Probleme amplificator 50% XP şi Onoare

Discuție în 'Probleme generale' creată de (¯`♥•ČáЯмYñá•♥´¯), 25 Mar 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. NOI jucatorii de DO, nu cei care stau pe forum si lauda actiunile DO ... Stii cumva cum se numesc acestia din urma in viata reala? :)

    ...... "Am pretenţia că scriu suficient de româneşte: şi eu (şi poate că şi alţi utilizatori) am achiziţionat amplificatoarele de 50% după care, văzând că nu funcţionează, ne-am oprit din a mai efectua porţi. Deci, nu am acumulat experienţă şi onoare în mod notabil"
    ........... si? pentru acea unica poarta efectuata de tine(jucator DO) si pentru cele efectuate de catre ceilalti jucatori... unde este diferenta dintre ceea ce ati primit si ceea ce trebuia sa primiti(plus 50% onoare si experienta)??? Donatie de bani catre DO? Sunt convins ca nu toata lumea a facut poarta alfa ... deci unii au pierdut mai mult si altii mai putin! Eu am pierdut foarte mult! Nimeni nu mi-a solicitat sub nici o forma donatie catre DO! Mie mi-a fost vandut un produs! Care produs nu a produs! Ca va produce dublu candva.. cand eu nu mai am porti de facut... la ce imi foloseste?
     
    Modificat ultima dată: 1 Apr 2017
    WIΖΛΓΔ apreciază asta.
  2. Da, .... aveati perfecta dreptate daca si banii mei erau virtuali :) Din pacate, erau bani reali!
     
    WIΖΛΓΔ, motanu_1990 și AENZUB apreciază asta.
  3. noi suntem de vina pt ca le permitem mereu sa faca ce vor din noi!!
    lor li se pare normal sa dai BANI REALI si sa CUMPERI CEVA VIRTUAL si daca e VIRTUAL sa ni-l dea cand vor ei indifierent de prejudiciul pe care ni-l aduc noua! cand am cumparat trebuia sa primesc pe cont. nu? a aparut o eroare ? ok.. sa fie reparata in cateva zile si sa primesc ceea ce meritam de la bun inceput! boosterele + onoarea pierduta in zilele alea. nu a cerut nimeni 10 zile de boostere 50%. am cumparat atunci pt ca era reducere la porti, etc!!!

    nu e obligatia mea sa tin uridiumul 3 saptamani pana cand primesc boosterele pt ca ei sunt de vina da?
    ceea ce ati facut voi acum se poate reclama foarte usor la ANPC pt ca intre noi si bp este o relatie de vanzator-cumparator in care vanzatorul nu acopera drepturile legale cumparatorului!

    "ne cerem scuze pt neplaceri" dar eu cand "ATENTIE, ESTE UN EXEMPLU : folosesc programe ilegale si ma prindeti si imi cer scuze, ma iertati sau imi inchideti contul? "

    asta e bataie de joc si trebuie sa ii punem la punct!
    1 luna de zile niciun jucator sa nu le bage un euro in buzunar sa vedem ce se pun cu botul pe labe!!!!!!!!

    cat despre tine corosive te dai cam destept in fata noastra, ne iei drept prosti si am impresia ca ne iei peste picior cu expresiile tale. ce ar fi daca as inainta o reclamatie mai sus despre tine??! oi fi tu BA, dar hai sa ne respectam si sa nu mai facem misto unii de altii prin expresii cu subinteles!

    si nu inteleg chestia cu ai cumparat ceva virtual, ai primit ceva virtual.. nemesis are dreptate... a cumparat ceva virtual dar a platit cu bani reali! impozitati de stat, munciti, ETC! pai atunci hai sa cumparat uiridium cu bani virtuali!

    adica bigpoint isi bate joc de mine pe banii mei? hmm....
     
  4. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    dacă eliminăm semnele de întrebare rîndurile de mai sus devin afirmaţii reale şi imposibil de tăgăduit !

    da este vina bp pentru toate aşazisele erori, buguri, întîrzieri de activare a funcţiilor cumpărate cu bani reali de jucători şi da, pe banii noştri, bp face ce vrea ca să ne determine să cheltuim şi mai mulţi bani. cît despre angajaţi... e logic, ei chiar pentru asta sunt plătiţi, să creeze diferite piedici în calea jucătorilor, să fragmenteze cursivitatea jocului şi anihilînd intenţiile noastre de dezvoltare, să ne forţeze la cheltuirea de noi sume de bani iar toate acestea enumerate mai sus trebuie să pară doar erori, bug-uri, dificultăţi tehnice sau alte chichiţe cu valoare axiomatică "trîntite" în faţa noastră pentru efectul de "ceaţă" !:eek:o_O
     
    CapoHrx și *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  5. Veneficus

    Veneficus User

    da...si???
    pana la urma e un joc transformat intr-o afacere...
    daca ar fi al tau BP ai proceda altfel in detrimentul profiturilor tale?
    in momentul in care ai acceptat contractul cu BP ai aflat ca nu detii nimic din tot cea ce ”cumperi” pe serverele lor pe care ti-ai facut cont...
    singurul cu drepturi in afacerea asta e BP lucru de care am fost instiintati si tu si eu si toti care au deschis un cont pe serverele/jocurile BP...
    nu ”tin cu ursu”, nici mie nu imi convin anumite lucruri, insa sunt constient ca asta e realitatea...
    asta fiind realitatea fac investitii in afacerea lor pana la limita la care nu am ce regreta indiferent de deciziile BP asupra contului deschis de mine pe serverul lor...
     
  6. WIΖΛΓΔ

    WIΖΛΓΔ User

    cred că exagerezi de data asta. nu te ştiam un resemnat, ba mai mult, un resemnat care şi militează pentru o asemenea atitudine !
    nu vreau să te întreb despre rostul postărilor tale anterioare, bănuiesc că din noul tău punct de vedere forumul ar trebui să aibă de acum o singură secţiune, aia cu anunţuri oficiale iar noi să avem "dreptul" doar la a aprecia minunatele comunicate. :(

    ps: atitudinea asta fatalistă nu ţine deloc. eu zic să-ţi schimbi numele în 50% !
     
    Veneficus apreciază asta.
  7. Veneficus

    Veneficus User

    resemnat? nu ! realist? da!!!

    aici la 1.2.15 spune asa:
    ”Bigpoint își rezervă dreptul de a opri operarea unor anumite jocuri și/sau servicii oricând, fără preaviz sau justificare.”
    aici :
    la punctul 8 spune : ”În anumite cazuri, echipa de suport a jocului poate decide dacă sunt justificate eventuale daune/măsuri reparatorii”
    la punctul 11 spune : ”Bigpoint S.à.r.l. and Co, SCS îşi rezervă dreptul de a modifica regulamentul jocului în orice moment”

    cu alte cuvinte avem ”dreptul” sa comunicam in tema de fata in acest forum pentru ca asa vrea BP...
    ca unii mai visatori au alta parere...observ...insa realitatea e cu totul alta...fara sa exagerez...

    ps. nu-l schimb numai daca ma obliga BP! :))
     
  8. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    Hai,si nu va mai certati. Suntem pe forum si la un anumit subiect ca sa il analizam si sa ne spunem parerile.Divergentele voastre personale nu au ce cauta la rubrica :amplificator 50% experienta si onoare !!!. Dupa cum se vede nici unul dintre voi doi nu aveti experienta sau onoare !! Asa ca lasati-o balta sau deschiteti o alta : Tema de discutii
     
  9. Decizia v-a apartinut!

    Eu solicitam ce mi se cuvenea pentru portile facute pe banii mei(adica uridiumul cumparat pe bani si consumat in facerea acelor porti). Dvs. ati ramas cu portile facute dar nefinalizate, deci nu ati pierdut uridiumul consumat pentru facerea lor si aveti posibilitatea de a-l valorifica maxim cu ocazia compensarii. Eu nu mai am portile respective, deci pentru a fi egalul Dvs. in sanse, ar trebui sa cumpar din nou uridium pentru a face din nou 14 porti.

    Eu solicitam acordarea drepturilor aferente(onoare si experienta) pentru primul Amplificator Pro consumat si recreditarea celui de-al doilea adica cel nefolosit!!! Daca aveam doar unul, evident ca nu solicitam si ceva ce nu meritam adica ceva ce nu platisem!
    Fiecare primea ce a platit si efectuat! Nimic mai mult!

    De unde si de cand imi stiti Dumneavoastra „nevoia evidenta” ? Si daca ar fi asa.. nu face asta decat sa confirme spusele mele anterioare?! Ca sunt nemultumit de faptul ca am platit pentru a valorifica la maximum o oportunitate?! .... si nu am obtinut ce scria in oferta de vanzare a produsului?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 4 Apr 2017
  10. Vladut

    Vladut User

    Nimeni nu i de acord cu ce a facut BP referitor la boostere,dar Veneficus are dreptate,BP si-a rezervat dreptul de a face schimbari si orice vrea. Iar noi toti am fost de acord cu asta cand am semnat. deci pica si treaba cu actionatul in justitie pt cine avea idei,parca am vazut ceva printr-o postare. Nu mai cautati etica in actiunile dezvoiltatorului.
     
    Veneficus apreciază asta.
  11. Din ciclul "zici de mama?"! :) ...de fapt, aş avea pretenţii exagerate de la cineva cu "pe" şi nu "în" instalaţie. ;)

    Cunoaşteţi adresa unde trebuie înaintată o astfel de reclamaţie?

    Pt. a veni în întâmpinarea dvs. şi a vă uşura efortul depus în acest sens, puteţi folosi serviciul suport accesând ACEST link (sau, dacă vă simţiţi mai confortabil cu limba germană, puteţi accesa secţiunea "Support" pe care o veţi regăsi în josul paginii www.darkorbit.de).

    De asemenea, conform art. 12.1 din CCG Bigpoint, puteţi înainta o reclamaţie şi la următoarea adresă:

    Bigpoint GmbH
    Drehbahn 47-48
    20354 Hamburg
    Germania

    DIRECTOR GENERAL: Khaled Helioui


    Nu pot fi ţinut responsabil pt. impresiile şi trăirile dvs. interioare la fel cum nu pot fi ţinut responsabil pt. felul în care vă simţiţi. Depăşirea propriei condiţii e o chestiune de voinţă, la îndemâna oricui. :rolleyes:

    Cât despre modul cum alegi să mi te adresezi în acest forum, indiferent de subiect, îţi recomand cumpătare pe viitor! ;)

    Temă închisă.
     
    motanu_1990 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.