Probleme licitatii

Discuție în 'Probleme generale' creată de WIΖΛΓΔ, 25 Apr 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. apare oferta inregistrata . 24.04. 23:30Oferta înregistrată- 27,617,719 C. 24.04. 23:37Oferta înregistrată- 803,185,978 C. 25.04. 00:00Rabat Premium: credit de 5% pe licitaţia câştigată.+ 40,159,299 C. si la licitatie ma arata castigator, am primit nava dar designu veteran nu .
     
  2. Nu imi dau seama ce au facut la pagina aia de licitatii de merge asa greu. :mad:
     
    Modificat ultima dată: 25 Apr 2014
  3. P!x3lL

    P!x3lL User

    Si eu am aceias problema, cand intru la licitatie mere totul foarte greu este o probelma de cateva zile.
     
  4. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    analogia dumneavoastră este desuetă şi total (cum vă place dumneavoastră să spuneţi) nepotrivită. eu nu am cerut "îngheţarea" jocului (aşa cum sugeraţi) ci am atras atenţia asupra unui update minor care consumă nejustificat de multe resurse ale calculatoarelor. nu puteţi motiva în nici un fel acest consum, poate doar dacă avansaţi ideea că pc-urile noastre trebuie să suplinească funcţia serverelor bp pentru a calcula în timp real toate modificările de pe pagina de licitaţii. se întîmplă asta cumva ?! :eek:
     
    Modificat ultima dată: 25 Apr 2014
  5. Hermes

    Hermes Guest

    Analogia este facuta pentru toti, nu numai pentru domnia voastra care va considerati la un nivel mult mai inalt decat altii...:rolleyes:
    Chiar si in cazul asta , am atras atentia echipei tehnice despre acest consum exagerat de resurse. Daca se poate schimba/remedia ceva in acest sens , cu siguranta o vor face , iar noi o sa va tinem la curent.
     
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    faceţi nişte deducţii uluitoare despre persoana mea şi consideraţiile mele. mă rog, este dreptul dumneavoastră să vă canalizaţi creativitatea imaginativă în orice direcţie, oricît de surprinzătoare ar fi aceasta. cum nici eu şi nici consideraţiile mele nu suntem subiectul acestei teme eu zic să ne păstrăm on topic rezumîndu-ne la discuţia despre pagina de licitaţii. în acest sens, cred că ultimul paragraf al intervenţiei dumneavoastră este mai mult decît suficient pentru limpezirea de moment a situaţiei.
     
  7. ...întocmai, însă răspunsul era adresat către:

    În ceea ce priveşte:

    ...vizam:

    Suportul tehnic a fost deja atenţionat asupra consumului nejustificat de resurse pe care îl produce accesarea paginii de licitaţii.

    De asemenea, problema necreditării obiectelor câştigate la licitaţie ar trebui să fie şi aceasta rezolvataă.
     
  8. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Pe hărţi, am înţeles că sunt necesare multe resurse pentru că totul este în mişcare şi etc, dar şi în acest caz avem posibilitatea de a seta totul pe minim pentru a ne vedea de treabă. În schimb pe pagina de licitaţii unde nu avem acea multitudine de obiecte cu acţiuni imprevizibile şi în continuă mişcare, adăugarea unui "simplu" buton, face ca totul să se mişte ... după o voinţă proprie în pagină să spun aşa, pentru că liniaritatea derulării listei s-a făcut ţăndări, iar reacţiile paginii la opţiunile făcute de mine se lasă foarte mult aşteptate, astfel încât se duce sufletului ideea de licitaţie în timp real. În plus, nu ştiu nici o setare pentru pagina asta, care să-mi reducă consumul de resurse şi să-mi redea cursivitatea paginii.
    Este o prea mare diferenţă de funcţionare de la o zi la alta, şi nu în sensul bun al cuvântului. Parcă am vrea să vindem ultima generaţie de sisteme pentru gaming.
    Oricum, multumim pentru promptitudine şi aşteptăm cu nerăbdare revenirea la o pagină de licitaţii mai prietenoasă, sau măcar cum era ea înainte de buton (din punct de vedere funcţional).
    O seară bună.
     
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  9. !!(-.-)!!

    !!(-.-)!! User

    Oferta supralicitată. de mine?
    1. Licitez pentru (Amplificator de resurse (RES-B01)) 10.000 credite.
    2.Pentru a fi sigur ca il iau, licitez 50.000 credite :)
    3. Dupa ce plasez licitatia, vad ca la mesaje apare 1
    4.Ma panichez si vad ca
    "Salutări
    Oferta ta pentru Amplificator de resurse (RES-B01) a fost supralicitată. Ți s-au returnat creditele.
    Echipa DarkOrbit"
    5. intru rapid la licitatie sa vad cine a supralicitat ofera mea, si surpriza eu sunt acela,
    Inainte de a se introduce obtiunea de a primi/ a nu primi mesaje de confirmare nu se intampla asa ceva.
    Se intampla de fiecare data cand licitez mai mult fata de mine :)
     
  10. de fiecare data cand un jucator sau chiar si tu supralicitezi primesti mail . nu este un bug asa este la toti
     
  11. !!(-.-)!!

    !!(-.-)!! User

    Cum ? supralicitezi peste tine?? Pana acum nu primeai astfel de mesaje, si este derutant.
     
  12. EmYy_1995

    EmYy_1995 User

    Depifeaza sa mai primesti e-mail de confirmare si nu vei mai primi.
     
  13. !!(-.-)!!

    !!(-.-)!! User

    Multumesc capitane evident, dar ca sa castigi o licitatie sau mai mlte trebuie sa vezi cine liciteaza peste tine si la ce item , asta nu e o solutie.
     
  14. i7 / 2.4GHz / 8 G rami .... se poate licita, dar pagina sacadeaza foarte rau...
     
  15. si la mine merge la fel ,mai erau 43sec si cand licitez deja trecuse ora.poi cate sec iti ia sa faci licitatia ,doar cateva,de o vreme merge f rau licitatia si jocul in general.
     
  16. Atunci hotarastete ce vrei ! , nu e bug , e un mesaj normal de supralicitare ...
     
  17. Sunt singurul cu un lag imens atunci cand dau la Licitatii? Aceea sectiune de pe prima pagina ii singura care imi merge infernal,sta foarte mult sa se incarce,si abia pot pune niste amarate de credite la un obiect.. Si pe langa asta ,a-ti rezolvat problemacu creditarea itemelor castigate ? De exemplu ieri am castigat un scut B02 ,mi-a aparut ca eu am fost castigatorul,am primit si mail de confirmare despre castig, dar cand sa-l echipez ...
     
  18. Silviu

    Silviu User

    La fel și la mine, pagina aceasta îmi ține ambele nuclee ale procesorului aproape la 50% constant, exact la fel ca vechea pagină de licitații. Și în mare parte din modul învechit de a implementa site-ul web al celor de la departamentul tehnic. Au împopoțonat siteul mult prea mult și au făcut-o într-un mod foarte greșit. HTML5 și CSS3 ar putea să se ocupe de elementele grafice de pe site, iar dacă există ceva ce nu poate fi implementat așa, există întotdeauna WebGL, care este același lucru ca și OpenGL, doar că funcționează pe browsere de internet, iar OpenGL este un motor grafic folosit extensiv pentru crearea jocurilor, iar pe Android, OpenGL ES se ocupă cu redarea grafică a jocurilor. Și cu asta mi-am demonstrat punctul de vedere.

    Deci un upgrade al tehnicienilor Darkorbit către tehnologii mai noi, ar fi un pas spre viitor. Ba chiar și noua versiune 3D ar putea fi implementată în WebGL. Și pentru cine nu știe ce e WebGL, atunci intrați pe Google Maps și îl vedeți în acțiune. Acolo totul este afișat folosit WebGL, de la hărțile 2D la cele 3D și la Street View.
     
  19. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    tehnologii noi, eliminarea bug-urilor stresante, optimizarea jocului în direcţia dorită de utilizatori, toate astea sunt acţiuni care, pentru a se înfăptui, au nevoie să fie "stimulate" de anumite interese care, din nefericire pentru noi, contrazic ideea de free game. bănuiesc deci că ne vom "bucura" mult şi bine de acum înainte de prezenta pagină de licitaţii aşa cum o avem acum !
     
  20. hmm ..sa avem si 20 nuclee procesor ..nu lucreaza toate odata ..,,poti avea i7 ,dar daca hdd nu are viteza,nu e suficient spatiu liber ramas pe el ,placa video ,chiar daca e gtx ,sau ultimul amd raportat ca performanta .avand numa cateva zeci de ore de functionare,da rateuri,nu functioneaza in parametrii normali,sa nu uitam si ce viteza avem la internet ,ce ping avem,toate, contribuie in mica s-au m-ai mare masura la bunul mers al unei licitatii

    Mod Edit: Off topic eliminat!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 28 Apr 2014