Patchnotes - iulie 2014

Discuție în 'Anunțuri tehnice' creată de Hermes, 11 Aug 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Hermes

    Hermes Guest


    Salutări, piloți!

    Știm că publicăm o sumedenie de anunțuri despre funcții și eventuri, dar că nu întotdeauna puteți urmări tot ceea ce facem pentru a îmbunătăți jocul. Aceste informări lunare sunt menite să vă țină la curent.

    În iulie am implementat următoarele:


    Eventuri

    - Independence Day (exclusiv US)

    Pentru a sărbători Independence Day în SUA pe data de 4 iulie am avut un event de 1 zi pe toate serverele US. Pe lângă jocurile de event, designul Independence pentru Goliath a fost oferit la un preț redus.

    - Ziua Jan Hus (exclusiv CZ)

    Jan Hus a fost sărbătorit pe serverele cehe pe data de 6 iulie. Jucătorii au avut la dispoziție noi jocuri de event precum Crazy Cubi și Infiltration. Desigur, am oferit și cutii bonus cu însemne naționale.

    - Ziua Bastilliei (exclusiv FR)

    Un alt event de o zi a fost organizat pe serverele FR în data de 14 iulie pentru a sărbători “La Fête Nationale”. Ca de obicei, am oferit unele jocuri de event și cutii bonus cu însemnele naționale. De asemenea, în timpul eventului, dronele nu puteau fi avariate.

    - Festivalul zahărului (exclusiv TR)

    Ramadanul este una dintre cele mai importante festivaluri din Turcia. Ca atare, am început un event de o săptămână pe toate serverele naționale. În timpul eventuui, jucătorii s–au bucurat de cutii bonus speciale și de o sumedenie de jocuri de event.


    Îmbunătățiri

    - Pagina web

    o Skylab: nu se mai pot trimite resurse de la navă la Skylab. Cantitatea implicită de minereu disponibilă pentru upgradarea colectorilor de minereuri a fost ajustată, astfel încât să nu mai fie nevoie să transporte ceva spre Skylab.

    o Program event: dacă este programat Space Football, va fi afișat ca atare, și nu ca Spaceball.

    o Inventar: jucătorii nu mai pot vinde articole elite (de ex. LF-4 și designuri de drone). Am introdus această modificare la solicitarea jucătorilor de sporire a securității conturilor.


    - Client de joc

    o Mission Control: descrierea sarcinii misiunii „Sub steagul Terran” este mai clară acum.


    Corecturi

    - Pagina web

    o EPPP: utilizatorii nu vor mai întâmpina erori când încearcă să salveze modificările operate la pagină.

    o Magazin:

    § Descrierea formației de dronă F-12-BA este corectă acum în limba cehă.

    § Utilizatorii cu abonamete care le conferă reduceri la uridium în magazin, vor vedea de acum înainte prețurile finale. Toate reducerile sunt luate în calcul acum și sunt deduse din prețurile normale in magazin.

    o Hall of Fame: am realizat că boșii de la Poarta Hades nu apăreau printre adversarii NPC din Hall of Fame. Eroare corectată.

    - Client de joc

    o Probleme generale:

    § După blocarea accesului la PC, fundalurile și porțile de salt nu mai erau afișate. Eroarea a fost corectată.

    o Minihartă: în ciuda pacturilor de neagresiune, PET-urile unor jucători era în continuare a fișate ca niște puncte roșii pe minihartă. Acum sunt verzi.

    o Chat: comanda rapidă pentru chat nu funcționa corect. Acum funcționează.

    o Misiuni: misiunile cu anumite condiții, care trebuie îndeplinite una după alta, nu mai cauzează erori cu acele misiuni care au o singură condiție.

    o P.E.T.:

    § Modulul combo de reparații uneori nu înceta să repare nava în timp ce se afla în luptă. Eroare corectată.

    § Trecerea PET de la modul Kamikaze la Guard sau la un alt mod făcea ca fereastra PET să se blocheze. Nu se va mai întâmpla.

    § La folosirea unității de salt CPU, modul P.E.T nu mai poate fi resetat și P.E.T nu se va mai comporta straniu.

    o Sector control: am corectat de asemenea unele erori minore în eventul Sector Control – acum ar trebuie să funcționeze și să se actualizeze corect.

    Au existat și alte corecturi și îmbunătățiri tehnice și de text.

    Cele bune,
    Echipa DarkOrbit
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.