Patchnotes Februarie 2014

Discuție în 'Anunțuri tehnice' creată de .--ČRONOS--., 14 Mar 2014.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. .--ČRONOS--.

    .--ČRONOS--. S-Moderator Team Darkorbit


    Informare actualizare – februarie 2014

    Salutări piloți,

    Știm că postăm multe anunțuri despre funcții și eventuri, dar că nu întotdeauna puteți vedea ce facem pentru a îmbunătăți jocul. Aceste informări lunare au menirea să vă țină la curent.

    În februarie am implementat următoarele funcții, eventuri etc:


    Noutăți:

    - DarkOrbit Reloaded

    La începutul lunii februarie am relansat jocul după ce am implementat multe îmbunătățiri pe parcursul ultimelor luni pentru a face jocul mai atractiv pentru începători. Am schimbat sigla și am adăugat „Reloaded” la numele jocului și am început o campanie de atragere a unor noi jucători. Din strategia de lansare a făcut parte și un nou trailer. În caz că nu l-ați văzut, apăsați aici pentru a arunca o privire: .


    - O nouă versiune de licitații

    Noua casă de licitații va fi lansată pe parcursul acestei săptămâni și va oferi licitații din oră în oră, zilnic și săptămânal, dar și o structură îmbunătățită și opțiunea de a filtra articolele pe categorii.


    - Misiuni regândite

    Vor fi publicate textele pentru misiunile 13-20 pentru a finaliza narațiunea deja implementată pentru misiunile până la nivelul 12.


    - Noi hărți Galaxy Gate

    Am depus eforturi pentru a face hărțile Galaxy Gate ceva mai interesante decât erau. Am schimbat și aspectul porților galactice pentru a arăta mai spectaculoase. Nu fiți necăjiți când întâlniți una.


    - Fereastră de verificare a adresei de email și de abonare la newsletter

    Dacă un jucător nu și-a verificat adresa de email, va vedea o fereastră care îl va informa să-și confirme adresa de email și să se aboneze la newsletter pentru a primi vești despre coduri bonus.


    Eventuri:

    - Carnaval 2014 (global)

    O săptămână de acțiune în spațiu pentru a celebra carnavalul. Cutii bonus speciale au fost disponibile în marea parte a timpului pe hărți iar NPC-ul Disguisor a necăjit jucătorii. Jocul zilnic a fost diversificat și cu mai multe jocuri de event.


    - Apărarea Patriei Mamă (doar serverele RU)

    Acest event s-a desfășurat timp de o zi pe serverele rusești și a introdus unele jocuri de event noi și cutii bonus cu culorile naționale rusești. În plus, au fost puse la bătaie rachete WIZ și artificii în magazin. De asemenea, dronele nu au suferit daune.


    Îmbunătățiri:

    - Client de joc

    o Timpii de încărcare a clientului au fost îmbunătățiți așa încât clientul se încarcă acum mult mai repede decât înainte.

    o Baza de date a fost suspusă unei operațiuni de mentenanță pentru a îmbunătăți performanțele jocului.


    Corecturi:

    - Pagina web:

    o Realizări

    § Neînfricat: Progresul realizărilor au fost îmbunătățite astfel încât clientul se încarcă acum mult mai rapid decât înainte.

    § Biodiversitate spațială, Flexibilitate și Atac odios: Condițiile au fost modificate și actualizate la starea actuală a jocului.

    o Conturile de admin nu mai sunt vizibile în clasamentul celor mai buni jucători și în profilurile piloților.

    o Eventurile care s-au desfășurat timp de două zile au fost afișate de două ori pe site. Această eroare a fost corectată.

    o Inventar: pentru designul Hercules va fi afișat din nou indiciul textual corect (doar RU)

    o Arbore abilități: când un utilizator clichează prea repede, creditele nu vor mai avea valori negative.

    o Festivalul iernii 2013: am corectat o eroare care făcea ca realizările să nu fie actualizate corect.

    - Client de joc

    o Abilitatea Lanț de impulsuri: efectul acesteia nu va mai fi vizibil pentru toți jucătorii.

    o Sunetele motoarelor nu mai cresc în volum după reautentificare

    o Galaxy Gates: dacă ucideți ultimul NPC dintr-un val, acesta nu va mai exploda luând prada cu sine. De acum înainte, NPC-ul va exploda și va lăsa cargo atunci când îl ucideți cu modulul kamikaze al P.E.T.

    o Misiuni:

    § E o capcană! – cele 10 EMP burst ar trebui (în sfârșit) să fie acordate jucătorilor.

    § Toate mini-sarcinile îndeplinite vor fi afișate cu verde în fereastra cu misiuni.

    § Misiunea Prioritate Alpha 18: înainte, doar minereurile de la Goliath cu designul standard erau luate în calcul pentru obiectivul misiunii. Am remediat situația!

    § Pentru unele provocări, butonul „Stop misiune” nu a fost afișat corect. S-a corectat!

    § Misiunea „Vânătoarea vânătorilor” este acum afișată în mod corect ca fiind „închisă” după ce a fost finalizată.

    o Bara de scut a NPC-urilor nu va mai apărea în timp ce acesta suferă daune în urma unui atac cu laser.

    o P.E.T.: modulul locator resurse direcționează punctele în „direcția” corectă.

    o Abilitatea Singularity: indiciul textual al abilității de navă Singularity aferentă designului Venom va fi corectat. Momentan acesta spune că reduce viteza inamicului vizat cu 50%.

    o Ofertele speciale specifice diferitelor nivele nu vor mai putea fi exploatate așa încât să poată fi folosite de jucători de nivele mai mari.

    o Sunetul botului de reparații nu se va mai repeta în anumite circumstanțe.

    o Indiciul textual din bara de comenzi rapide pentru formația Molie (F-09-MO) nu afișa textul corect (doar RU).

    o În anumite condiții, un jucător care a participat la Sector Control nu se putea reconecta uneori după resetarea serverului. Problema a fost rezolvată.

    o Am corectat o eroare cu sistemul de grupuri care nu permitea atacarea unui jucător care a părăsit grupul.

    De asemenea, am implementat și alte corecturi tehnice și textuale, și unele îmbunătățiri suplimentare.


    Cele bune,

    Echipa DarkOrbit
     
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.