probleme de joc grave

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de †»MØИ§ŤЄЯ«†, 3 Oct 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. dady77-7

    dady77-7 User

    In ziua de azi,este o minune daca te poti conecta :) tu vrei sa faci portalul de event,esti curajos :) eu am ramas blocat in portal si Dumnezeu stie cand o sa mai ies de acolo :p Oricum bafta la joc daca totusi poti juca :)
     
    Veneficus apreciază asta.
  2. MegaRo

    MegaRo User

    stai linistit dady77 ca am pierdut portalulu din cauza reconectarii sa vad cand om primi ceva pentru ce am piedut, mai am putin si pleaca si dronele si asta e o luam de la capat ca asa este BP
     
    dady77-7 și Veneficus apreciază asta.
  3. stai linistit dady prietene, dar fii pregatit sa apesi de 30 de ori pe secunda,, pe "RECONNECT" ;) ....
     
    dady77-7 și Veneficus apreciază asta.
  4. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    dar scrieti si voi pe ce server jucati caci pe global 1 functioneaza
     
  5. _basty13_

    _basty13_ User

    maaaaaaaaa nu ne mai deconectati ca pierdem vietile in porti
    si de dat inapoi nu ni le mai da nimeni
     
    Veneficus apreciază asta.
  6. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    spune si tu pe ce server joci ca sa stim pe ce globala se invarte greseala !!!
     
  7. dady77-7

    dady77-7 User

    Ai mare dreptate Eg1 a rămas singurul server neunit si de aceea merge bine,pe cand celelalte servere unite nu mai merg deloc cel puțin Eg6/Eg7/Asia nu te mai poti conecta deloc de ceva vreme si nimănui nu îi pasa??
     
    Veneficus apreciază asta.
  8. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    încet, încet lumea începe să înţeleagă adevărul chiar dacă bp îşi imaginează încă faptul că jucătorii de do sunt cu inteligenţa aproape de genunchiul broaştei !

    de la începutul jocului caracteristica predominantă a acestuia a fost lag-ul mare şi imposibilitatea conectării (bp avea chiar un anunţ în primii doi ani care specifica că, din cauze tehnice, asigură funcţionarea jocului doar zece ore pe zi. cu toate astea jocul avea succes şi serverul eg1 (singurul server pe vremea aceea) a început să se aglomereze în aşa hal încît jucătorii se "sinucideau" în porţi la valul de kristaloni pentru ca apoi să primească încă 16 npc-uri căci în harta X-7 nu găseai un kristalon liber. presat de nemulţumirile jucătorilor dar şi tentat de sporirea cîştigurilor bp a început să deschidă server după server şi în vreo trei, patru ani sa ajuns la aproximativ patruzeci de "instanţe", cum le zic acum, pe care se juca do. paradoxal, deşi numărul jucătorilor a crescut, încasarile nu-i mai mulţumesc pe cei de le bp aşa că hotărăsc că "aerisirea" serverelor e benefică doar pentru jucători şi ca atare decid unificarea serverelor că un pic de lag nu-i omoară decît pe începătorii ăia slabi iar "reconectarea" e sfîntă căci jucătorul nervos duce mîna la plastic una două.
    adevărule este că, aşa cum îi şade bine capitalistulului, bp vrea profit maxim cu investiţii minime aşa că cele patruzeci de instanţe nu sunt decît nişte amărîte de servere virtuale, toate create pe cîteva calculatoare. deci nu trebuie să ne mirăm că jocul merge atît de prost şi nici să ne aşteptăm ca problemele să fie rezolvate de către cei care le-au creat şi le vor crea cu bună ştiinţă şi de acum încolo. aşadar, dragi piloţi, obişnuiţi-vă !
     
  9. MegaRo

    MegaRo User

    ca bine zici si se observa ca incetul cu incetul incepe sa mai piarda din jucatori si cum se zice orice inceput are si un sfarsit nu tin toate la infinit.
     
    Veneficus apreciază asta.
  10. dady77-7

    dady77-7 User

    Sa ne obisnuim cu faptul ca nu ne putem conecta si daca reusim ne deconecteaza si dupa aceea sa dai reconect,daca o tin tot asa mai bine ne lasam de joc sa vedem cat de multi or sa mai joace,de dat cu plasticul nici nu se mai pune problema atat vreme cat jocul este la pamant:p
     
    Veneficus apreciază asta.
  11. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salutare,

    Vă rugăm pe toți să vă păstrați cumpătul chiar dacă este greu. Știm cât de afectați sunteți de problemele din joc, totuși asta nu justifică lipsa de respect arătată de unii dintre voi. Problema dezbătută aici, este cunoscută și nu este generată intenționat, așa cum sugerează cineva mai sus. Cu siguranță se depun eforturi pentru rezolvarea ei, chiar dacă noi nu putem simți asta încă. Trebuie să avem răbdare.
     
  12. morfaila

    morfaila User

    Ce zici de rabdare.. cata sa mai avem..??
    de 3 luni nu merge jocu... si tu ne zici de rabdare....!?
     
  13. Veneficus

    Veneficus User

    aici si aici sunt pietrele de capatai din noul forum (cel vechi avea si el destule) ale problemei la care TREBUIE sa avem rabdare...
    oare cata rabdare TREBUIE sa mai avem???
    nu crezi cumva ca BP isi bate joc de noi si de rabdarea noastra???
     
  14. Ati facut 1000 de Servere... ati unit...fuzionat draci sa le i-a de servere...si eu nu ma pot juca pe EG4... nici macar nu imi arata care este... de ce draq nu ati lasat serverele asa cum erau ? primesc raspuns pe e-mail ca in 1-2 sapamani ma pot juca din nou... care 1-2 sapamani ca nu ma pot juca de 3-4 luni... si care este problema daca nu am fost activ in timpul fuziunii ?? este contul meu de cativa ani... in care am investit mii de ore de joc si bani... sa va fie rusine D.O !!!
     
  15. jocul asta era-n stadiul curent de prin 2011 (cand facea lag la server de cand cu actualizarile enforcer goli etc...) nu e nimic nou pt. mine, doar ca se inrautateste treaba ca vin smecherii doritori d-a face bani cu botzii lor pentru a le oferi astora.
     
  16. _basty13_

    _basty13_ User

    nu stiu unde sa scriu si am scris aici as vrea si eu un raspuns ca suportul nu ma poate ajuta cu nimic asa zic ei

    pe forumul romanesc ;
    46:
    Distruge Corsair: 500
    Distruge Anihilator: 900


    Quest 46:
    Complete in order:
    Complete the Galaxy Gate GG ε: 1
    Destroy Corsair: 500
    About 28 Epsilon Gates. Each gives 18 Corsairs. View here for more ways to
    complete this.
    Destroy Annihilator: 900

    si asta ii realitatea dar nu in totalitate corsair nu se pun din epsilon

    de ce ?

    poarta low sa micsorat numarul de npc de la 30 de corsair la 7 npc
    de ce ?
     
  17. din pacate nici aici nu o sa.ti raspunda nimeni. nu cred ca mai exista CM pe acest forum, sau ...nu.si mai fac aparitaia :((

    nu se pun npc-urile din porti la socoteala pentru misiuni, deoarece in porti , la sfarsitul numelui npc, are acel numare. difera scris numele npc-ului in poarta fata de cel de pe harta sau din poarta Low. De aia, cred eu, ca nu se pune la misiuni.
     
    Veneficus apreciază asta.
  18. _basty13_

    _basty13_ User

    dar atunci pe alt forum de ce zice ca se pune
    Destroy Corsair: 500
    About 28 Epsilon Gates. Each gives 18 Corsairs. View here for more ways to
    complete this.
     
  19. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    există mai multe misiuni cu aceste tipuri de npc-uri,
    unele cer să distrugi în epsilon altele în harta LOW.
     
    Veneficus apreciază asta.
  20. Emy

    Emy User

    sunt si eu la misiunea asta, sunt doar 10 corsair iar din epsilon nu cred ca se pune chiar daca s-ar pune nu iesi pe plus cu ea daca o faci asa ca mai bine sari in low de 50 de ori si faci corsari...