa doboare un colos.
     
  8. ΛŤЯØX

    ΛŤЯØX User

    mi se pare absurd dau bani pe amplificator de 50% PE in timp real si nu ma pot loga sa joc ... :(
     
  9. Vladut

    Vladut User

    Si care sunt acele implementari facute in cadrul jocului? E ceva nou sau...?
     
  10. Aţi dat bani pe uridium şi, în plus, aţi primit şi amplificatorul de 50% PE.

    Pe de altă parte, nici până la această oră cei ce se plângeau de problemele de autentificare pe contul de joc, nu mi-au furnizat detaliile solicitate cum, de alt fel, nici dvs. nu aţi furnizat niciun fel de detaliu.


    Ca atare, nu-mi mai rămâne decât să întreb dacă mai sunt probleme cu autentificarea la contul de joc?

    Sunteţi "off-topic"!
     
  11. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    Eu consider ca intrebarea e chiar "on-topic", avand in vedere ca acele modificari sunt cauzele care au dus la aparitia acelor erori. Cum in meniuri sau in alte parti ale jocului nu am reusit sa identific o modificare, ma vad nevoit sa va adresez aceeasi intrebare: care sunt acele modificari care au fost realizate, si care au dus la aceste probleme?
     
    LASERSMART apreciază asta.
  12. LASERSMART

    LASERSMART User

    chiar dacă logarea pe servere nu mai este imposibilă problemele generate de acele ”modificări” persistă în continuare: lag aproape generalizat, erori foarte dese pe pagina materializatorului de componente GG, așa numita ”pagină albă” care apare atunci cînd încerci să accesezi diverse secțiuni ale jocului, inclusiv fereastra de joc.
    nu vom afla de la bp ce anume a modificat în scriptul jocului, oricum, dacă ar fi fost ceva în beneficiul jucătorilor am fi găsit pe undeva (forum, fb) laudele corespunzătoare.
     
    Modificat ultima dată: 14 Mar 2016
  13. CapoHrx

    CapoHrx User

    Problemele la logare pe pagina pricipala si de joc persista, materializatorul da minim zece erori la 100 de clickuri, afisand textul :eroare necunoscuta. Daca e eroare necunoscuta e grav! Mai trebuie sa si urmaresc daca nu cumva am folosit in gol materializatorul , duplicatorul etc. Cel mai grav e cand apare eroarea la licitatie.E neplacut

    Off topic :Sistemul de joc incepe sa semene cu cardul de sanatate romanesc:(. Astept cu nerabdare urmatorul sondaj BP referitor la experienta de joc, si recompensare pentru stresul si nervii cauzati de sistem. Se presupune ca un joc ne delecteza, insa sistemul prin care functioneaza acesta in cauza provoaca nervi si stress la fiecare 5 minute. Dace eu platesc un serviciu, ma astept sa beneficiez de el integral, nu cu intreruperi. Nu cred ca scrie undeva in "User Agreement" ca ne putem astepta la prabusiri de sistem, si erori la fiecare 5 minute , pe perioada nedefinita, si cand ne e lumea mai draga.
    Va rog impartasiti nemltumirea mea cu suportul de joc la urmatorul meeting, sau transmitere feedback:p
     
    OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ apreciază asta.
  14. asa este.da eroare 500:eek:ce o mai fi si asta.
     
  15. eroare 500;;The website encountered an error while....nu m-ai intampin aceasta problema la logare
    dealtfel acum am aceleasi probleme descrise de LASERSMART
    materializatorul GG - la10-12 trageri apare un anunt intr-o fereastra ceva de genul ,,a aparut o eroare-te rugam sa reancarci,,acelasi anunt apare si la hangar-echipament ,cand incerc sa reechipez nava cu alte item-uri
    uneori apare si pagina alba ,rezolv cu un reload
    joc pe eg4 limba romana
    provider internet Digi Net Fiberlink 300
    despre sistem: Windows 7 Ultimate 32-bit SP1, procesor:Intel Core i3-4160 @ 3.6GHz,4.0GB RAM,placa grafica:NVIDIA GeForce GT 640:
    Tip memorie GDDR3
    Dimensiune memorie 1 GB
    BUS memorie 128 bit
    Frecventa memorie efectiva 1782 MHz
    Latime banda max 28.51 GB/sec
    placa de baza ASUS H81M-PLUS
    monitor DELL U2414H
    rog a fi scuzat pentru a fi dat unele date irelevante pentru unii
     
  16. Buna seara,nici macar acum nu este rezolvata problema , cunoasteti vreo informatie cand s-ar reveni la normal?Ca devine deja jenant,multumesc.
     
  17. Să sperăm că în curând. Totuşi, în vestul Europei se cam sărbătoreşte Paştele zilele acestea şi se prea poate să existe şi la dezvoltatorul jocului conceptul de "vacanţă". ;)
     
  18. Cam lunga vacanta asta domnule...din cate stiu eu se sarbatoreste o zi ,doua si dupa la munca...este 04.03 si problema inca persista,pentru o companie care se pretinde a fi mare este o situatie super jalnica,o zi buna.
     
  19. Asta înseamnă o companie mare, să îţi permiţi super vacanţe! ;)

    Suportul tehnic a fost informat, mai mult decât atât nu am ce face.