Preţuri diferite

Discuție în 'Probleme generale' creată de zuz25, 18 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Aici ne va "lumina" suportul jocului. Pot face doar nişte supoziţii pe baza informaţiilor la care am eu acces, supoziţii care pot fi false... cum am zis, vom vedea!
     
  2. Preţurile la uridium, pachete premium şi alte lucruri aflate la vânzare în cadrul jocului, pe bani reali, sunt stabilite de dezvoltatorul jocului pe baza propriilor sale strategii de vânzare, în funcţie de fiecare ţară în parte, ţinând cont de anumite particularităţi socio-economice ale tărilor respective.

    Atenţie: utilizarea de diverse proxy-uri / software-uri pt. a înregistra un cont de joc într-o altă ţară, diferită de ţara în care vă aflaţi şi de unde jucaţi, este interzisă şi se sancţionează.

    Şi în cazul dvs., luând în considerare faptul că GeoIP-ul contului este Cipru, beneficiaţi de preţurile şi pachetele stabilite de dezvoltatorul jocului pt. respectiva ţară.

    Astfel, în cazul în care doriţi să beneficiaţi de ceea ce se oferă pt. actuala ţară în care susţineţi că lucraţi, va trebui să vă adresaţi suportului pt. schimbarea GeoIP-ului contului de joc. Acest lucru se face în baza unor documente care vă vor fi solicitate pt. a dovedi faptul că vă aflaţi în ţara respectivă.
     
  3. Am inteles si multumesc pentru informare
     
  4. loko1975

    loko1975 User

    cum fac sa trec contu de pe danemarca pa romania?
     
  5. Althea

    Althea Board Administrator Team Darkorbit


    Salut,

    După cum a spus colegul meu:


    Mai multe informații despre Geo IP poți găsi aici: --> Link
     
  6. Daca tot sunt stabilite de dezvoltator in functie de fiecare tara , de ce nu sunt aceleasi preturi la toate conturile de joc din tara(Romania), de ce unii au reducere la shop si unii nu au ?
     
  7. pentru,ca nu suntem in Spațiul Schengen
    binee,e o gluma,dar..
    cred,
    dealtfel,un pret diferit,ar fii,conversia leu euro cu simbolul ) este moneda oficială a 19 din cele 28 de state membre ale Uniunii Europene
     
  8. omul.negru

    omul.negru User

    Atenţie: utilizarea de diverse proxy-uri / software-uri pt. a înregistra un cont de joc într-o altă ţară, diferită de ţara în care vă aflaţi şi de unde jucaţi, este interzisă şi se sancţionează.

    acuma 8 ani parca era Venezuela :) sau ma insel ? :))