Feedback Porţi Galactice (GG) - Ziua recompenselor duble-speciale / Unica temă de discuţii

Discuție în 'Discuții despre joc / Feedback' creată de motanu_1990, 15 Apr 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. În mod normal, niciuna dintre porţi nu ar fi trebuit să ofere drept recompensă, pe parcursul eventului, dublul muniţiei sau dublul uridiumului.

    Problema care s-a manifestat pe parcursul eventului, a făcut ca unii utilizatorii să primească ceva în plus faţă de ceea ce ar fi trebuit să primească iar alţii, în minus.

    În cursul zilei de azi vom urmări cum v-a aborda dezvoltatorul jocului problema apărută pe parcursul eventului şi vă vom comunica decizia acestuia.


    Ţinând cont de faptul că pe data de 05.05.2016 lumea catolică a sărbătorit Înălţarea, aceştia au beneficiat de zile libere, urmând ca să-şi reia activitatea normală de azi. Ca atare, se prea poate ca serviciul suport să nu fi funcţionat la capacitatea sa normală.

    De asemenea, întrucât dvs. jucaţi pe un server dedicat, problemele cu care vă confruntaţi pe server-ul respectiv se vor aborda, întotdeauna, cu suportul jocului de a cărui naţionalitate aparţine respectivul server.

    Faptul că limba engleză nu este străină pt. colegii de la suportul jocului român, acest lucru le permite ca, uneori, să poată interveni în rezolvarea anumitor probleme de pe servere-le dedicate însă nu este o obligaţie pt. aceştia.


    Totuşi, aşa cum am menţionat mai sus, vom vedea dacă, în cursul zilei de azi, dezvoltatorul va face vreo precizare legată de problema apărută la eventul recompensei duble.
     
  2. zefira97

    zefira97 User

    unii au primit la cand au terminat portalul kuiper in loc de 200 k uri dublu adika 400 k uri ieri am facut 1 poarta kappa la care mia dat lf-4 dar 1 singur inloc de 2 lf4 cum era scris ca se da:mad::mad::mad::mad:
     
  3. Mă îndoiesc că a luat cineva dublu uridium de la vreo poartă.

    Dacă aveţi însă cunoştinţă de astfel de cazuri, puteţi comunica suportului jocului numele acelor "unii", pt. a fi comunicate spre analiză celor de la tehnic.

    Chiar aşa? Despre ce cont este vorba, îmi puteţi comunica userID-ul?
     
    *N!NO* apreciază asta.
  4. Tinem cont , dar eu am trimis si suportului englez , care a fost raspunsul dumnealor ? mi-au inapoiat o parte pentru ca facusem doar 4 lambda din care una la x2 Kronos part dupa care le dau dovezile necesare si imi spun ca ei nu au cum sa verifice logurile ? ( Pai cum mi-au verificat cate lambda am facute asa trebuia sa verifice iar) , dupa care spunand sa mai fac una ca-mi vor da ei partea sa termin kronos in timpul eventului si sa primesc azi partea? Pentru ce pentru 300 k onoare si 5 k rsb? Nu ca ma plang eu de ceva , pentru ca am facut gamma de cateva ori lundu-mi 120 k x4 si am inteles ca nu trebuia , insa nici ca am bagat 70 k , 60 sa nu primesc partile si iar 70 k uridium sa deschid si a 3-a lambda si iar nu mi-au dat recompensa . Pana la urma nu m-as mira sa-mi iau ban ca am abuzat facand gamma si sa fie considerat bug de care nu ar fi trebuit sa profit .
     
  5. *gerula57*

    *gerula57* User

    Buna seara am o mica problema la finalizarea porti Lambada azi pe America Global ora servarului 15.10 . La finalizare am primit doar 1 parte Kronos si uridium pauza . In prezentarea Eventului se specifica ca se optine dublu la toate articolele acordate in mod normal la finalizarea unei porti . PE , ONORE , Boty Key si Longfile - uri au fost dublate corect . Celelalte 2 articole ? Va rog un admin daca poate sa ma ajute . Nu apar nici in jurnalul de bord
    ID 39566815 - redshadow
     
  6. Seth[RO]

    Seth[RO] User

    >>Mod Edit: Postarea a fost mutată în tema adecvată<<. Apoi - la acest event nu primesti dublu parti de kronos-aceea a fost creditata corect ca fiind o singura bucata. Si in ultimul rand - sesizarea ta cu privire la lipsa recompensa uridium la finalizarea portii trebuie transmisa cu tichet la suportul tehnic al jocului, echipa care se ocupa de administratea forumului nu te poate ajuta in aceasta situatie!
     
    Modificat ultima dată de către moderator: 14 Mai 2016
  7. Intervenţie corectă, mulţumesc!
     
    Seth[RO] apreciază asta.
  8. cand vor mai fi recompense duble la porti?
     
  9. Nu există informaţii în acest sens.
     
  10. Am impresia ca sa taiat si din uri parca prea putin fac pe ora,,dupa ce ca protocoalele sun 0 mai taiati din din uri,oare cat o sa mai reduceti uri asta de pe harti??de ce nu il scoateti detot ne lasam si noi de joc si gata,deci asa populam servarele:)))taiem tot ce putem si ne doare undeva de restu,,rusinik domnule dezvoltator nu cred ca era asa greu de rezolvat problema protocoalelor
     
  11. INVICTUS

    INVICTUS User

    Dupa cum am vazut jocul este intr-o continua schimbare mereu apare cate ceva ,acum e mega acum helix la unele porti da dublu munitie la altele nu,daca trimiti la support,forum vreo problema de rezolvat nimeni nu stie exact nimic (babilonie curata) nu ma mira daca apare maine poimaine seprom pe bani reali,sau chiar sa dai bani sa-ti pastreze contu; DO.cand iti vei reveni? :confused:
     
    *N!NO*, WIΖΛΓΔ și kk12 apreciază asta.
  12. *N!NO*

    *N!NO* User

    App de kappa, am facut 2 porti si ambele mi-au dat multibooster. Dar a fost doar de 5 ore... Nu trebuiau sa fie de 10 ore, odata ce recompensele erau duble? :rolleyes:
     
  13. Hermes

    Hermes Guest

    Ai citit cu atentie aici ce poti primi dublu dupa finalizarea unui portal in timpul acestei oferte ?
     
    *N!NO* apreciază asta.
  14. La ce problemă nerezolvată faceţi referire?
     
  15. salut, va fi saptamana aceasta recompense duble la portile galactice?
     
  16. Dacă va fi un astfel de event, acesta vă va fi adus la cunoştinţă fie printr-un anunţ oficial în forum fie pe pagina Home a contului de joc. Este un event aleatoriu, neexistând o dată prestabilită a reluării lui.
     
  17. Am vazut ca wekendul asta sunt recompense duble la portiatunci mie de ce mi-a dat la gama experienta si onoare ca si cand nu ar a fi event
    Ai primit o parte din poarta Kronos.
    [​IMG]
    27.05.2016 - 09:19[​IMG]Poarta galactică Gamma finalizată.
    [​IMG]
    27.05.2016 - 09:19[​IMG]Ai colectat 10 logfile-uri.
    [​IMG]
    27.05.2016 - 09:19[​IMG]Ai primit 15263999 PE
    [​IMG]
    27.05.2016 - 09:19[​IMG]Ai primit 453600 puncte de onoare.
    [​IMG]
    27.05.2016 - 09:19[​IMG]Bonuri de reparaţie primite (6)
     
  18. nu este event cu porti duble recompense:)e un event in care la portile epsilon,lamda,kuiper si delta da bonusuri speciale
     
    *^*NEMESIS*^*RO*^*! apreciază asta.
  19. Intervenţie corectă, mulţumesc!