Probleme licitatii

Discuție în 'Probleme generale' creată de WIΖΛΓΔ, 25 Apr 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    nu ştiu ce legătură are restricţionarea de plăţi din clan cu pagina de licitaţii însă după restartul de ieri după amiază pagina de licitaţii blochează pur şi simplu browserul. situaţia este mai evidentă pe mozila dar şi pe iron sau chrome.
    pînă la restartul de ieri pagina de licitaţii a funcţionat acceptabil pe calculatorul meu (P IV / 3000 Mhz). situaţia relatată a fost verificată pe mai multe calculatoare aşa că nu cred că intervenţiile de genul "la mine merge" au locul pe aici.
     
  2. Hunter`90

    Hunter`90 User

    Debifeaza "Use Hardware Acceleration When Available"(Utilizați accelerare hardware atunci cand este disponibila), din meniul optiuni avansate, in firefox.
    Sistemele vechi dotate cu placi video pe slot AGP sunt puse la grea incercare in ziua de azi.
     
  3. Şi pagina de licitaţii a primit o mică "îmbunătăţire", respectiv poţi opta dacă doreşti să primeşti notificări prin e-mail despre licitaţiile efectuate.

    Acest lucru se face prin bifarea / debifarea opţiunii aflate în colţul stânga-jos, pe pagina de Licitaţii.
     
  4. DORYAN13

    DORYAN13 User

    Cu aceeaşi situaţie mă confrunt şi eu, tot de ieri. i3/2,53Mhz/3G de RAM. Am sperat ca după restartul de dimineaţă îşi revine, dar în continuare pagina de licitaţii funcţionează sub orice limită. Nu se poate licita în astfel de condiţii.
     
  5. ...şi totuşi există jucători care licitează, pagina de licitaţii nefiind goală! :rolleyes:

    Nu contest faptul că acum, accesarea paginii de licitaţie face ventilatorul calculatorului de servici PIV / 3,4 GHz să "decoleze" însă, pot licita. Nu se blochează browser-ul ci doar e mai dificilă derularea cursorului paginii de licitaţii.
     
  6. problema este urmatoarea am castigat la licitatie nava citadel si design citadel veteran , si in hangar nu imi apare designul si nici pe nava.
     
  7. Eşti sigur că ai câştigat?

    Verifică secţiunea Uridium / Bilanţ a contului tău de joc şi compară sumele licitate (cele cu " - ") cu sumele restituite (cele cu " + ").


    Dacă nu-ţi iese socoteala, te adresezi suportului şi vor face ei aceeaşi comparaţie.
     
  8. Eu am pierdut 400 milioane pe boostere pe care le-am castigat si nu le-am primit. La istoric apar eu, insa nu am primit nici e-mail-ul de confirmare castig, nici ca mi s-au inapoiat creditele. Bineinteles ca nu aveam cum sa primesc e-mail cu informatia de inapoiere a creditelor, pentru ca eu sunt cea care a castigat. Am sperat ca azi dupa restart se rezolva, insa iar am bagat la licitatie si nu mi-am primit boosterele.
    Se pare ca nu toate conturile au aceasta problema, pentru ca au castigat si alti colegi de clan item-ul si ei l-au primit. La ei se intampla mai rar sa nu primeasca, o data la cateva ore, insa eu in nicio ora nu pot achizitiona nimic.


    M-am uitat si eu la uridium bilant si apare oferta licitatie si nu am primit nimic inapoi, evident (pentru ca la istoric apar eu ca am castigat). De ieri de la 22:00 pana la 1:00 am castigat foarte multe boostere si niciunul nu mi s-a creditat pe contul de joc. Acelasi lucru l-am patit acum, la licitatia de la 10:00. Cred ca este un bug aparut in urma modificarii paginii de licitatie (confirmarea prin intermediul e-mail-ului).

    • 25.04. 09:00 Rabat Premium: credit de 5% pe licitaţia câştigată. + 4,257,000 C.
    • 25.04. 08:59 Oferta înregistrată - 85,140,000 C.
    • 25.04. 08:59 Oferta înregistrată - 34,520,000 C.
    • 25.04. 08:59 Oferta înregistrată - 18,240,000 C.
    • 25.04. 08:59 Oferta înregistrată - 34,520,000 C.
    • 25.04. 08:59 Oferta înregistrată - 18,240,000 C. nu au fost inapoiate, fiind boostere castigate.
     
  9. Problema o rezolvi cu suportul. Teoretic, astfel de probleme ar fi trebuit să nu mai apară.
     
  10. Am trimis la suport aseara, insa nu mi-au inapoiat creditele nici pana acum, spunand ca o sa se rezolve. Pe mine nu ma intereseaza foarte mult acele 400 mil, dar as dori macar sa pot licita. Asta e problema: nu pot licita si nu sunt singura in aceasta situatie. Chiar daca pierd definitiv acele credite....macar sa pot licita, ca si ceilalti. Singurul item pe care il pot achizitiona este cloack XL.
     
    Modificat ultima dată: 25 Apr 2014
  11. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    aşa cum aţi constatat şi dumneavoastră există probleme în urma update-ului de ieri. faptul că unii încă mai pot licita nu e de natură să mă bucure. noi ăştia cu calculatoare mai amărîte aşteptăm modificarea "modificării" !

    ps: opţiunea suplimentară menţionată de dumneavoastră şi introdusă în pagina de licitaţii nu justifică nici pe departe creşterea bruscă a consumului de RAM (peste 500 de mega) şi "încingerea" procesorului de îndată ce accesezi această pagină.
     
    Modificat ultima dată: 25 Apr 2014
  12. Hunter`90

    Hunter`90 User

    Cu optiunea "Use Hardware Acceleration When Available" bifata am 98% utilizare CPU si fara accelerare hardware am 15% utilizare CPU.
    Am uitat sa mentionez: CPU an de fabricatie 2005, Malaezia....
     
  13. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    de acord, o foarte mică ameliorare a situaţiei se observă însă nu este suficient.
    pe de altă parte chiar această "şmecherie" pe care ar trebuie să o facem mi se pare cusută cu aţă albă şi mă face să suspectez bp de acţiuni subversive împotriva jucătorilor. de ce setarea unei opţiuni care ar face calculatorul tău să funcţioneze mai bine, mai rapid, are efect contrar pe o pagină a unui joc de browser !? :eek::rolleyes:
     
  14. !!(-.-)!!

    !!(-.-)!! User

    Lipsa credite si nava licitatie.
    Conținut (mod de a reproduce eroarea semanaltă):

    1 Am licitat in felul urmator
    • 25.04. 09:57 Oferta înregistrată - 30,000 C.-CPU Salt 2
    • 25.04. 09:46 Oferta înregistrată - 10,000 C.-Nava lenov
    Nu am mai primit nici credite nici nava, (nu ca ar fi o suma mare :))
    [​IMG]95887684 Eg2
     
  15. Hunter`90

    Hunter`90 User

    La firefox si majoritatea browser-lor este bifata implicit "smecheria".
    Si logic la sistemele cu placi video slabe(ori depasite de vreme) indicat este sa nu folosim accelerare hardware.
    In concluzie nu vad cusatura, va rog totusi sa incercati si sa configurati browser-ul in functie de hardware-ul detinut.
     
  16. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    aşa cum am arătat mai sus în postarea mea pe care aţi citat-o, am făcut cele sugerate
    însă rezultatul nu este mulţumitor.
    cît despre "cusătura" pe care nu vreţi a o vedea vă pot menţiona că şi înainte de data de 24.04.2014 aveam bifată în browser opţiunea de care vorbiţi şi, cum am arătat la început, pagina de licitaţii funcţiona acceptabil.
     
  17. Hermes

    Hermes Guest

    Pe sosele , inca , functioneaza Dacia 1300 model 1970, dar viteza, dotarile si gazele emanate ne pun la grea incercare nervii si plamanii. Orice i-am face acelei masini , nu o vom putea face sa mearga nici macar la jumatate din nivelul stra-stra-nepotului ei Logan. Ar trebui sa luam de gat producatorii de masini ca le-au facut din ce in ce mai bune ? Ca au evoluat , in concordanta cu cererea pietei ? Nu cereti unui joc sa stea pe loc sau sa se intoarca la nivelul anului 200X, doar pentru ca dumneavoastra nu mai dispuneti de un calculator performant. Pe masura ce timpul va trece si jocul/aplicatiile (vorbind la modul general) vor evolua, un calculator mai vechi va deveni piesa de muzeu, iar progresul, in ceea ce priveste softul si tehnica de calcul ,este unul dintre cele mai accentuate.
     
  18. Hermes

    Hermes Guest

    In acest moment, putem confirma faptul , ca dupa update-ul de ieri exista probleme la creditarea item-lor pe conturi.Se investigheaza problema si se incearca remedierea ei in cel mai scurt timp.
     
  19. INVICTUS

    INVICTUS User

    foarte greu merge pagina de licitatii,se vede ca pe viitor doar cei cu foarte multi bani vor putea sa joace acest joc, trebuie multa investitie ca sa jucam darkorbit. Va felicit excelenta afacere:(
     
  20. nec_jazz

    nec_jazz User

    varza maxima..
    e deja a treia oara in 12 ore, cind lictez pe 2 boostere, creditele s-au dus, la istoric apar cu licitatia cistigata, iar in hangar-shop, orele nu s-au contorizat, iar mail de confirmare am primit doar pt unul din ele.
    trimis mesaj la suport inca de ieri de la prima constatare a problemei si degeaba..