PC LAG

Discuție în 'Probleme tehnice' creată de Zingarinho., 9 Dec 2013.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. buna..deci problema este ca
    am un pc slab .. acu 2 luni aveam 514 mb ram, procesor intel celeron 1,6 GHZ.. DO mergea in 15-20 fps.. acum mi'am adaugat 2 GB ram deci am 2.5 GB Ram ... dar DO merge in MAXIM maxim 15 fps cu graficile la minim ( doiar navele pe max) ... de cE? oare e din cauza eventului de iarna ?? in niciun an nu mi a mers asa rau !
    Tin sa mentionez, anii trecuti aveam windows xp de 6 ani,.. acum l'am reinstalat am tot ce imi trebe, memoriua mai goala, merge perfect pc dar do groazinc.. DE CE ?
    Tin sa mentionez ca folosesc opera .. ( o fi de la browser ?)
    sa nu aud stergere cookie cache.. experienta in pc de 10 ani ( implinesc 11 ani in data de 17 februarie) si in DO de.. aproape 5 ani.. 4 si 9 luni..
     
  2. Hermes

    Hermes Guest

    Procesorul e buba, nu mai duce la cerintele actuale ale FlashPlayer-lui.
     
    bubuletz apreciază asta.
  3. bubuletz

    bubuletz User

    Ar mai putea fi o problema -frecventele la ram . Plus ca sunt de valori diferite,deci nici latentele nu coincid.Nu sunt expert,dar stiu ca nu se recomanda folosirea placutelor de valori diferite,tocmai din aceasta cauza.Ca sa confirmi sau infirmi asta,fa un test,sa vezi cum iti merge doar cu cei 2 gb de ram.
     
  4. dnady

    dnady User

    la experienta ta de 5 ani DO si pc de te doare capu (auzi ma ..10 ani de pc si nu stie macar atat despre DO ) nici nu mai trebuia sa intrebi asa ceva

    poti sa ai rami cati vrei daca procesorul asa cum ti sa zis mai sus nu duce puterea de calcul necesara acum pentru DO
     
  5. -.-AVATAR-.-

    -.-AVATAR-.- Guest


    Topic inchis.
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.