Suport Patchnotes - decembrie 2015

Discuție în 'Anunțuri tehnice' creată de Hermes, 1 Feb 2016.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.
  1. Hermes

    Hermes Guest


    Conținut nou

    • Lansare Poarta Kuiper - pe 19 noiembrie am lansat poarta Kuiper.

    Eventuri
    • Ziua Guy Fawkes - un event de 1 zi pe data de 5 noiembrie (doar pe serverele UK)
    • Event de reduceri Prometheus Day: De vineri 27 noiembrie până luni 30 noiembrie am derulat un event de reduceri cu cele mai bine vândute articole din 2015.
    • Event Glacial - între 1 și 24 decembrie 2015 am introdus calendarul de iarnă cu bonusuri speciale pentru activitate zilnică. De asemenea, între 10 decembrie și 1 ianuarie a fost accesibilă „Breșa”.
    • Calendarul glacial 2016 - după expirarea Calendarului glacial am lansat un calendar de logare zilnică până la primul event din ianuarie 2016.

    Corecturi erori

    Pagina web

    • Realizări
    o Realizarea P.E.T „Copoi de cutii bonus” este afișată corect acum în toate limbile.
    o Rulăm un script de curățare pe toate serverele cu scopul de a verifica realizările jucătorilor și de a le corecta. Asta înseamnă că orice erori de calcul vor fi verificate și corectate.

    • Licitație: jucătorii care au câștigat licitația săptămânală în timpul schimbării orei în UE și SUA și-au primit articolele.
    • Sistem mesagerie: Utilizatorul primește mesajul „Eroare necunoscută” când deschide sistemul de mesagerie. S-a corectat.
    • Suport plăți: opțiunea „Card de credit” era afișată de două ori.
    • Clasamente: am corectat scorurile nerealiste pe care le aveau unii jucători în clasamentul UBA.
    • Magazin
    o Denumirea „Protocol laser” este acum folosită consecvent în toate limbile și în toate contextele.
    o Descrierea articolului de event „Design dronă Demon DD-D-01” era incorectă.

    • TechFactory: meniul de ajutor se suprapunea și bloca comenzile din TechFactory.
    Client
    • Crazy Cubikon nu intra în joc cum era planificat la începerea eventului. Problema a fost corectată.
    • Necesarul de memorie a clientului ar trebui să revină la normal. S-ar putea să mai fie unele probleme, dar cea mai mare problemă privind consumul de memorie a fost rezolvată.
    • Marcatorul de țintă nu apărea pe Boss Lordakium și UberLordakium deși fuseseră selectați (vizual).
    Modificări
    • Meniul „Bonus” a fost eliminat din meniul principal al jocului și a fost înlocuit cu butonul Voucher. Acest link te va duce la subpagina „Voucher” direct sub „Uridium” Secțiunea „Bonus” este disponibilă acum din pagina Pilot.
     
    motanu_1990 și styv86 apreciază asta.
Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri suplimentare.