Preţuri diferite

Discuție în 'Probleme generale' creată de zuz25, 18 Aug 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. zuz25

    zuz25 User

    buna am asa o intrebare jucatorii care is inregistrati in Rusia au reducere la tot ce cumpara din bani 50% de exemplu 330 uri costa 49.99 euro da la restu 99.99 asta o sa fie permanet sau e pe un tim oare care

    mie imi raspunde cineva sau nu?
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 19 Aug 2015
  2. Locuieşti pe teritoriul Rusiei?
     
  3. zuz25

    zuz25 User

    nu in Modova da ce are unde locuesc problema e in aceea ca altii platesc mai putin pentru ce procura din real da altii platesc mai scump
    si eu am intrebat daca o sa fie asta permanent ori o sa fie schimbari
    daca este necesitate pot adauga un scrin cu preturile
     
  4. SwizX

    SwizX User

    Dandu-mi cu parerea cred ca intervine problema monedei .... nu poti cere unui african sa iti dea 50 euro .... pentru ca pentru ei e o suma colosala .... asa ca pentru africani pretul este de 2 euro si o capra ^.^

    Acum serios ... am auzit si eu de faza asta pe alte servere cum ar fi cele americane la europeni premium este 6 euro , iar la americani 6 dolari ....la sumele mai mari se simte totusi o diferenta ..
     
  5. E vorba de un server global sau de un server dedicat?
     
  6. MaDLuCk

    MaDLuCk User

    Mi se pare o prostie diferenta asta de preturi.
    330,000 uridium poate fi 25 , 50 sau 100 euro...
    Au pus discount 50% la rusi, bulgari , ukrainieni si mexicani , la venezuelini 75% discount iar la noi...noi suntem o tara mai bogata decat rusia sau bulgaria? Noi ne comparam cu germania , marea britanie sau statele unite de au lasat 100 euro 330,000 uri ?
    Se face discriminare, sa puna la toti 75% discount macar la uridium si sa sa ridice pretul la premium, rabat si duplicator...
     
  7. Fiecare firma isi vine produsul la ce pret vrea,si cum vrea...Daca rusul nu baga bani,e normal sa scada din pret ca sa se vanda produsul...Si in plus cine te tine in Romania ?Mergi in Venezuela sau Somalia si joci do pentru ca costa mai putin...Si mi se pare o aberatie sa spui ca sa se ridice pretul la premium...Sincer,daca vezi la bulgari paina in Lidl cu 3 centi,si in Romania este cu 6 centi,mergi si protestezi ?
     
  8. MaDLuCk

    MaDLuCk User

    In cazut asta Lidl nu este in romania si in bulagria, e international, painea pe primul raft e 3 centi iar pe al doilea 6...
     
  9. zuz25

    zuz25 User

    e vorba de toate serverele unde joaca rusi. daca tara de plata este rusiea este reducere 50% nu conteaza pe ce server el joaca.
    era vaza cu venisuela era 75% reducere dar au facut si au inchis preducerea asta de 75% dupa cite am auzit eu.
    de ce nar faceo si cu asta cu rusi?

    si normal ca vinde fiecare cum vrea si cu cit vrea. da chestiea e in acea ca cineva are preoritate mai mare pretu e in euro si la toti trebuie sa fie la fel 99.99 euro sau 49.99 euro. rusi nus mai saraci ca altii. si nu trebuie sa te duci in alta tara e destul sa rogi pe cineva sa iti faca un cont inregistrat in rusiea si ai reducere 50% la tot. de ce sa nu faca asa la toti sa fie tot una
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 22 Aug 2015
  10. Salut

    Vreau sa ma fac premium pe 1 luna si nu pe 6 luni,imi apare doar sa fiu membru premium pe 6 luni cea cu 1 luna nu imi mai apare.
    O alta intrebare cum de alti jucatori au acea oferta de platesc cate 2 euro premium/luna si daca cumperi 3 luni iti da oferta in continuare. 3 luni premium = 6 euro de plata
     
  11. Cehn

    Cehn User

    acelea sunt promotii
     
  12. Dece nu este pentru toti acea promotie?
     
  13. Premium de o luna din cate stiu eu nu este promotie,la mine apare si asa zisa oferta cu 2 euro eu nu am prins-o nici o data...
    Trimite la suport ei sigur vor sti sa raspunda mai bine ca noi :)
     
  14. Uite ca nu apare nici cea cu 2e/luna nici 6e/luna

    [​IMG]
     
  15. cristina

    cristina User

    la mine apare si premium pt 1 luna, mai incearca o data !
     
  16. cs.

    cs. User

    Pai nu va suparati si noi romanii castigam intre 250-300 euro pe luna, ma refer la oameni de rand, eu imi permit sau dau 100 de euro pe 330k uri,nu mi se pare corect ca alti sa plateasca mai putin,daca eu pot dona pentru uri 50 euro si 100 euro si ei pot..
     
  17. Joci din România? ...sau să fiu mai clar, contul de joc are GeoIP de România, este / a fost creat din România?
     
  18. Da Contul a fost facut in Romania dar acuma joc din Italia muncesc aici.Dar nu cred ca are legatura cu cea ce am intrebat eu
     
  19. ...interesant: cont creat în România, se joacă din Italia şi are steagul Ciprului la metodele de plată, adică are GeoIP de Cipru. :rolleyes:

    ...se mai aşteaptă o precizare din partea departamentului plăţi şi voi răspunde atât la întrebarea dvs. cât şi a lui zuz25, după care vom vedea cum e şi cu contul "plimbăreţ", dacă e sau nu e aşa!
    ;) ...să sperăm că mă înşel eu...
     
  20. Sincer iti spun am lucrat si in Olanda si in Cipru si in Anglia.Acuma lucrez in Italia din cate imi aduc aminte contu a fost facut in Romania poate ma insel.