probleme de joc grave

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de †»MØИ§ŤЄЯ«†, 3 Oct 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Care EG4 CU EG 3 (sau GE4 cum zic ei ) ?
    S-a unit 4 cu 5 si la mine merg foarte bine ambele nave .
     
  2. ALEXAXNDRU

    ALEXAXNDRU User

    uneasca dracu in ei sa uneasca eu stiu ca sunt pe europa globala 4 si de cand tot fut la alea servere nu mai merge mai deloc
     
  3. _basty13_

    _basty13_ User

    Ultimele două sesiuni de unire a serverelor de joc vor avea loc în cursul următoarelor săptămâni după cum urmează:

    09.10.2018
    • US4 -> US2
    • GA3 -> GA2
    • BR2 -> MX1
    • GE4 -> GE5 (prima încercare de unire a eșuat)
    • unde vezi tu ge 4 cu ge 3 ca nu vede nimeni numai tu vezi?
     
  4. _basty13_

    _basty13_ User

    nu stiu cum merge la tine dar la mine ii jale am net forte bun si calculatoru dedicat pentru jocuri daca merge jocul cu tancurile cred ca dark orbit ii copil pe langa acela
     
  5. senna

    senna User

    Azi merge fbine jocul presupun caci nici de logat nu pot sa ma loghez.De eventul care se apropie ce sa mai vorbim???
    Bravo DO sunteti magnifici si mirifici!
    Inchideti odata jocul asta!Nu aveti resurse sa-l mai faceti sa mearga cum trebuie!
     
  6. DaymonR

    DaymonR User

    2 Oct > " De asemenea, va începe procesul de transfer al conturilor inactive. Acest lucru se face treptat, poate dura 1 - 2 săptămâni, așa că vă rugăm să aveți răbdare." 16 Oct > http://prntscr.com/l6loi1
    Bravo ma!
     
  7. Veneficus

    Veneficus User

    a gresit si el (nu e de mirare la cate dezinformare si proasta informare abordeaza BP)...si sariti ca arsi...

    24 de postari care subliniaza o functionare defectuoasa a serverelor unite si vii si tu (ca nuca-n perete) sa le dai peste nas nemultumitilor...

    mentionez (probabil inutil) ca si la mine (tot pe eg4) in urma fuzionarii serverelor functionarea jocului e sub orice critica!
     
  8. Nava in harta se misca foarte bine , singura problema e saltul prin poarta care dureaza 6-10 sec.
    Banuiesc ca multi dintre voi aveti calculatoare mai perfomante decit ce am eu .
    Net 1000 de la RDS ( testul imi arata ca merg cu 700 ).
    Win 7 Ultimate 64-bit SP1.
    Placa grafica setata la 30 FPS ( nu stiu cit de mult influenteaza ).
    Folosesc Mozilla 62.0.3 x64.
    Am sa va spun citeva " trucuri " folosite de mine poate ajuta si pe alti la marirea performantelor pe joc .
    1. Golire zilnica cache Mozilla si Win .
    2. Mozilla setata sa deschida pagina de joc separata .
    3. Marirea pe tot ecranul facuta din Mozilla cu F11 nu din setarile jocului .
    4. La Mozilla am instalat si activat 2 suplimente : Adblock Plus si Ghostery-Privacy Ad Blocker .
    5. Nu folosesc antivirus .
    Sper ca aceste informatii sa ajute pe unii dintre voi .
    Bafta .
     
  9. Veneficus

    Veneficus User

    te vad binevoitor...prin urmare...referitor la :

    acest tip de sfaturi au aparut de nenumarate ori in cadrul forumului mai ales dupa situatii similare cu cea actuala... oare de ce?

    nu au prea ajutat...
    totusi poate gasesti tu o explicatie si o impartasesti comunitatii nemultumite la intrebarea:

    cum se face ca inainte de unirea serverelor jocul functiona (la mine cel putin) in parametri normali iar ulterior unirii nu mai pot juca efectiv fara deconectari blocari si alte probleme aparute...

    bafta si tie...
     
    CapoHrx apreciază asta.
  10. Daca imi scri diferentele pe care le ai tu innainte si dupa unire poate inteleg .
    La mine singura diferenta e cea cu saltul in alta harta .
    Probleme de deconectare in timpul jocului sau lag cind DO mai aducea noutati in joc au fost mereu .
    Blocare sau lag am avut mereu cind dadeam peste " super programati " cu autoclick , dmg mare, hp mic indestructibil si altele pe care noi cei corecti nu le stim .
    Asta in cazul meu , in rest n-am idee .
     
  11. Veneficus

    Veneficus User

    o dai sau incerci sa o dai de gard ???
    ce nu ai inteles din:
    pana la urma...

    la tine apar deconectari si lag sau ai o singura diferenta?
     
    BROSCOIUL și *N!NO* apreciază asta.
  12. Pe EG4 doar problema cu portalul .
    Pe EG3 apare si deconectarea si lagul .
    Am uitat sa spun ca ma joc in 2D cu setari medii.
     
  13. Veneficus

    Veneficus User

    de la:
    si:
    pana la:
    e o diferenta...
    sunt mai multe teme in care nenumarati utilizatori spun ca jocul are deficiente mari dupa unificarea serverelor...
    pe viitor nu mai face afirmatii de dragul de a iesi in evidenta...oricum din ce vad eu in ultima perioada nu ne mai baga nimeni in seama in forumul asta...
    succese in continuare!
     
  14. DaymonR

    DaymonR User

    Veneficus apreciază asta.
  15. dady77-7

    dady77-7 User

    Salutare,bine ca ati reusit uniunea si cu asia ca sa nu ne mai putem loga deloc,in ritmul asta o sa ajungeti sa jucati numai voi si npc-urile,spuneti mereu ca se rezolva,dar nu se vede nimic din partea voastra,doar nepasare la nenumaratele noastre ofuri:(,succes in continuare la cei care pot juca :)
     
    Veneficus și OLĐ^SHATTΣЯHAИĐ apreciază asta.
  16. Daca tot aveti probleme staff DO,macar aveti bunul simt si prelungiti perioadele jucatorilor care au achizitionat servicii de la voi!
     
    Veneficus apreciază asta.
  17. lag cit cuprinde...sar in poarta de event..apar dupa 30 secunde,fac npc in reluare,mai incet ca petul,ma multumesc cu primul val,al 2-lea sa il faca doar bp,le multumesc pt asta,ahoe!
    eu zic sa aplicam varianta spartan
    cine duce,merge mai departe,cine nu,pa...
    am reusit sa fac val 1...pt val 2,rog pe maestru bp sa ne spuna care e baiul,care e problema,ce fel de cerinte se cer la calculator,ca merge super aiurea mega jalnic,spor la joc,all
    varianta b
    sa ne zica ei ce calculatoare au,de la ce sistem nasa,si cum facem rost de ele???
    nu mai zic ahoe,zic doar...domnu care trebe,poate o sa tina minte!
    bre,duc pina la ultimul val,daca merge cum trebuie,fivar jocu sa va fie de cap!eu duc,voi,nu...sa va fie rusine...bp
     
    Modificat ultima dată: 18 Oct 2018
    Veneficus apreciază asta.
  18. si eu am ramas in portalul de event si imi da reconect continuu acum.c e de facut frate ca nu se mai poate asa ceva
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și Veneficus apreciază asta.
  19. se poate,bro,e ultima tehnologie..desi poti sa faci tot ce are aceasta poarta,nu se poate datorita lu cine are serveru...mama!
    bp
    \sa va fie rusine,ba,nemernicilor
     
    WIΖΛΓΔ, Tibles și Veneficus apreciază asta.
  20. nu va mai bateti gura de pomana , mai , oameni buni, nu vedeti ca nu ne baga nimeni in seama?nu mai ave,m admini competenti, ei doar isi vad de alte treburi, nicidecum ce ne intereseaza pe noi, adica RASPUNSURI, serverele actuale sunt depasite de numarul mare de utilizatori , BP vrea economie, cu orice pret, adica pe banii nostri, ei nu mai fac investitii , doar asteapta incasarile
     
    Veneficus și Tibles apreciază asta.