probleme joc sau jucator care foloseste programe ?

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Λ•м•İ•R•Λ•Ł., 25 Dec 2013.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Stau in harta 2-2 ataca jucatorul xxxxxx de la MMO eu nu ii fac damage el imi face folosesc pet-ul pe kamikaze el nu ia damage atac alt jucator de la compania MMO si culmea il pot ataca si chiar distruge dar acest xxxxxx de 3 ori a facut chestia asta am dat jump imi apare ca sar portalul dar nu imi permite saltul am verificat conexiunea internetului am ping 1 ms download 80 MB si upload 79 MB deci sigur nu este de vina internetul astept o parere a dumneavoastra de la ce poate fi
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 25 Dec 2013
  2. Drakaar

    Drakaar User

    E problema de joc. Toti avem problema asta, poate daca cineva acolo ar da un reset la server....
     
  3. pai eu mai am 1 ora si mie se duce timpul de la o misiune de ieri si numai o sa am cum sa le fac pe toate 31 mie cine imi da misiunea inapoi sa o fac BP sau e tot vina mea ca nu le merge serverul
     
  4. In momentul de fata saltu din x-1 in x-2 nu este posibil.Probleme tehnice.Asteptati remedierea acesteia.Folositi CPU-ul de salt avansat pentru a ajunge in harta dorita
    Daca dispuneti de 2 hangare mutati o nava intr-o harta,alta decat x-1.
     
    Modificat ultima dată: 25 Dec 2013
  5. LASER_1

    LASER_1 User

    DA prietene si daca sunt cu 2 nave in 5-2 ? ce fac ? ca aceeasi problema este si pe harta asta ( nu se poate sari in 5-3 ) .
     
  6. Drakaar

    Drakaar User

    Nu poti face nimic in 5-2. Si eu sunt blocat acolo. Nu pot ataca, nu vad inamici, nu pot sari .... chiar nimeni nu verifica ?
     
  7. Hermes

    Hermes Guest

    Va recomand la toti o stergere de cache/cookie atat la browsere cat si la flashplayer, serverele au fost verificate nu exista probleme . O alta posibilitate poate fi o strangulare a conexiunilor anumitor provideri de net.
     
  8. Ionut

    Ionut User

    Hermes , daca toti jucatori se plang de aceasta problema va doare ceva sa dati un restart la server ??? e extraordinar de greu , pierdeti milioane, daca continuati tot asa sa tratati jucatori ve-ti pierde enorm de mult
     
  9. Drakaar

    Drakaar User

    A fost primul lucru incercat si problema persista in continuare. Din x-1, x-2 scapi cu CPU Salt Avansat, dar CPU de salt nu merge pe hartile 5-x si eu sunt in continuare blocat acolo.

    Garantat problema nu e de la mine, nu cred ca are rost sa spun si configuratia la computer sau linia mea de net - nu de alta dar iar se va trezi vre-un user sa comenteze in plus.
     
  10. CooL|HD

    CooL|HD User

    ma din hartile 5-x nu poti sa sari cu CPU salt...bafta la joc
     
  11. Drakaar

    Drakaar User

    Tocmai asta spuneam si eu.
     
  12. Hermes

    Hermes Guest

    Tocmai ca nu toti jucatorii se plangeau, problemele venind doar din partea jucatorilor romani. Asa cum am specificat , functionarea serverelor a fost verificata si nu apareau probleme. Celmai probabil a fost o problema legata de providerii de net din Romania sau la unul din nodurile de iesire din Romania. Iar pe viitor ai groija cum te adresezi in forum, altfel il vei mai accesa dupa o lunga peripoada de timp in care inveti sa vorbesti civilizat.Cum problema a trecut,

    Tema inchisa.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.