probleme conectare

Discuție în 'Probleme tehnice eventuri' creată de **İEDÜ**, 20 Iul 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. **İEDÜ**

    **İEDÜ** User

    Dupa ce dau start la pagina nu apare nimic pe harta iar nava nu se poate deconecta ramane pe harta ,nu pot schimba nici hangar nimic
     
  2. nu merege conectarea.ce facem?schimbam jocul sau rezolvati problemele?
     
    ghost_live apreciază asta.
  3. ot asa e si la voi nu merge pagima de joc,eu nu ma pot conecta de 3 zile stau si tot incerc si astia de la bp nu fac nimic doar stiu sa ia
     
    ghost_live apreciază asta.
  4. acum te conectezi si te reconecteaza la nesfarsit:mad:dar staful do baga noi designuri ,ca problemele pe joc sunt nerezolvabile si nu se ocupa de ele ca este pierdere de timp
     
    ghost_live apreciază asta.
  5. "motane" tu chiar mai speri sa se rezolve ceva? sincer? nu te-ai saturat sa sa reclami constient fiind ca DO este interesat doar sa iti ia banii si pe urma sa te lase cu ochii in soare??? tu chiar crezi ca un administrator de forum transmite suportului plangerile noastre? crezi ca ei nu primesc acelasi raspuns "ca se lucreaza"? si ca alaturi de ei lucreaza vestitul script???
     
    ghost_live și motanu_1990 apreciază asta.
  6. banii nu ii mai vede jocul asta de mult de la mine:),dar macar cat mai joc,(m-am cam lasat de cand vad ce se intampla) sa vad ca se incearca rezolvarea problemelor cu bugurile,programelor folosite de unii,etc , sa te atraga sa revii pe joc,dar cred ca nu o sa vad o rezolvare in acest sens
    p.s.oricum bafta si rabdare celor care inca mai joaca frecvent acest joc
     
    ghost_live și »shock« apreciază asta.
  7. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Problema a fost transmisă mai departe, însă sunt necesare informații suplimentare:

    - Serverul pe care jucați
    - Ora la care ați întâmpinat problema sau dacă este o problemă persistentă vă rugăm să specificați cu aproximație când a apărut
    - Orice alte informații incluzând imagini, videoclipuri, orice informație care poate fi utilă în identificarea cauzei

    De asemenea, ar fi util să menționați user id-ul contului de joc.
     
  8. *N!NO*

    *N!NO* User

    Pai bine boss, acum sunt acceptate imagini sau videoclipuri? Cand facem suport ca ala sau celalalt da EMP dupa EPM s.a.m.d., nu-s acceptate probe video... Ce sa intelegem noi din treaba asta?
     
  9. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    păi e simplu, bp-ului nu-i place ca jucătorii să poată demonstra irefutabil că oamenii dragi lui umblă cu cioara vopsită. ca să înlăture acest inconvenient şi-a promovat propriile reguli salvatoare: nu acceptăm probe video sau print screenuri pentru că pot fi falsificate, nu se fac verificări manuale căci scriptul nostru de detecţie este ”prima'ntîi” și funcționează nonstop, cum tocmai ne-a fost demonstrat acum, la ultimul val de banări anunțate cînd au fost nevoiți să apeleze tot la ”manual” pentru a închide gura cotizanților detectați de script !
     
  10. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit

    Salut,

    Este vorba despre lucruri total diferite. Una este să trimiți o imagine / video cu eroare de joc și alta este să soliciți sau să ai pretenția suspendării unui cont de joc în baza unei astfel de dovezi. Cred că mulți dintre voi pierdeți din vedere aspectele legale ale unei astfel de acțiuni. În orice caz, subiectul temei este altul, să rămânem ''on topic''. :)
     
  11. Alphers

    Alphers User

    Dar de rezolvarea bugului pe care il sufera conturile inactive de peste 1 an care s-a format din cauza unirii serverelor ce se mai aude ?
     
    ghost_live apreciază asta.
  12. *N!NO*

    *N!NO* User

    Salut,

    Asa e, sa fim on topic... Am pazit 2 zile baze ca sa punem module de xp si onoare, sa avem duminica bustere pt. hades... La 20:45 cand sa imi cumpar uri pt. hadesurile alea, pe pagina din spate 2 oferte helix (una de 350% si una de 400%)! Bineinteles ca la cumparare am ales cantitatea de uri, am selectat modalitatea de plata si ce sa vezi??? EROARE!!! Acu' nu plang ca nu mi-ati luat banii, dar mi-ati irosit o groaza de timp si munitii (nu mai zic de nervi) ca sa ce??????????? Sa NU FAC ce mama ma-sii am vrut eu sa fac de 2 zile!

    +

    Iar adineauri in 4-4, fug CM x, y sau z de nu-i prinzi nici cu mama abilitatii de lightning... Ultimul, DM-Schokobär (care mi-a pus si capac), a plecat de langa noi si a facut vreo 2 ture de harta pana s-a reparat complet(inclusiv scut chiar daca "sedea" pe 17mil hp mititelul)si eu am stricat iar DEGEABA munitie cumparata pe bani reali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Deci ce event e si asta? Sa va bateti joc de noi? Dupa ce ca ne dadea 200k dmg pe molie, are 17 mil hp, ma lasa sa consum o gramada de munitie si apoi fuge si asta ca un viteaz?! Pai am pus peste 200k trageri de promerium pt. porti, 90k trageri cu seprom sa merg la event.. Cu transport instant si ala!!!

    Pai sincer va spun, ca daca mai continua BP cu BATAIA DE JOC LA ADRESA MEA (ca nu ma intereseaza de altii care tac si inghit), va spun la revedere cum au spus si altii! Sa ramana sa joace botii si "sponsorii" preferati... Ca noi majoritatea, dam bani ca fraierii pentru NIMIC!

    Multe salutari!
    N!NO
     
  13. referitor la conectare ..
    multe sau scris atat pe vechiul forum cat si pe cel actual
    incercati si alt motor de cautare
    sa aveti cele mai noi versiuni la drivere
    depinde si divices-ul de pe care se face logarea
    ce providernet aveti
    din ce zona va conectati
    sii..performantele terminalului vostru
    ,..
    faceti ,curatenie in terminal-ul vostru,cache..cookie
    respect,cele bune
     
    Modificat ultima dată: 30 Iul 2018
  14. ghost_live

    ghost_live User

    puteti sa ami spuneti si mei de ce nu mai pot intra pe contul meu ghost_live de o saptamana si ceva am scris labp si nimc macar un rspuns ar fi de ajuns

    STATISTICI JUCĂTOR
    RANG PILOT:
    Căpitan de bază
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT: 1.318
    NIVEL JUCĂTOR: 22
    COMPANIE: MMO
    MEMBRU DIN: 14-04-2012
    TIMP JUCAT: 11,655 ore
    ACHIEVEMENT-URI: 147
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE: 42
     
  15. sterge mem chake din pag principala la mine a functionat dar acu pt moment se pare ca e de la ei de juma de h nu pot sa ma conectez nici eu
     
    ghost_live apreciază asta.
  16. pagina de jok nu se deschide
     
    ghost_live apreciază asta.
  17. man ,daca nu ai reusit sa te conectezi pe client joc ,dezinstaleaza Dark Orbit\DarkOrbit.exe",poi reinstal,vezi sa ai ultima versiune DarkOrbitInstaller.390.56559773
    actualizeaza driverele de pe pc,sterge cookie,cache
    bafta
    STATISTICI JUCĂTOR
    RANG PILOT:
    Locotenent-şef
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT: 1.482
    NIVEL JUCĂTOR: 21
    COMPANIE: EIC
    MEMBRU DIN: 30-08-2010
    TIMP JUCAT: 10,092 ore
    ACHIEVEMENT-URI: 149
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE: 38----

    >
    > Utilizator:
    > ¨˜”°º◦√aℓđξмaя◦º°”˜¨
    >
    > Server:
    > Europa globală 4
    >
    > Rang:
    > Major de bază
    >
    > Premium:
    > Nu
    >
    > Nivel:
    > 17
    >
    > Compania:
    > EIC
    >
    > Poziţia actuală:
    > 2-8
    >
    > Utilizator din:
    > 2010-08-30
    2 mar. 2012, 02:29
    CEO: Heiko Hubertz
    Business Registration: HRB-Hamburg 94148
    actual...
    STATISTICI JUCĂTOR
    RANG PILOT:
    Locotenent-şef
    POZIŢIA ÎN CLASAMENT: 1.482
    NIVEL JUCĂTOR: 21
    COMPANIE: EIC
    MEMBRU DIN: 30-08-2010
    TIMP JUCAT: 10,092 ore
    ACHIEVEMENT-URI: 149
    PUNCTE DE CERCETARE ACORDATE: 38
    Salut,

    Mulţumim că ne-ai solicitat!
    http://ro.board.bigpoint.com/darkorbit/showthread.php?t=6709
     
    Modificat ultima dată: 8 Iul 2021