Patchnotes - Mai 2014

Discuție în 'Anunțuri tehnice' creată de Hermes, 16 Iun 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Hermes

    Hermes Guest


    Salutări piloți!

    Știm că publicăm multe anunțuri despre funcții și eventuri dar că nu întotdeauna ceea ce facem este suficient de vizibil. Aceste informări lunare au menirea să vă țină la curent.

    În luna mai am implementat următoarele funcții, eventuri și îmbunătățiri:


    Funcții:

    - Indicii începători
    A fost introdus un nou sistem care informează jucătorii despre anumite funcții din joc. Acest sistem ar trebui să îi ajute pe începători să afle mai multe despre funcții care sunt un pic mai greu de învățat (cum să folosești un lansator de rachete, Skylab, etc)


    Eventuri:

    - Combinare Jackpot Arena (cunoscut și ca Global JPA)
    Am analizat cine participă la ambele JPA și am aflat că aproximativ 80% din jucătorii implicați sunt din UE. Din acest motiv, am decis să unificăm totul într-o singură competiție globală. În consecință, noua valută jackpot va fi Euro pentru toată lumea, inclusiv pentru jucătorii din Americi. Asta înseamnă că jucătorii din afara UE nu vor mai ava propriul JPA; în schimb, vor primi premii mai consistente dat fiind că acestea vor fi plătite în EUR și nu în USD. Pentru jucătorii din Americi am modificat orele de start la 5:00 pm (UTC+2) ca să nu trebuiască să înceapă să joace în toiul nopții.

    - Săptămâna Razer PvP
    În colaborare cu Razer, am avut o săptămână plină de eventuri PvP. Descărcând aplicația Razer Comms – o aplicație tip teamspeak – jucătorii puteau câștiga un pachet de articole. Pachetul cu articole era valabil și pentru jucătorii care dețineau deja aplicația. Pachetul conținea următoarele: 1 Nostromo, 1 design Nostromo Razer, un design Goliath Razer, 100x artificii Razer, 9000 de proiectile UCB-100, 500x rachete PLT-2021 și un booster de daune de 10 ore.

    - Loteria Hitac
    Ca de obicei, jucătorii a trebuit să distrugă NPC-ul Hitac și subalternii săi pentru a finaliza un puzzle și a primi capsule pe care le-ar putea converti în tichete de loterie pentru loteria solară sau lunară. Pe lângă premiile obișnuite din joc, au fost disponibile coduri de cupoane pentru câteva dintre cele mai mari magazine online. Premiul principal a avut o valoare de 1500 EUR. Această rundă de loterie Hitac a durat din 17 mai până pe 2 iunie.


    Îmbunătățiri

    - Pagina web
    o Licitație: dacă textele sunt prea lungi pentru chenarul de descrieri din licitații, vor fi afișate puncte de suspensie. Făcând clic pe acestea, chenarul se va extinde și jucătorul va putea vedea întregul text.

    - Client de joc
    o Hărți PvP: numărul de Uberstruneri a fost sporit pe hărțile 4-5


    Erori corectate

    - Pagina web
    o Licitație: utilizarea licitațiilor și a cumpărăturilor din casa de licitații a fost îmbunătățită astfel încât toate licitările, rambursările și cumpărăturile vor funcționa corect.

    o Oferte speciale: unii jucători au cumpărat o ofertă specială cu abonament premium pentru o lună, la un preț redus și au primit din greșeală două luni premium. Eroarea a fost corectată.

    o Hangar:

    § Butonul „Cumpără acum” de pe drona Zeus va fi afișat ca activ doar dacă jucătorul poate cumpăra articolul.

    § Designul de navă Amber nu va bai fi afișat ca un design CBS dacă a fost cumpărat în casa de licitații.

    § Dacă îți echipezi nava cu designul Amber, acum va fi afișat elementul grafic corect în sumarul hangarului.

    o Hall of Fame: clasamentul „Utilizatori de top” este afișat din nou în ordinea corectă.

    o Pagina principală internă: am corectat problema cu unele elemente grafice care nu se încărcau pe pagina internă și ca atare, jucătorii nu puteau accesa unele funcții esențiale ale jocului

    o P.E.T.: Numele sloturilor P.E.T cumpărate este afișat corect în Balance.

    o EPPP:

    § Vârsta unui jucător se va actualiza corect în conformitate cu data nașterii specificată în setările contului acestuia.

    § În statisticile jucătorilor era afișată incorect data debutării.

    o Clan: dacă un jucător care încasase deja numărul maxim de credite părăsea un clan și se alătura unui alt clan, numărul de credite pe care acesta putea să-l primească era afișat ca o valoare negativă. Eroarea a fost corectată .

    o Tech Factory: jucătorii nu mai pot evita perioada de cooldown a unui tech, ștergân acel tech în timpul fazei de cooldown.

    - Invitarea prietenilor: dacă inviți simultan mai mult de 8 prieteni prin email, fereastra nu va mai întâmpina erori.


    - Client de joc
    o Autentificare în client: au fost rezolvate unele probleme de încărcare a clientului. Toți jucătorii se pot reautentifica fără probleme acum.

    o Warp navă:

    § Jucătorii nu mai pot folosi funcția de warp în timp ce sunt atacați de abilitatea Singularity a Venom.

    § Elementele grafice ale navei sunt afișate corect acum

    o Galaxy Gates

    § Poartă de start: din cauza unor margini necizelate și a luminii ciudate, reflecțiile de lentile (efecte vizuale) nu arătau bine. Aceste efecte au fost corectate.

    § Poarta Hades: în ciuda mesajului afișat, un jucător putea ataca alți jucători când el/ea părăsea grupul în poarta Hades. Acest lucru nu mai este posibil.

    o Misiuni: minereurile colectate nu vor mai fi luate în calcul pentru misiuni diferite în același timp.

    o Reparație navă: dacă ai o navă Nostromo echipată cu un design, opțiunile de reparare sunt acum oferite în schimbul creditelor în loc de uridium.

    o CBS: Vechiul logo DarkOrbit de pe ecranul CBS a fost înlocuit cu logo-ul DarkOrbit Reloaded.

    Am operat și alte corecturi și îmbunătățiri tehnice și textuale.


    Cele bune,

    Echipa DarkOrbit
     
    motanu_1990, .=sg1=., Silviu și alți 2 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.