P.E.T.

Discuție în 'Întrebări de început de joc' creată de XLR97DNDSMS, 16 Apr 2018.

Dragă cititor al forumului nostru,

Dacă dorești să participi activ la discuțiile purtate, ai întrebări sau vrei să deschizi alte teme, este necesar să te conectezi în continuare în joc. În cazul în care nu ai încă un cont de joc, te rugăm să te înregistrezi. Ne bucurăm să te revedem în viitor în forumul nostru! CLICK AICI
  1. Salutare, as dori si eu sa stiu ce ar trebui sa fac ca petul meu sa colecteze cutia bonus sau palladiumul inaintea altor peturi, e deosebit de frustrant sa vezi ca petul tau ramane in urma si nu reuseste sa colecteze in fata altora cu 10 lv mai mici.
    Mentionez ca am petul lv 19, colectoare lv 3, 7 radare si viata de 80k.
    Multumesc anticipat!
     
  2. Bismut

    Bismut User

    Modulele de nivel 2 culeg mai repede dar au raza mai mica.
     
    dark~ro și Sтєρнαη apreciază asta.
  3. Veneficus

    Veneficus User

    nu mai abera!

    [​IMG]


    sau daca informatia data de tine are la baza o sursa oficiala poate o expui aici... nu de alta dar daca scrii prin forum doar de dragul de a scrie ajungi sa dai informatii gresite care il costa investitii aiurea pe initiatorul acestei teme si pe alti utilizatori pe care ii dezinformezi...


    viteza pet-ului e determinata de viteza navei ... la cules foloseste cea mai rapida nava disponibila in dotare pe configuratia de viteza.
    cu toate astea sunt anumiti "utilizatori" care te vor depasi la cules...
    nu investi in module inferioare... nu merita...!
     
  4. Bismut

    Bismut User

    Am testat, stiu ce vorbesc. XLR97DNDSMS joaca pe europa globala 6 la fel ca si mine, daca o sa cumpere unul din acele doua module de nivel 2 si nu o sa fie asa cum am zis eu o sa il ajut sa isi faca de 2x uridiumul investit.
    Un modul de colectare resurse nivel 2 costa 6.000 U. iar unul auto-colectare 17.500.
    Tabelul ce l-ai postat este "expirat".
     
    Modificat ultima dată: 16 Apr 2018
    dark~ro și Sтєρнαη apreciază asta.
  5. Veneficus

    Veneficus User

    ai testat?! ohohooo! dezvolta...

    mai usor ca faci balba si inghiti din cuvinte...

    majoritatea stim cat costa respectivele module...

    tabelul "expirat"e copiat din forumul "expirat" in care postezi tu aiurea fara sa te informezi, iar tema "expirata" o gasesti aici...
    poate ne lamureste un abilitat (fiind luni probabil au revenit si ei pe platou...) cu aspectele expuse in aceasta tema...
    si probabil si cu veridicitatea tutorialului PET expus in forum... in special in privinta modulelor:
    [​IMG]

    [​IMG]

    si
    [​IMG]
     
  6. Bismut

    Bismut User

    Nu iti permiti sa cumperi un modul de nivel 2 sa testezi singur ?
     
    dark~ro și Sтєρнαη apreciază asta.
  7. Veneficus

    Veneficus User

    cu ce te ajuta...informatia prin care afli ce si cat imi permit eu? ai afirmat ca "ai testat"...
    cum ai facut asta?...
    sau discutam cumva de un bug descoperit si utilizat de tine pe care il propui spre utilizare si altora?
     
    Modificat ultima dată: 16 Apr 2018
  8. Bismut

    Bismut User

    Pune full viteaza pe amandoua configuratii, pe o configuratie echipezi auto-colector nivel 2 si pe cealalta nivel 3, trimite Prometium pe nava si lasa loc de 1 resursa (ai 4,000 cargo, trimite 3,999 promerium), echipeaza pe CPU laborator 2, distruge un prieten care are seprom in cargo si vezi de cate ori iti colecteza pet-ul cate 1 seprom pe amandoua configuratii cu module diferite.
    Cel de nivel 2 o sa colecteze de aproape doua ori mai rapid.
     
    dark~ro și Sтєρнαη apreciază asta.
  9. Veneficus

    Veneficus User

    ok.
    1.ai descris ceva mai amanuntit un bug testat de tine, probabil utilizat de tine iar in aceasta tema recomandat de tine altor utilizatori ...
    probabil cercul tau de prieteni din acest joc au seprom pe lasere cu nemiluita si datorita acestui bug...ce nu rezulta din interventiile tale din aceasta tema e daca ai raportat acest bug, conform regulamentelor, suportului jocului pentru verificare/remediere... hmm...sunt naiv...cum sa imi imaginez asa ceva?! doar ai o reputatie de aparat...nu?
    2.in descrierea ta vorbesti doar de modul auto-colector...modul care nu rezolva problema expusa de initiatorul temei acesta fiind interesat si de culesul de paladium... din in explorarile tale in ale bug-urilor teritorii nu ai testat si modulul colector de resurse? probabil ca nu...nu ajuta cu nimic la imbunatatirea laserelor cu seprom...
    3 nu iti judeca interlocutorii punandu-te pe tine ca unitate de masura, rezultatul va fi eronat de fiecare data.
     
    ᵗᵉˢᵗᵉг apreciază asta.
  10. Bismut

    Bismut User

    Nu este nici un bug si am ales auto-colectorul ca examplu pentru ca este mai usor de testat.
     
  11. Veneficus

    Veneficus User

    retoric... cum ai dedus usurinta testarii modulului auto-colector ca termen de comparatie ?
     
    ᵗᵉˢᵗᵉг apreciază asta.
  12. nu este bug ?!
    atunci luminează-ne şi pe noi, după logica, ta care ar fi raţiunea unei asemenea funcţionări (cel puţin defectuoase) a modulelor despre care vorbeşti ?
     
  13. Fratilor, modulul nivel 2 aduna mai repede DOAR daca pui mai multe protocoale radar, ex.am pus un modul auto-colector 1 cu 12 protocoale radar si se misca , ca titirezu, aduna in jurul tau inaintea tuturor