Suport Patchnotes - februarie 2015

Discuție în 'Anunțuri tehnice' creată de Hermes, 13 Mar 2015.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Hermes

    Hermes Guest


    Salutări, piloți!

    Publicăm multe anunțuri despre funcții și eventuri, dar știm că nu puteți de fiecare dată vedea clar tot ceea ce facem pentru a îmbunătăți jocul. Aceste informări lunare sunt menite să vă țină la curent.

    În Februarie am implementat următoarele funcții, eventuri, îmbunătățiri și corecturi:

    Funcții

    - Poarta de grup (poarta LoW): un nou concept

    Mulțumită sugestiilor voastre am decis să regândim poarta de grup și să o facem mai corectă. Acum e exact ce ar trebui să fie: o poartă care să prezinte interes pentru un grup.

    - Battleray: versiune nouă

    Battleray a fost monopolizat de anumite clanuri puternice care împiedicau alți jucători să o doboare. În consecință, am crescut numărul de nave Battleray și am creat o versiune mai puternică, Deadly Battleray pe hărțile PvP.

    - Refactoring client

    Ca reacție la multe sesizări privind performanțele clientului de joc, am reorganizat codul clientului de joc. Astfel am îmbunătățit atât performanțele clientului de joc cât și aspectul vizual al jocului.

    Eventuri

    - Ziua Constituției (serverele MX)

    Pe 4 februarie, constituția mexicană a fost celebrată pe serverul MX.

    S-au pus la dispoziție alte jocuri de event și bonusuri speciale, dar și artificii în magazin.

    - Carnaval 2015

    Eventul Carnaval s-a desfășurat între 16-22 februarie 2015. Au existat cutii bonus de carnaval pe hărți și rachete WIZ și artificii în magazin. În afară de un număr crescut de jocuri, NPC-ul Disguisor și-a făcut și el apariția în spațiu.

    Corecturi

    - Pagina web

    o Realizări:

    § Bara de progres nu mai dispare dacă un jucător atinge cel puțin 99.1% din progres

    § Unele realizări de event nu erau acordate corect – s-a corectat.

    o Galaxy Gates: alți jucători nu vor mai putea vedea progresul porților galactice pe care le construiești, chiar dacă știu deeplink-ul.

    o Jurnal: în jurnal se va face o consemnare atunci când un jucător obține o navă dintr-o cutie de pradă albastră.

    o Arbore de abilități:

    § Descrierea abilității Calibrator indică acum valorile corecte

    § Dacă încerci să-ți resetezi arborele de abilități fără să ai suficient Uridium, vei putea acum să închizi mesajul de eroare care apare.

    o Hall of Fame

    § Rezumat titlu: în unele cazuri, numele de utilizator nu a fost afișat corect în clasamentele de clan. S-a corectat.

    § Top clanuri: clanurile fără membri nu mai sunt afișate în clasamentele de clanuri.

    § Clasament event: clasamentul Spaceball pentru eventul din 22 ianuarie 2015 este acum afișat.

    o Anunț Arena Jackpot: anunțul va afișa din nou ora corectă de începere (doar RU).

    - Clientul de joc

    o Sistem pushing: jucătorii nu mai primesc recompense pozitive dacă se ucid pe ei înșiși.

    o Bara de comenzi rapide: simbolul pentru racheta R-IC3 afișează acum daunele corecte.

    o Setări: dacă definiți tasta “Ä” ca tastă rapidă, este afișată corect în loc să fie afișată ca „nedefinită”.

    o Arena de antrenament: jucătorii nu se mai blochează din cauza opririi numărătorii inverse.

    o CPU de camuflaj: acum, în unele cazuri, nava unui jucător este decamuflată după o modificare de configurație și este implicată într-o luptă.

    o Warp navă/moficare config: punctele de viață sunt acum actualizate corect dacă efectuezi un warp sau o modificare de configurare.

    o Racheta WIZ: animația rachetei WIZ era incorectă în anumite situații și nu zbura în direcția țintei. S-a corectat.

    o Vengeance: abilitatea Afterburner a navei Vengeance funcționează normal din nou.

    o Clan Battle Station: timpul rămas pentru construire afișat pe pagina clanului nu era corect. S-a corectat.

    o Fereastra cu misiuni: fereastra apărea în mijlocul ecranului după autentificare. Acum se salvează poziția inițială.

    o Poarta Hades: dacă jucătorii mor în același timp cu imperatorul Kristallon și încearcă să repare, nu vor mai fi deconectați.

    Îmbunătățiri

    - Client de joc:

    o Cimitirul Cubikonilor (hartă secretă): butonul de logout a fost eliminat pentru ca jucătorii să nu mai poată intra pe această hartă odată ce au fost uciși.

    Am mai implementat și o serie de alte corecturi de cod și de text, dar și îmbunătățiri.

    Cele bune,

    Echipa DarkOrbit
     
    pretorian41 și motanu_1990 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.