PREMIUM sms.

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Er0r., 25 Dec 2013.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Er0r.

    Er0r. User

    Dupa cum se intelege si prin titlul acestei teme astazi mi-a aparut un Discount facut de BP premium la 1,45 euro . Bun am plecat repede la magazin am cumprarat o cartela ajung acasa trimit datele tot corect , apoi primesc mesaj inapoi Destinatie nepermisa !
    Pai si acum eu ce ar trebui sa fac? am cumparat cartela respectiva pentru premium iar , acum nu se poate...
    Rog sa posteze un Mod. sau cine stie ce trebuie sa fac !
    Multumesc .
    p.s Craciun fericit tuturor ;d
     
  2. Hermes

    Hermes Guest

    Trebuie sa trimiti tichet la support, noi nu avem cum verifica . In primul rand verifica daca tara care apare pe pagina de plata coincide cu tara de unde joci in mod regulat jocul.
     
  3. Er0r.

    Er0r. User

    Am trimis si raspuns nu am primit dupa aproximativ 1 ora .
    eu ma logez astfel darkorbit.ro ->Server european->Apoi mesajul imi amare in limba romana la prima cat si la a 2-a . Deci problema este una tehnica pentru ca primesc 8 mesaje in care scrie 'Destinatie Nepermisa' !
     
  4. Incearca sa schimbi cartela intr-un alt telefon.Este posibil ca sa nu ai telefonu setat cum trebuie.
    Se poate ca si operatorul tau de telefonie sa aiba reteaua ocupata,este Craciunul si se trimit milioane de sms-urii pe secunda.Nu dispera oferta este valabila si maine.
     
  5. Hermes

    Hermes Guest

    Verifica cu operatorul de servicii de telefonie daca ai permisiunea de a trimite SMS-uri la numere scurte cu tarife speciale.Deasemena este posibil ca acel layer sa nu fie valabil pentru Romania, insa acest lucru il poti afla doar de la suportul jocului.
     
  6. Er0r.

    Er0r. User

    Si noi playeri cum facem sa ne dam seamna inainte de a cumpara euro reincarcabil , mergem la vrajitoare sa ne 'dea in carti,? :rolleyes:
     
  7. Noi am incerct sa te ajutam.Daca revi sa ironizezi mai bine cauta-ti raspunsuri in alta parte.Platile catre BigPoint merg foarte bine in acest moment.Bigpoint nu se face raspunzator de problemele voastre tehnice s-au de orice natura.
     
  8. Er0r.

    Er0r. User

    Ce problema ai vazut tu cand trebuie sa trimiti un amarat de sms..?
    Tu mai bine nu faceai post aici , nu are legatura telefonul cu cartela ..asta sa stii si tu nu joc do dupa telefon ..:)
    p.s cer t/c
     
    Modificat ultima dată: 25 Dec 2013
  9. -.-AVATAR-.-

    -.-AVATAR-.- Guest


    Pe viitor, daca nu postezi in mod civilizat, nu o sa mai ai acces pe acest forum.

    Topic inchis.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.