Probleme amplificator 50% XP şi Onoare

Discuție în 'Probleme generale' creată de (¯`♥•ČáЯмYñá•♥´¯), 25 Mar 2017.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. deci daca saptamana trecuta am achizitionat uriudium pentru amplificatoare saptamana asta de ce oare primesc uridium si nu amplficatoare??ca sa le mai cumpar inca o data frumos lucreaza domunul dezvoltator oare saptamana asta daca cumpar iar cu ce ma aleg tot cu uridiumu?
     
  2. Domnule Administrator, personal apreciez ca nu este de loc corect modul in care s-a gandit aceasta recompensare. Personal am achizitionat la 25. 03.2017 de la shop 2 pachete ascensiune pro si cu uridiumul cumparat anterior, am facut 14 porti pentru care nu am primit plus 50% onoare si experienta. La sfarsitul saptamanii viitoare nu am cum juca si nici nu mai am uridium sa mai construiesc 14 porti. La ce imi foloseste compensarea promisa? nu era mai corect sa se acorde(pe langa aceste compensari) si plusul de 50 % la realizarile din week-endul trecut ? Si de unde aceasta modalitate cel putin ciudata de a va asuma vina unei comunicari defectuoase in momentul in care acoperiti o nerespectare a prevederilor contractuale? Am achizitionat produse - achitate cu euro si confirmate de dvs - care nu si-au facut efectul... peste 3 ani daca mi le oferiti in compensare .... la ce imi mai folosesc?
     
    ^^jax20^^, BROSCOIUL și motanu_1990 apreciază asta.
  3. Veneficus

    Veneficus User

    si tocmai la a 14-a ti-ai dat seama ca nu primesti onoarea si experienta marita cu 50%...
     
  4. Nu! mult mai tarziu! probleme? Dumneavoastra daca achizitionati un pachet cu branza... frumos ambalata ... pe care o duceti acasa, o puneti in frigider in asteptarea unor foarte speciali musafiri .... si a doua zi constati ca pachetul are in interior rumegus.... ce faceti? va multumiti cu ... branza .. ce o aveti(rumegus) sau reclamati vanzatorului faptul - in baza bonului de achizitie si a recunoasterii de catre acesta a greselii(era sa zic inselaciunii)? ideea ca veti primi peste 3 ani un pachet mai mare ......de branza .. va multumeste? pe mine nu! Musafirii mei au plecat deja! oricum, sper sa primiti un punct apreciere din partea do --- prea ii aparati cu ardoare!
     
    Modificat ultima dată: 30 Mar 2017
  5. Veneficus

    Veneficus User

    neeeh...nu te irita asa...esti oftopic...este aici o tema pentru problema ta...
     
    Modificat ultima dată: 31 Mar 2017
  6. BROSCOIUL

    BROSCOIUL User

    dupa toate discutile astea se vede ca : datorii si obligatii avem dar drepturi NU !!
    Mai stau si eu putin pe jocul asta ca sa vad de unde apar asa de multi jucatori care cunosc jocul asta asa de bine :))
    Situatia cu busterele a fost urmarea ultimelor Evente unde ne-am gandit : ( oare ce se mai poate intampla pe viitor ) :))
    aici ave-ti raspunsul :))
    Nemesis, pt tine tot respectul
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*!, ^^jax20^^ și crod apreciază asta.
  7. Comunicarea defectuoasă se limitează strict la tipul amplificatoarelor pt. care urma a se acorda recompensa.

    În mesajele anterioare transmise de dezvoltatorul jocului se menţiona "issues with the event booster for hatching out". Din punctul meu de vedere, confirmat ulterior şi de dezvoltatorul jocului, o astfel de exprimare lăsa să se înţeleagă că ar fi fost vorba de amplificatoarele RC-B00 şi RM-B00.

    Ce am acoperit şi la ce prevederi contractuale anume faceţi referire?


    Şi veţi primi înapoi acelaşi produs pe care l-aţi achiziţionat în euro, în cantităţi duble din câte înţeleg.

    Numai că dvs. nu aţi achiziţionat brânză! ;)

    Şi eu am achiziţionat uridium pt. a putea primi amplificatorul de 50% XP şi am observat că nu îşi face efectul. Ulterior am achiziţionat şi pachetul ascensiune pro, în speranţa că acesta va funcţiona. Cum am observat că niciunul nu îşi face efectul, n-am mai efectuat nicio poartă. Astfel, sunt pregătit ca atunci când problemele se vor fi rezolvat, să pot efectua porţi.

    În situaţia mea probabil mai sunt şi alţi utilizatori. Cam care ar fi corectitudinea faţă de aceştia să se acorde plusul de "de 50 % la realizarile din week-endul trecut", în condiţiile în care aceştia nu au nicio realizare sau realizări nesemnificative? :rolleyes:


    Efectuarea a 14 porţi în condiţiile în care de la finalizarea primei porţi se putea observa că amplificatorul(-ele) nu îşi fac efectul, a fost exclusiv alegerea dvs.

    De acord că poate compensarea nu mulţumeşte pe toată lumea însă înclin să cred că mulţumeşte pe majoritatea.
     
    Veneficus apreciază asta.
  8. Domnule Administrator. De la bun inceput eram convins ca nu voi rezolva nimic, asa cum se intampla de obicei aici.
    - Eu am achizitionat(evident nu branza) cu Euro, ci un produs care nu si-a facut efectul, desi era achitat integral cu confirmare de primire a banilor;
    Daca exemplul cu branza nu a fost edificator mai dau unul cu un medicament. Cand ma doare capul cumpar o pastila pentru a-mi trece durerea pe loc. Faptul ca voi primi peste o saptamana 2 pastile NU MA AJUTA. Si, sunt convins ca nici pe Dumneavoastra nu v-ar satisface. Prevederea contractuala la care faceam referire era cea privind corectitudinea relatiei dintre un vanzator si un cumparator - continutul si calitatea produsului vandut , respectiv plata integrala a acestuia de catre cumparator!
    - Am intrebat in mod expres anterior daca acea compensare se aplica si la pachetele Pro! Raspunsul Dumneavoastra a fost ca se refera la alte produse!
    - nu am cerut sa se dea tuturor jucatorilor 50% onoare si experienta fara a se acorda aceasta compensare! Am sugerat sa se acorde aceste bonificatii la ceea ce a realizat fiecare in week-endul trecut! Si aceasta, pe langa compensarea anuntata acum! Asa consider eu ca ar fi corect! Greseala nu apartine jucatorilor!
    - faptul ca Dumneavoastra personal nu ati continuat cu finalizarea portilor cand ati constatat ca nu va sunt acordate amplificatoarele achizitionate nu inseamna ca si eu trebuia sa-mi dau seama de la inceput de acest aspect! Am realizat mult mai tarziu, cand si eu m-am oprit si nu am mai folosit cel de-al doilea pachet deja achizitionat si achitat! Deci, nu se pune problema ca a fost o decizie - in cunostinta de cauza - de a continua! Uite ca m-am prins mai greu! Aveam obligatia sa o fac mai devreme? NU! Nicaieri nu scrie ca pachetul PRO achizitionat isi poate face efectul sau nu - VERIFICATI ASTA!
    - Sunt deosebit de curios sa constat si eu acea majoritate multumita de modalitatea de compensare aplicata! Eu cu cine am discutat, erau cu totii fara exceptie nemultumiti!
    Va multumesc pentru amabilitatea de a lectura opinia mea si pentru raspunsul oferit. M-am explicat aici mai mult pentru colegii jucatori, care nu doresc sa isi faca o impresie gresita despre mine!
     
    motanu_1990 apreciază asta.
  9. Veneficus

    Veneficus User

    nimic personal...
    in exemplul dat de tine, capul dureros e cresterea onoarei/experentei tale pe joc, iar ”pastila” e o poarta (14 in cazul tau) construita cu uridiumul achizitionat cu bani reali... tu ai gasit o oferta prin care ai achizitionat ”pastila” promotional astfel primind la acelasi pret o ”pastila” imbunatatita contra durerii tale de cap...
    pentru simplu fapt ca tu ai luat toate cele 14 ”pastile” contra durerii si abia intr-un tarziu ti-ai dat seama ca nu au efect nu e nimeni vinovat...
    nu contest ca e o situatie neplacuta pentru tine...insa nici pentru cei care au luat o ”pastila” si sau oprit constatând ca nu are efectul dorit nu ar fi corect ce propui tu ca masuri...
     
  10. Evident, nu aţi cumpărat nici medicamente iar exemplele date de dvs. nu sunt edificatoare în niciun sens.

    Dvs. aţi achiziţionat un avantaj virtual într-un joc virtual lucru ce nu îl puteţi compara, din multe puncte de vedere, cu achiziţia de lucruri materiale.


    Limitându-mă strict la pastile şi durerea de cap, cu siguranţă nu îmi mai vor fi de acelaşi folos însă, nici n-am să risc o supradoză (vezi explicaţia dată de Veneficus) doar pt. simplul motiv că, deşi adult şi cu conştiinţă de sine, nu mă trage cineva de mânecă să-mi spună să mă opresc. :rolleyes:

    "Produsul" defect este înlocuit plus că se oferă şi un bonus.

    Dacă v-aţi fi păstrat uridiumul, acum puteaţi beneficia de "produsul" astfel înlocuit la capacitatea sa maximă.

    Dacă nu ar fi existat eventul cu dublarea recompenselor primite din portalele galactice, care îl puteţi folosi ca motiv ce va determinat să cumpăraţi amplificatoarele de 50%, dvs. tot aţi fi cumpărat acele amplificatoare, nevoia dvs. evidentă fiind aceea de a obţine cât mai mult de pe urma efectuării unui portal galactic. ;)


    Şi v-am răspuns că nu, revenind ulterior cu o explicaţie şi cu alte precizări. Cu ce v-a încurcat răspunsul iniţial?


    Am pretenţia că scriu suficient de româneşte: şi eu (şi poate că şi alţi utilizatori) am achiziţionat amplificatoarele de 50% după care, văzând că nu funcţionează, ne-am oprit din a mai efectua porţi. Deci, nu am acumulat experienţă şi onoare în mod notabil.

    Dvs., care aţi continuat de bună voie să efectuaţi porţi, aţi acumulat experienţă şi onoare iar în cazul în care s-ar acorda drept compensare, pe lângă recreditarea amplificatoarele de 50%, şi diferenţa de onoare şi experienţă, atunci eu mă aleg doar cu amplificatoarele iar dvs. şi cu amplificatoarele şi cu diferenţa de onoare şi experienţă.


    Într-adevăr, corect, dar doar pt. dvs. iar pt. restul...potopul! :rolleyes:

    Nici pe cană nu scrie că trebuie să o duceţi la gură pt. a-i bea conţinutul!

    Chiar dacă există un tarif cunoscut la serviciile de internet de care beneficiaţi, tot citiţi factura înainte de a o achita ....mă rog, lucruri normale, mai ales pt. un adult.

    Nu observaţi la 1, 2, 3, 4 porţi efectuate, dar dacă v-au fost necesare 14 :rolleyes: ....să zicem că treaba asta nu mai are legătură cu jocul! ;)


    Nu-i vina nimănui pt. neatenţia dvs.

    Puteţi să-i constataţi pe cei nemulţumiţi, după care calculaţi proporţia! ;)

    În fapt, în cazul dvs. nu conţinutul compensării este cel ce vă determină nemulţumirea ci faptul că nu v-aţi oprit la timp din efectuarea porţilor galactice....iar pt. asta trebuie găsit un vinovat, cu siguranţă altcineva, nu dvs.
     
  11. ..BAU..

    ..BAU.. User

    Nu! Este vina BUGPOINT pentru FURT! Parca asa se numea, nu?
    Faptul ca oferiti mai tarziu ceea ce eu am cumparat nu este normal. Corect este, asa cum a spus colegul nostru mai sus, sa se amplice bonusul pentru acele 2 zile.
    Jucatorii asta au cumparat! Nu dublarea de boostere, nu schimbarea datei, NU!
    Sau... Sa inteleg ca pe banii mei Bugpoint face ce ``vrea muschii lui`` ? Cam asa se intampla in ultima perioada... Am impresia ca bugpoint face negocieri pe banii mei? HA!
    Ca si cum imi iau premium, si bugpoint mi-l da peste 6, cu niste scuze de rigoare (ca la noi asa se obisnuieste in ultima vreme).

    Gresit! Factura o primesti dupa ce ai utilizat. Daca utilizam boosterele si dupa aceea le plateam, da, mai ziceam, asa? Am dat banii pentru un avantaj, trebuie sa existe acest avantaj!
    Poate eu n-am chef sa ma uit la problemele lor! Eu intru sa joc si ma doare fix undeva daca nu le functioneaza. Bugpoint este obligat sa asigure ceea ce am cumparat! Ori imi restituie banii, ori imi ofera bonusul pentru acea perioada. PENTRU CA EU ASTA AM CUMPARAT!
    Sau aici se fac donatii la un fond si cand o fi sa ni se mai ofere si noua, doamne ajuta!?

    Fara suparare, stiu ca nu este vina ta. Dar daca sunt inapti angajatii, sa se faca maturatori! Acei oameni au fost platiti sa realizeze mizeria de zilele astea? Va asigur ca un grup de studenti ar fi reusit mult mai repede si la o calitate mult mai buna sa realizeze ceea ce echipa bugpoint s-a chinuit, cu greu sa faca. Trist!
     
    Modificat ultima dată: 31 Mar 2017
    *^*NEMESIS*^*RO*^*!, motanu_1990 și ^^jax20^^ apreciază asta.
  12. Nu mi se pare corect, adica eu am cumparat ascension booster pack 50% xp si hon duminica pentru a beneficia si de acest event recompense duble la gg. De ce mi le dati vinerea si sambata, si nu duminica?? Daca le voiam pentru vineri si sambata, le cumparam atunci, nu duminica, logic.
     
  13. Domnule Administrator!
    Aveti dreptate, sunt probabil un adult care pricepe greu, care nu stie folosi o cana fara instructiuni si care nu intelege romaneste ... :) ! (cu toate ca nimeni si nimic nu va dreptul sa faceti aprecieri de orice gen asupra clientilor firmei pe care aici o reprezentati Dumneavoastra! imi este greu sa va explic ca 8 dintre porti le-am facut in 30 de minute, fiind 99% gata din cursul saptamanii anterioare, ulterior 3 hades, etc.! ca nu vreti sa acceptati regulile nu doar de bun simt privind relatia vanzator-cumparator si ca marsati pe ideea ca tardiv este la fel de bun ca si prompt! Cat despre calificativele inserate printre randuri, le-am priceput repede dar eu unul ma abtin sa fac comentarii privind eventuala capacitatea de intelegere a interlocutorului, asa m-a educat mama mea!).
    Si de ce recunosc ca aveti dreptate? Pentru ca abia acum mi-am dat seama ca Dumneavoastra in loc sa comentati si/sau sa transmiteti impartial, neutru, opiniile si solicitarile noastre celor care pot lua decizii, va luptati si va protejati propriile interese de JUCATOR DO! NU ADMINISTRATOR! m-am prins iar foarte tarziu! O zi buna, eu unul nu mai scriu!

    Stimate, am promis ca nu mai revin, dar mai tii minte ce am scris anterior si s-a sters? ....si am mai avut dreptate intr-un sens: ai aprecieri din partea administratorilor do, ba chiar esti citat! De ce nu te multumesti cu atat? lauda do dar lasa-ne pe noi in pace!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 31 Mar 2017
    motanu_1990 și ^^jax20^^ apreciază asta.
  14. Veneficus

    Veneficus User

    acelasi...nimic personal...
    in conversatia cu tine (app. care voi ?) nu laud pe nimeni.
    imi exprim doar opinia referitor la viziunea ta (app.care voi?) asupra problemei discutate in aceasta tema...
    ca opinia mea nu e identica cu a ta iar acest aspect te deranjeaza (app. care voi?) e doar problema ta...
     
  15. din ce citesc pe forum (lucruri puse de tine)nu faci decat sa dai aprobari la exemplificarile date de admini(devine suspect deja)si nu ai nemultumiri.dar tu singur nu poti gandi?sau ai doar laude pentru ce se intampla pe joc de la o vreme?sa inteleg ca pentru tine e normal sa platesti ceva si sa primesti nimic?
    p.s.nu inteleg de ce ar trebui sa verific daca un amplif (pro sau cel de 50%) isi face efectu?daca il cumpar e normal ca 100%sa isi faca efectu si daca nu ,sa fiu recompensat cu ce ar fi trebuit sa am in urma folosiri acelor amplifuri si nu cu o compensatie dubla ,ca zile ,a acelor amplifuri(eu poate sunt plecat din tara ,nu pot juca ,etc.cand imi da acea compensatie si deci am platit bani pentru a primi nimic)
    Domnule ©ØrrØsivΞ sper sa nu va supar dar as face o sugestie:incercati sa vedeti lucrurile din perspectiva jucatorului ©ØrrØsivΞ si nu a adminului ©ØrrØsivΞ
     
  16. Veneficus

    Veneficus User

    sigur ai citit toate postarile mele?

    sigur nu ai primit nimic ?

    erori exista in toate domeniile...100% e relativ...probabil pentru tine o solutie buna ar fi (nu stiu daca e posibil) sa reseteze BP contul tau in momentul achizitiei si sa returneze banii platiti...probabil...
     
  17. venericus? :D ti-ar conveni sa cumperi boosterele de la shop duminica cand conteaza si sa le primesti saptamana viitoare vineri cand nu conteaza absolut deloc? adica cat de greu era sa le primim tot duminica cand e dublu gg din nou.Strategie sa mai cumparam o data boosterele duminica pentru ca cele primite vineri la ora 18:00 ora serverului expira sambata ora 18:00 :)
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  18. tu ai primit?
    aproape toate
    citeste mai bine ce am scris si poate(cu toate ca nu cred)intelegi si tu ceva
    p.s.nu mai da raspuns ca il dai degeaba ca nu ma intereseaza pana cand o sa intelegi despre ce se vorbeste in aceasta tema
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  19. Veneficus

    Veneficus User

    evident...e peste capacitatea mea de a intelege...

    daca acest lucru se aplica tuturor, nu e chiar sfarsitul lumii...
     
  20. am inteles ca tu de fapt nici nu ai luat acele amplifuri :)dar iti dai cu parerea pe aici.mai bine nu o mai face
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! și styv86 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.